Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak napi 600 kcal-al tudok...

Csak napi 600 kcal-al tudok lefogyni heti egy kilót?

Figyelt kérdés
Kiszámoltam a neten. 2 helyen is és mindkét helyen azt az eredményt kaptam, hogy csak ugy tudok fogyni heti 1 kilót, ha naponta max.600 kaloriát eszek meg. Az nagyon kevés, nem? Teljesen elkeseredtem...:(
2009. jún. 30. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kalkulátort használtál ehhez?

Felejtsd el.

Ez hülyeség szerintem.

600 kcal nagyon kevés, nem szabad ilyen drasztikusan diétázni, ráadásul ennek a dupláját is bátran megeheted, akkor is lemegy heti egy kiló. Persze attól is függ, hogy mennyi felesleged van es mit eszel, mennyit mozogsz.

2009. jún. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A koplalás nem megoldás a k.rva kilókra.


Az sem mindegy, hogy miből hozod be a kalóriákat. Zsírből nagyon, nagyon kevésre van szüksége a szervezetnek ahhoz képest, amit egy átlagember megeszik, szénhidrátból kevebb kell megintcsak, fehérjéből viszont több, ha fogyni akarsz.


Ha 600 kalóriát eszel meg elmondom mi fog történni.

Ugye vannak az izmaid, amik folyamatosan pusztulnak el, hogy újak képződjenek ahhoz fehérjére van szükség, te ezt nem fogod megadni nekik.

A szíved, a létfontosságú szerveid, az ereid, az agyad ugyanúgy károsodni fog, mint a köztudatban izomzat néven élő bicepsz, vagy ilyesmi.


Ahhoz, hogy hatékonyan fogyj. Szükséged lesz aerob mozgásra. Az aerob mozgás alatt az olyan KITARTÓ fizikai tevékenységet értjük, ami nem is túl enyhe, de nem is túl fárasztó.

Ilyen aerob mozgás például az erőltetett séta, vagy kocogás, az úszás, a folyamatos tennis, túrázás, biciklizés, szobabiciklizés.


Az aerobic gyakorlatokat azért nem soroltam ide, mert néhány aerobic kazetta vagy óra bizony nem aerobic mozgásnak hanem anaerobicnak számít.


Az aerobic mozgás során az izmok főként a szervezetedben keringő szénhidrátokat és zsírokat használja fel üzemanyagként. Ha ebből kevés van a vérkeringésedben, akkor elkezdi szép lassan bontani a zsírszövetként (hájként) elraktározott zsírt.


Anaerob mozgás (például konditerem, sprintelés) viszont főként szénhidráttal és fehérjével táplálkozik. Ha nincs szénhidrát, akkor még több fehérjét éget el.


A két típust az izomösszehúzódások gyakorisága, intenzivitása és a szívritmus különbözteti meg egymástól.

Aerob mozgás során 90-130, legfeljebb 140et ver a szív percenként.

Anaerob mozgás során a pulzus 120-160, akár 180 körül is van.


Nem szabad az edzést sem túlzásba vinni azért. Ha a szervezetedben kiürülőfélben van a szénhidrátszint, akkor ilyen bajaid lehetnek, mint szédülés, erőtlenség, ájulás, hallucinációk.

Ha az ember érzi, hogy valamelyikhez is közeledne, legjobb ha megáll, lelassít és kéznél van nála egy üveg gyümölcslé mondjuk, amiből pótolhatja azt.

2009. jún. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
62 kg vagyok. Oszintén szolva nem sokat mozgok, mert irodai munka,stb.Olyan 56-57 lenne az ideális, mert combomon és csipomon rakodik le minden és hát igy elég fura alakom van, ami zavar.Lehet, hogy a 62 kg-om miatt jott ki ez az eredmény, nem? Merthogy ez "ideális sulynak" számit vagy mi a fene...de nekem nagyon nem ideális.
2009. jún. 30. 16:01
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ideális súly baromság, az izomzatodtól, testalkatodtól, csontozatodtól 5-10 kilókat térhet el egy teljesen egészséges átlagember, és akkor mit mondjon az, aki mondjuk testépítő, és van rajta 20 kiló színtiszta izom?


Az irodai munka nem mentség az elhízásra, a rosszulkajálásra, a mozgásszegény életmódra.

2009. jún. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
nekem a dratusztikus fogyótól abbamaradt a havibajom ×D
2009. jún. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 1200-1500 kcalt eszem meg egy nap. Nem éhezem, jó kajákat eszem. Mellette minden nap mozgok 2x45 perc aerobot. Minden héten hozom a kiló másfél kilót!
2009. jún. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
OK, akkor nem kezdek bele. Koszi a válaszokat.Megnyugtattatok
2009. jún. 30. 18:16
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
A minimum a 800kalória, de az már tényleg nagyon a határon van, te meg bele akartál kezdeni 600kcalosba...
2009. jún. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Napi 1000 caloriaval,ha semmit nem mozogsz,akkor se nem hizol,se nem fogysz.Aki azt irta,hogy napi 15500 caloriaval lemegy 1 kilo,az baromsag!
2009. júl. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Bocs 1500 caloria.az elozo voltam.
2009. júl. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!