Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért álltam meg a fogyásban?

Miért álltam meg a fogyásban?

Figyelt kérdés
Mi az oka, hogy ez idág szépen fogytam, lement 4-5 kiló, de már 1 bő hete nem fogytam semmit pedig ugyan úgy mozgok és táplálkozok? Most áttértem szoba bicikliről súlyzózásra, mert azt olvastam, hogy egyik legjobb fogyási módszer de ennek se látom még eredményét igaz hétfő óta csinálom ezt. De eddig átlag 1-2nap volt 1 kiló. Kinek mi az ötlete mert 75ről indultam most vagyok 71 egy hete és szeretnék 65 körülire lemenni? :(
2009. júl. 1. 12:52
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Vmint napi 2x eszek ebédet délben és vacsorát 6óra körül. Csak 100%-os narancslevet iszok napi 1l körül. Anyagcserém sajnos elég lassú...
2009. júl. 1. 12:58
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj, stagnàl a sulyod kicsit, majd beindul megint! Csinàld csak tovàbb! Vagy a màsik eshetöség, sokan abba a hibàba esnek hogy kiloban mérnek, pedig tornàznak-erösitenek! Pedig tudjuk, hogy az izom nehezebb a zsirnàl! Tehàt, lehet hogy erösödsz és cm.ben màr mérhetö lenne az eredmény, de kiloban pont ezért nem!
2009. júl. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, hogy nem csak kétszer eszel egy nap! A reggeli nagyon fontos, még akkor is, ha csak nagyon kis mennyiséget eszel (felkelés után pl. én sem tudok megenni még egy fél zsemlét sem). Ez az első étkezés pörgeti fel az anyagcserédet. Próbálj meg mondjuk a vacsira szánt kajából lecsípni egy picikét és megenni reggel. Az 1 liter pedig nagyon kevés, jó lenne inkább vagy 3 litert inni egy nap, mégpedig nem narancslevet, hanem vizet. A narancslé nem oltja a szomjat, az inkább csemege és nem kevés kalóriát tartalmaz, főleg ahhoz, hogy 3 litert megigyál belőle. Az, hogy a kezdeti gyors fogyás után a tendencia lelassult, az egyáltalán nem egyedi eset, szinte mindenkinél így van. Legelőször a víz megy ki a szervezetből, de az elég gyorsan. Az előttem író jól mondta, ne csak a kilókat nézd, mert ha súlyzózol, akkor izmot építesz, ami jóval nehezebb a hájnál. Ilyenkor, amikor stagnál a súlyod, a mérleg helyett inkább a tükröt nézegesd, ha kitartó vagy, hamarosan szemmel látható lesz az eredmény. Akár fotót is készíthetsz magadról magadnak, mondjuk hetente és érdekes lesz látnod, hogy formálódsz!
2009. júl. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%

Én 19kilót fogytam eddig. 18/f vagyok és nem annyira nehéz mint sokan hiszik, egy jó módszer: Reggeli tényleg nagyon fontos akkor egyél meg lassan egy almát. Mindegy hogy zöld vagy piros szinű. Utána ebédre ebédeljél rendesen persze a túl zsíros dolgokat kerüld inkább, de azért sanyargatni se kell magad hogy hú nem eszek töltött káposztát. Lehet de ne sokat. Kenyeret felejsd el meg az összes létező tésztát én ettől fogytam szerintem ennyit. Semmi kenyér se tészta még levesbe sem!És ha lehet Akkor barna zsemlét egyél esetleg ott is a barna kenyér de módjával!

Utána utoljára 5kor lehet enni akkor megint én gyümölcsöt szoktam enni kivéve banán vagy hasonló kalóriás gyümölcs.

És napközben ne egyszerre , de fokozatosan igyál meg legalább 2liter ásványvizet vagy sima vizet. Ásványvizbol vagy szénsavmenteset vagy enyhén dúsitottat én utóbbit fogyasztom.

És ennyi lenne főételt csak ebédkor sok gyümölcs,mozgás is kell azért a minnél jobb siker érdekében. ÉS ne ess vissza. Sok sok alma:D Én már megsozktam ha kell ha nem gyümölcs van a számban:):)

Sok sikert!

