Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy a pitsába lehet az hogy...

Hogy a pitsába lehet az hogy van aki sokat zabál mégse hízik, én meg gyerekkorom óta kövér vagyok?

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
jó az anyagcserénk
2012. júl. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mit eszel és hogyan. Ha 2 óránként eszel, de közben sokat mozogsz, az teljesen más, mintha napi 1 alkalommal ennél "csak" és egész nap a gép előtt ülsz. Holott összességében Te ettél kevesebbet.
2012. júl. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%
Hát.. sajna gének...Én is dagadt voltam kiskoromban, de éheztetéssel sikerült lefogynom 168cm-mel 52 kg, de még így sem vagyok elégedett magammal..
2012. júl. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Nem csak a gének. A van kedved írj privit, egy időben én dagadt voltam, pedig mindenféle hülye puffasztott rízst, meg 800 Ft-os extra update kenyeret ettem, de nem ez a "titok".
2012. júl. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Genetika és táplálkozási szokások, plusz edzés. Ha szüleid túlsúlyosak, kapásból 50% az esély rá, hogy te is túlsúlyos leszel, mert öröklöd az anyagcseréjüket. Ha még a hülye táplálkozási szokásaikat is, akkor 100%. Megoldás: nem a kesergés, hanem az olvasás, és a cselekvés.
2012. júl. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Te magad válaszoltad meg a kérdést: gyermekkorod óta kövér vagy.

Vagyis gyermekkorban nem sajátítottad el azt az életmódot, amivel fitt lehetsz, vagy másképp megfogalmazva gyermekkorodban azt az életmódot sajátítottad el, amivel kövér vagy.


A te érdekedben mondom: vállald a felelősséget ezért!

Ez az első lépés ahhoz, hogy változtatni tudj és lefogyj.

A genetika amúgy is csak 30%-ot jelent, a 70%-ot neked kell hozzátenni!


Azok az emberek, akik "zabálhatnak, mégse híznak el", rengeteget tettek és tesznek azért, hogy ez így legyen.

Az első és legfontosabb, hogy nem mindig zabálnak, csak néha, 90-95%-ban betartják a megfelelő étrendet. Aki mást mond, az hazudik.

(Itt jegyezném meg, hogy a nekik megfelelő étrendet. Egy izmos, fitt embernek sokkal több energiára van szüksége, mint egy elhízott, hájas, egyáltalán nem sportolónak. Lásd lejjebb.)


A másik nagyon fontos dolog, hogy nekik az alapanyagcseréjük vagyis a nyugalmi energiafelhasználásuk magas.

Hogy miért? Mert izmosak. Ez a titok.

Az emberi szervezetben csak és kizárólag az izom tud "zsírt égetni". Az izomszövet megtartásához 4-5-ször több energia kell, mint zsírszövet megtartásához (ott gyakorlatilag elég a testhő biztosítása).

Tehát minél izmosabb valaki, annál többet ehet. Sőt, ennie is kell, hogy fenntartsa az izomzatát. Ehhez minőségi étrend kell. És persze sport.


Ahhoz, hogy valakinek sok izma legyen (és itt véletlenül se a kigyúrt "bádibilderekre" gondolj, hanem a szép, formás férfiakra és nőkre a strandon) rengeteget kellett edzenie. Nem egyik napról a másikra szedi föl magára a megfelelő izomzatot senki. Ideális esetben gyermekkorban kb. 20 év alatt...


Hidd el, az emberek alapvetően alig különböznek egymástól. 1%-os különbség már a csimpánz létet jelenti. :)

Épp ezért te is meg tudod csinálni, csak okosan tedd!


Mi a megoldás?

Röviden: életmódváltás helyes étrenddel és sporttal.

Az alapokhoz olvasd el a Sárga kapszula c. könyvet, ingyenesen letölthető.

2012. júl. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
ha ilyen típusú vagy, hogy könnyen hízol, akkor te viszont ne "zabálj sokat" ahogy írtad, hanem egyél egészségesen, meg mozogj sokat. Ha orvosi probléma akkor meg szakértőnél keress megoldást.
2012. júl. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Zsír leszívás öreg! A viccet féretéve van egy ilyen ismerősöm és ő sportolt is, komoly szinten de így is kövér maradt. A legjobb módszer ha kiszedsz magadnak egy tányérra annyi kaját amennyit meg tudsz enni, és a felét vissza rakod. Önsanyargatás, de álítolag hatásos.
2012. aug. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!