Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy hét alatt kijött rajtam...

Egy hét alatt kijött rajtam egy csomó stria. Mitől?

Figyelt kérdés

Most reggel vettem észre,hogy a combom "tövénél" ilyen halvány lila tenyérnyi folt van mintha beütöttem volna valahova de ha jobban megnézem látni hogy stria. Mindkét lábamon,pedig 2 hete diétásan eszem.Úgyérzem nőtt a combom is. Mitől van?


Nem tudom mennyire látszik...

[link]


[link]



Jelenleg 166 centi vagyok és 65 kiló..


2012. jún. 19. 11:20
1 2
 1/13 Smartguy86 ***** válasza:
100%
Konkrétan semmi nem látszik a fotón, de ha azokra a kis lilás átderengésekre gondolsz, az lehet átlátszó hajszálér is.
2012. jún. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem:( Az sajnos stria.A képen lehet nem látszik annyira,de élőbe nagyon. Tuti ronda átlátsz stria lesz.Csak tudnám mitől,amikor figyelek arra,hogy mit eszem sok vizet iszom nem nassolok.És 2 hete még nem volt ott.....
2012. jún. 19. 11:46
 3/13 Smartguy86 ***** válasza:
Ha tudsz róla jobb fotót csinálni, akkor megnézném. Fogyásnál azért nem jellemző, gyors hízásnál szokott felszakadni a hámszövet egy része és az okoz striát. Persze gyors izomnövekedés is okozhat ilyet, pl testépítőknél előfordul az úgynevezett "felszakadás", amikor az izom gyors fejlődése okoz striaszerű csíkokat - pl. hónaljban. Hacsak nem horribilis lábedzéssel kezdted a sportolást, akkor ez se valószínű. Egyébként meg fogékonyság kérdése is, hogy ki mennyire hajlamos szakadni. Ha te fogékony vagy rá, akkor meg kell szokni :( Idővel halványodik.
2012. jún. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a két hét alatt híztam?:S
2012. jún. 19. 12:13
 5/13 Smartguy86 ***** válasza:

Miből áll a diétád?

Mennyit edzel mellette?

2012. jún. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát megmondom őszintén nem sportolok semmit. Az étrendemet átalakítottam.

Fehér kenyér helyett egyenlőre teljes kiőrlésűt eszem de ezt elszeretném majd hagyni. napi 2 liter víz(többet nem bírok inni..) Nasit,csokit,cukros szarokat elhagytam.Naponta háromszor eszem,mert valamiért többször nem engedi a lelkem..:) meg amúgy se vagyok az a mindig éhes típus.Ma például paradicsomos káposztát csináltam cukor nélkül és nagyon minimális rántással. Holnap spenót lesz valószínüleg. Vacsira már nem eszem szénhidrátot hanem inkább fehérjét. Pl kőrözött,gyümölcsös túró, csirkemell párolt zöldséggel. Ilyesmi. Tavaly nyáron így fogytam 6 kilót,sport nélkül és zsírból ment le.Nem voltam löttyedt hanem szép feszes.

2012. jún. 19. 12:24
 7/13 Smartguy86 ***** válasza:

Hát, hogy mi volt 1 éve az számít ilyenkor a legkevesebbet - ezt tapasztalatból mondom :D Diétában ez úgy van, hogy ha abbahagyod akkor utána úgy kell nekiállni, mintha mindent előlről kéne kezdened!


Rossz hozzáállás, hogy nem edzel, mert így akár még hízhatsz is, ha nem a kiszámolt étrendet követed - VALAMINT az edzés nem csak a fogyás miatt jó, hanem azért is, mert felpezsdíti az anyagcserét! Ez pedig nagyon fontos azért, hogy egészséges legyél. Így tulajdonképpen csak megvonod a testedtől azt, amit eddig megkapott, de nincs ráutalva, hogy hatékonyabban működjön, valószínű, hogy idővel az anyagcseréd lelassul arra a szintre, amire belőtted a diétádat és onnantól meg ha kicsivel is többet eszel, az egyből zsírba megy, illetve a szervezeted elraktároz mindent, amit csak lehet, ha súlyos kalóriahiányba sodrod. Én azt javaslom, hogy kezdj el sportolni, az izomzat adja a test formáját, nem más - ha lepusztítod az izmaidat az edzésszegény életvitellel, és eltűnik róla a zsír is, akkor max. sovány leszel, de nem leszel valami vonzó...

2012. jún. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De mit sportoljak? Futni utálok,mert nem köt le csak futok mint egy hülye a semmibe. Tornázni is utálok mert egyedül hamar megunom. Biciklim már nincs. Esetleg az itthon táncolás...mert azt szeretek nagyon,de nem tudom az mennyire hatékony?
2012. jún. 19. 12:35
 9/13 Smartguy86 ***** válasza:

A tánc annyira nem hatékony. Unalom ellen kettőt tudok javasloni: MP3 lejátszó vagy keress egy edzőpartnert. Szerintem ez utóbbi jobb ötlet!


Amúgy meg sok van még ezen kívül - edzőterem, ahol akár kondi, vagy ma már annyi csajos edzés van - Zumba, Kangoo, Aerobik, stb. Ezekben az a jó, hogy ismerkedhetsz is és új barátokat szerezhetsz, akik utána motiválnak is abban, hogy járj. Szabadtéri sport meg - gyűjts pénzt egy görkorira vagy egy új bringára, vagy menjetek együtt futni barátnővel/pasiddal. Járjatok kirándulni - a hegymenet az egyik legjobb aerob edzés, de a síkon séta is bőven jó, ha már legalább 1-2 órát mentek!


Itt a jó idő, találjátok fel magatokat! :)

2012. jún. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Barátnőim most nem igazán vannak...

Januárba februárba jártam aerobikozni de azt is meguntam....Jártam röpizni de azt is meguntam ahogy a kézit a kosarat,a művészitornát, a judot,és a ritmikus tornát is. Pici korom óta sportoltam aztán 7. körül abba hagytam és akkor jöttek a kilók. Gimibe megint semmit nem sportolok mert mindent megunok és úgy meg szar csinálni :D na mindegy

2012. jún. 19. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!