Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik nemzet nevével fémjelze...

Melyik nemzet nevével fémjelzett étterembe menjen az, aki ügyel az egészségére, illetve fogyókúrázik?

Figyelt kérdés
Sokan kérdeztétek már, mely nemzet konyhája a legegészségesebb, mediterrán helyek, és Japán-Kína győztek..., de más Magyarországon kínaiba, indiai étterembe menni. Plusz kínai mindenhol van, azeri étterem pedig kevésbé (szélsőséges példa). Tapasztalatok, tanácsok?

2012. júl. 31. 00:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Talán az indiai. De egy argentin steakhouse is elég tuti.
2012. júl. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

végülis mindegy.

kérsz valami roston sütött/párolt húst,és csak a fele köretet ch-t eszed meg,és máris diétásan ettél.

a kínaiban meg spórolnak a hússal,viszont sok rizst adnak,uh az nem diétás.

2012. júl. 31. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Semmi bajom a kínaiakkal, de nekem egy pont egy kínai férfi mondta, hogy nem ajánlja a magyarországi kínai éttermeket, mert köszönőviszonyban sincs az ő otthoni étkezésükkel. Ide is a vidéki kínai jön, hasznot kell produkálnia, ezért a legolcsóbb alapanyagokból dolgoznak. A kínai maga sem megy nálunk kínai étterembe, azt mondta. :))
2012. júl. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj be egy tiszta, rendes, de nem is puccos magyar étterembe, rendelj egy sült vagy párolt csirke-mellet, főtt rizzsel, zöld-salival, és szerintem ez pont jó lesz.
2012. júl. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy milyen étterembe mégy, mert mindenhol van nagyon kalóriadús meg kimondottan kalóriaszegény étel is, azt választasz, amit akarsz.

Mellékesen a kinai éttermek MO-on eleve nem kinai kajákat, hanem csak valami kinaias vacakot készitenek, a legtöbbször porokból, meg zacskós dolgokból.


Semmi értelme ilyen alapon választani ki, hogy hová akrsz menni, menj oda, ahol izlik az étel.


Mellékesen akár a magyaros kaják sem feltétlen annyira rosszak, feltéve, hogy a szakács tud fözni és nem rengeteg zsirral/olajjal készitit - ugyanis egész kevés zsiradék is elég ahhoz, hogy jó ízü legyen az étel.

2012. júl. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Andrea Ilona válasza:
51%
Kerüld a kínait, keress olcsó magyar éttermet. A kínaiak ízfokozót tesznek mindenbe, ami valójában idegméreg. A csirke amúgy ártalmasabb, mint bármelyik vöröshús, bár ezt igazából a táp okozza, amivel felnövesztik. A zsírtól nem kell félni, nem az hízlal, hanem a szénhidrát. (ez új felfedezés, eddig fordítva hitték) Pár jó egészségvédő tipp van a www.organa.hu oldalon is.
2012. júl. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
GöRöG
2012. júl. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha gyorskaja, akkor gyros tál rizs nélkül még a legvállalhatóbb sztem. Nyilván a pitát sem kell megenni. Amúgy meg mindenhol a lényeg: hús+zöldség
2012. júl. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm, tudjátok, én vidéki vagyok, és itt a sima éttermen kívül max "nem marad éhes"-tpusú csárdák vannak... ahol a hasábhoz is fehérkenyeret kell enni szalonnapörccel...


a párolt zöldköret is extra durva fogyózásnak számít egy nem natúrhússal, nemhogy natúr csirkemell csak savanyúsággal (salátatál sincs ám mindenhol... ahol meg van, ott valami csirkefalatokkal van, ami azt jelenti, hogy 3*2 centis falatok fél centi panírban, valami jó cukros sajtos szarral úgy összekeverve, hogy jaj. de a pincér csak azt mondja, áá, ez gyerekkaja... :D naná, hogy kövér meg tokás 20 évesen...


Párszor voltam Budapesten, meg városokban (én falvakról beszéltem eddig), városokban a natúrcucc salival mindig megy, nagyvárosban mindig olyan helyre megyek, ami külföldi, vagy valamiért külöleges. Vagy gyorsétterem, önkiszolgálósdi. Mert az nekem "új" meg élmény. Meg hát nem épülhet fogyókúra köré egy élet. Ezért kérdeztem. Úgyhogy várom tovább az ötleteket. Köszönöm mindenkiét, csak em írtam eleget róla, miért kérdem. :-))

2012. aug. 1. 14:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen gyakran jársz étterebe, de nem hinném, hogy valaki elhízik attól (vagy amiatt nem fogy le), hogy évente párszor elmennek szülinapot ünnepelni.

Amúgy meg a csülökcsárdákban is van egy jó fogyókúrás módszer: becsomagolná kérem a maradékot (felét!!)?

2012. aug. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!