Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges az, hogy a több...

Lehetséges az, hogy a több megivott víztől mutat egy kilóval többet a mérleg?

Figyelt kérdés

Én ezt komolyan nem értem. A hétvégén rámszóltak, hogy igyak többet, kb. 2,5 liter vizet. (Most az okát nem részletezem, nem ide tartozik.) Ittam is két napig, plusz még ezen felül a többi folyadék, mint kávé, leves stb. Alig ettem valamit, mert egyrészt a víztől nem kívántam, másrészt nagyon meleg is volt. Egyik este, ahogy ráálltam a mérlegre, egy kilóval többet mutatott, mint reggel. (Nem mérem magam rendszeresen, pláne naponta kétszer, de ha mégis, szinte soha nincs különbség reggel és este között, ha van, akkor 20-30dkg.) Oké, ez még nem gond, majd távozik a folyadék. Aha, na persze! Felhagytam a vedeléssel (így is iszom eleget, nem szoktam szomjas lenni és nem száraz a bőröm, szám stb.), de az a plusz kiló ott maradt! Pedig mondom, még kevesebbet ettem, mint egyébként. Ja, ráadásul extrában bicikliztem 2x90 percet a hétvégén 20km/h-val, ami állítólag hiperszuper jó dolog.

Hogy lehet ez???


2012. máj. 30. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Úgy hogy a kiló nem mérvadó. Egyszerűen annyi mindenből kifolyólag ingadozik a súlyunk hogy ezt nem lehet megválaszolni. Abszolút nem irányadó a súlyod. Ha gondosan ügyelsz rá hogy minden héten ugyanabban az időpontban pontosan ugyanolyan állapotban, ugyanazon a mérlegen megmérd magad akkor hetek alatt kaphatsz valami irányadó képet amit még mindíg óvatosan kell kezelni és nem messzemenő következtetéseket levonni belőle.
2012. máj. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

+-3 kg átlagban a tömegingadozás. Ha ki voltál száradva, simán lehet 1 kiló víz.

Annyit igyál, amennyi jól esik. Azt a sok vizet keringetni is kell ám a szervezetben, csak a szívedet terheled feleslegesen.

2012. máj. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!