Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha heti kb 3X bicózom 30-35...

Ha heti kb 3X bicózom 30-35 percet az jó zsirégető aerob, vagy a futás a jobb?

Figyelt kérdés
(én biciklizni jobban szeretnék, de ha sokkal jobb a futás, akkor vhogy megoldom azt)
2009. júl. 18. 09:38
 1/6 A kérdező kommentje:

058cm vagyok és 50 kg csak 2-3kgt szeretnék fogyni és odafigyelek a kajára, nem ugy eszem mint azelőtt(csak ha éhes vagyok)meg azért nem eszem szemét kaját(chips,csoki, cola, rántottcucc,sültkrumpli)ilyenek

plusz mellette Réka tornázom minden nap...rem. ez igy jó(meg ugye a fenn emlitett bico)

2009. júl. 18. 09:42
 2/6 A kérdező kommentje:
*elírtam: 158cm és 50-51
2009. júl. 18. 09:43
 3/6 A kérdező kommentje:
*kg
2009. júl. 18. 09:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Futás sokkal többet ér.
2009. júl. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Testalkattól függ. Ha nagyon kövér vagy akkor semmiképpen se fuss. A futás (kocogás, nem sprintelés) akkor jó, ha az emberen nincs túl sok súlyfelesleg. Addig a jobb a biciklizés és az úszás mondjuk.

30-35 perc folyamatos munka viszont nem nagy szám. Ha komolyan gondolod és időd is van növeld meg ezt az időt. Mondjuk duplájára.


Emellett szükséged lesz rendes táplálkozásra is, sok vízre.

Az elpusztított izomszövetet pótolnod kell fehérjével és az újonnan épülőknek is épülniük kell valamiből. Minél izmosabb vagy annál több izom dolgozik, annál több energiát égetsz.

Gyakran egyél, 3-4 óránként. Soha ne sokat, soha ne zsírban tocsogót, meg szénhidráttal teli kajákat. A fogyáshoz elengedhetetlen az energiadeficit kialakítása, de a koplalás, rossz, kevés étkezés is óriási hiba.


A biciklizéssel egyébként az a gond, hogy vagy túl intenzív, vagy túl enyhe az erőkifejtés. Tehát ha fölveszel egy bizonyos sebességet, akkor nem tekersz, ha meg merev emelkedőn mész felfele akkor túl intenzív munkát fejtesz ki, tehát "30-35 perc bicózás" az több mint a semmi, de nem túl sok.

2009. júl. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem postolóhoz, annyi kiegészítéssel, hogy jobb volna intervallum edzéseket nyomni a bicón. Nem ismerem ezeket a szerkezeteket, de biztosan be lehet rajtuk ilyet is állítani. Ha nem, akkor kell egy stopper.

[link]

2009. júl. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!