Ui: és semmi szénsavas(csak viz/ásványviz+rostos dolgok ennyi)

2009. júl. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Krisz85 ***** válasza:
100%
hát mert mondjuk a táplálkozásod alapjaiban rossz, és akkor még finoman fogalmaztam, továbbá azért, mert nem edzel helyesen, hiszen a súlyzós edzés magában még kevés, aerob is kéne,
2009. júl. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy fontos a reggeli de átlag 10-11 körül kelek fel, tegnap pl. délben és akkor már nincs reggeli. De próbálok változtatni magával a kajákkal nincs baj sztem (salátál, sült csirke/pulyka húsok, stb...). Ásványvízre áttérek. eddig bicikliztem volt mikor 1órát nem a maximális fokozaton volt amikor fél órát max-on nemtom melyik az eredményesebb. de biciklizéstől már hányok és nekem unalmas is és ugye az nem a legjobb ha nem élvezzük a dolgot..., evezőpadon gondolkozok. de még nem találtam sehol emberi áron.
2009. júl. 1. 15:16
 7/19 anonim ***** válasza:

Nos, nem akarlak elkeseríteni benneteket, de szerintem

egyrészt

18/f táplálkozása jajjaj, reggelid legyen bőséges, kiadós, ez indítja meg az anyagcserédet!

ebéded legyen elégséges, de ne TÚL sok, vacsorád pedig legyen kielégítő---érezd hogy ettél is meg nem is

lefekvés előtt ne egyél gyümölcsöt!!!

másrészt: az edzésről: váltogasd az erősséget--két perc gyors, két perc lassú--a lényeg, hogy a pulzusod relatív magas legyen, és az edzés 50-60 perces legyen

mindegy mit sportolsz.

2009. júl. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Krisz85 ***** válasza:
nem, a reggelit nem reggel kell enni, diétában, hanem pont amikor felkelsz, ha minden reggel 12 kor kelsz a munkád stb miatt, akkor felkelés után egyél, és ez lesz a reggeli, és onnét számítva egyél 3 óránként, így kijön a napi 5-6-7x kajálás akár, és lefekvés előtt is egyél még, még akkor is ha ez hajnali 1 kor van.
2009. júl. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Csináltam olyat is már 1x, hogy gyors (1perc) lassú (2perc) váltakozva fél órán át de a végére már rosszul voltam kicsit hányinger, szédülés. Ha ez van akkor min célszerű változtatni? Vmint reggelire mit kéne enni? műzli, műzli szelet? pl. győri jó reggelt konkréten jó? és milyen mennyiségben? Vagy tojás?
2009. júl. 1. 18:11
 10/19 Krisz85 ***** válasza:

Miután felkelsz reggel, az első hogy eszel, ezt már írtam a kommented előtt. Célszerű reggel feltölteni, most vagy ébredés után egyből edzel, pl. futás, vagy aerob edzés, vagy reggeli után két órával.

A reggelid legyen, mármint az ébredés utáni kajád valami gyors szénhidrát-raktár feltöltő étkezés. Pl. Zabpehely, banán és pl. sovány túró, vagy tejsavófehérje. Ezzel úgy kb három órán át nem leszel éhes, első étkezésnek kiváló, ha ébredés után edzel akkor edzés után egyél, ha pedig ébredés után ennél, akkor rá két órára fuss, vagy aerob, vagy edzés, és utána egyél.

A nap többi részében három óránként fehérje + szénhidrát:

pl alkalmanként 100 g csirkemellfilé sütve,vagy hal, és pl. lencse, vörösbab, zöldség, az utolsó két étkezésnél hagyd el a szénhidrátot és csak zöldség hússal, lefekvés előtt pedig fehérje, pl sovány túró úgy 200 g, és 15 g lenmagolajat naponta vigyél be, akár magában idd meg. Ez nagyon fontos, sőt reggel, edzés előtt is akár mehet. Futáshoz nagyon jó.

kb. ennyi, ha van kérdés írj, víz /nem fogyadék!!, hanem víz/ pedig napi min 3.5 liter, pláne melegben inkább több. Edzés előtt is igyál, és rögtön azt követően is! Ez nagyon fontos!

2009. júl. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!