Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni akarok, vélemények?

Fogyni akarok, vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 17 éves lány vagyok,155 cm és 65 kg ( tudom,hogy kövér vagyok ). Igazából mostmár semmilyen kifogásom nincs és meg sem állok,ameddig soványra nem fogyok!

A kérdésem az volna,hogy szerintetek jó-e amit elterveztem: napi 1200 kcal-t eszem és CSAK zöldséget,gyümölcsöt,sovány húst és tejterméket,illetve olajos magvakat. A kalóriákat mindig kiszámolom mérleggel és kalóriatáblázattal!

Ezenkívül sportolnék naponta,csináltattam már úszóbérletet is,illetve itthon vannak Pilates DVD-ink.


Szerintetek ez jó lesz ? És még 1 kérdés: mennyit fogyhatok így őszig ? Köszönöm előre is !!


2012. jún. 28. 09:07
 1/6 Smartguy86 ***** válasza:
47%

Olvasnivaló:

[link]


Amúgy jó az elgondolás - persze az 1200 kalória lehet kevés lesz, ha tényleg komolyan fogsz edzeni. Húsból azért ne legyen kevés, fehérjét fogyassz eleget. A szénhidrátot se gyűlöld, mert kelleni fog az anyagcseréhez (pl reggelire natúr zabpehely!).

2012. jún. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szénhidrát is kell a fogyáshoz, egyél néha teljes kiőrlésű kenyeret
2012. jún. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval értek egyet.
2012. jún. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


A fontot állítsd át kg-ra, és heti fél kg fogyással számolj.

2012. jún. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az olajos magvakkal pedig óvatosan, egészségesek (sótlanul) az igaz, de 10 deka dióban több kalória van, mint egy egy egész sült csirkecombban egy merőkanál rizzsel.
2012. jún. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Te nem kövér vagy, csak hülye. Kinek kell szerinted csontos csaj? Félnék, hogy összetöröm.. :)

De, ha mindenképpen fogyókúrázni szeretnél, akkor azt tudom mondani neked, hogy magasságod, életkorod, testsúlyod alapján is legalább 1500 kcal bevitelre van szükséged. Ez a MINIMUM. Ez szükséges ahhoz, hogy a szervezeted megfelelően tudjon működni.

Étkezz naponta többször, lehetőleg 5-6 alkalommal.

Ha tudsz (vagy, ha akarsz), akkor figyelj oda arra is, hogy az ételedben megfelelő legyen a zsír, fehérje és szénhidrát arány. (zsír 25%, fehérje 13-15%, szénhidrát 55-60%)

Napi bevitelre 160-170g szénhidrát diétát ajánlanék az adataid alapján. (ha nem vagy tisztában az ételek szénhidrát tartalmával, rengeteg táblázat áll rendelkezésedre a neten, utána tudsz nézni. Jó, ha a konyhában is van belőle egy példány)

A szénhidrátot minden étkezésnél számold ki.. Pár hétig macerás lesz, de aztán már ránézésre megmondod, hogy körülbelül mennyit fogsz éppen megenni.

A mozgás SOHA ne legyen túl megerőltető, megterhelő. (annak csak izomláz a vége, ami a tévhitekkel ellentétben rádolgozással nem múlik el előbb)

Először kezdj mindig kisebb sorozatokkal, kevés ismétléssel. Csak akkor nehezíts, ha biztos vagy benne, hogy menni fog a több. Lehetőség szerint a mozgást mindig végezd a szabad levegőn, hidd el sokkal jobb.

Az olajos magvakkal vigyázz, mert tényleg nagyon magas a kcal értékük. (viszont egyél naponta többször, de mindig csak nagyon keveset... mondjuk egy kis marékkal) A tejtermékekre ugyanez vonatkozik. 2-3 deci tej kalóriatartalma megegyezik egy közepes sült csirkemell és egy jó merőkanál rizs kalóriatartalmával. És, ha már tej, akkor válaszd a kék tejet :) kevésbé zsíros.

Az úszást jó ötletnek tartom, de a Pilates-t nem ajánlanám, ha fogyni akarsz.

Ha volna bármilyen kérdésed, akkor nyugodtan írj egy pm-et vagy kérdezd meg itt. Dietetikus témában szinte bármiben tudok segíteni neked.

2012. jún. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!