Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A pajzsmirigyem rendetlenkedés...

A pajzsmirigyem rendetlenkedése miatt 15 kg híztam a böröm is szét repedt de gondolom ezzel nagyon nem tudok mi tenni! A háziorvosomtól kaptam a reductil nevü kapszulát, de a szedése mellett kerülnöm kell a szénhidrátos ételeket! De akkor mit egyek?

Figyelt kérdés
2009. júl. 24. 17:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
Most mit is kérdezel? Szeded a Reductilt és közben csak kevés szénhidráttartalmú ételt eszel:)
2009. júl. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

Elvileg a Red csökkenti az étvágyadat, és már a gyógyszerszedése is fogyást fog eredményezni.


Ha nem eszel szénhidrátot, akkor ugye krumpli, rizs, tészták, süti, édesség, főtt kukorica, pékárúk mellőzve. Én azt ajánlom, hogy kezdj fogyókúrába tudatosan...


Szóval elkezded szedni a gyógyszert és ezzel együtt a diétát is. Ez mondjuk abból áll, hogy 5x eszel naponta, ez aranyszabály.

Mivel eddig a szervezeted hozzá volt szokva a ch-hoz, nem vonhatod meg hirtelen, tapasztalat. Azt ajánlom, hogy reggelire egyél teljes kiőrlésű lisztből készült kenyérből egy fél szeletet.

Azért reggel, mert a szénhidrát energiát ad, valamint a nap során lemozgod. Ehhez ehetsz zöldségeket, sajtot, csirkemell sonkát, tojást... amit szívesen fogyasztasz, de azért fontos, hogy minőségi legyen, mert a szalámik összetétele igen elrettentő mostanság.

Tízóraira egyél gyümölcsöt, vagy zöldséget.

Ebédre rengeteg ch mentes dolgot tudsz csinálni, főleg pipi és pulyka husiból, párolt, főtt, sült, girllezett vagy nyers zöldségekkel. Előnyben részesítheted a tojást, a főzelékeket...

Uzsonnára megint csak gyümölcs, vagy joghurt.

A vacsora pedig valami husi zöldséggel, vagy csak gyümölcs, joghurt... valami könnyű étel.

Az első hét után rájössz, hogy nem nagyon van szükséged a szénhidrátra olyan formában, mint ahogy eddig magadhoz vetted.

Nem biztos, hogy szükséged lesz majd uzsira és tízóraira, mert a Red étvágycsökkentő :)


Ezen kívül egy-másfél hét múlva elkezdhetsz mozogni. Nem ajánlom a különböző alakformáló, zsírégető, izomépítő ugribugrikat, hanem keress egy norbis ducitréning videót, amit az internetről is le tudsz tölteni. 25-30 perces mozgás, különösebb ugrálás és megterhelés nélkül, bár izomlázad lesz egy pici... Jól megizzaszt, az biztos.

Ezenkívül a futás nagyon jó zsírégetés, de nagy súly mellett nem ajánlott, mert az ízületeket kikészíti. Helyette inkább szobabicikli, ami egy órán át tekerve megint csak jó zsírégetés.


Most csak dióhéjban írtam, ha gondolod nézelődj és regisztrálj a hoxán, ott sokan szednek reductilt és naplót vezetnek erről, illetve fórumokon beszélgetnek. Az oldalon mindent megtalálsz amire érdekel és szükséged van és bárki szívesen segít, ha kérdésed van.


Itt az egyik Red-es fórum linkje:


[link]


Remélem segítettem!


Üdv :)

2009. júl. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
29%
Kedves kérdező,igazán nem azért írok,hogy megbántsalak,de szerintem te is becsapod saját magadat ezzel a hozzá állással. Te sem a betegségtől híztál meg, (a beteg ember az fogy)hanem az általad fölfalt irdatlan mennyiségű kajától.Méghozzá olyan gyorsan híztál,hogy a bőröd nem bírt elég gyorsan megnyúlni,ezért szegényke itt, ott egyszerűen szétrepedt.Orvosod se adott gyógyszert a pajzsmirigyedre,mert a Reductil az nem az. Ha tényleg le szeretnél fogyni,akkor viszont előtted is az az egyik legbiztosabb út,hogy egyszerűen egyél kevesebbet.Tudom én ,hogy nagyon elszomorító,hogy le kell mondani a jó kis habzsolásokról,de nem nagyon van más megoldás.Én is ugyanebben voltam,takaróztam a pajzsmirigy betegségemmel,arra fogtam a kövérségem,pedig csak zabáltam két pofára azt el is híztam rendesen.De fél éve visszafogtam az elfogyasztott étel mennyiségét gyerek adagra,és már is 19 kilóval lettem könnyebb.Sok sok kitartást kívánok neked is a fogyáshoz.
2009. júl. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
6%
A semmitől nem lehet 15 kilogrammot hízni! Ezt te sem gondolod, hogy a gonosz pajzsmirigy miatt híztál el! talán nem kellene annyit enni.
2009. júl. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

naaaa, nem ez volt a kérdés, mások egészségügyi állapotát ti sem állapíthatjátok meg otthonról, mert nincs két egyforma ember...

biztos vagyok benne, hogy valós ok a pajzsmirigy és ez komoly betegség, csak egyre több túlsúlyos ember fogja erre a dolgokat.

bár tény és való, hogy a red nem pajzsmirigy gyógyszer, hanem a központi idegrendszerre van hatással..


egyébként már leírtam a véleményemet, a 2. válaszoló :)

2009. júl. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

A Reductil nagyon jó étvágy csökkentő. Segíteni fog neked a diéta betartásában. Ugyanúgy kell fogyiznod mint másnak, kalória szegény vegyes táplálkozás, sok zöldség, saláta, gyümi. Mindemellett sport.


A pajzsmirígyedre gondolom kaptál gyógysze. Ha szépen beáll a TSH-szinted, akkor diétával képes leszel fogyni. Sok sikert, kitartást kívánok!


(Többieknek üzenem, hogy a kérdező nem azt mondta, hogy a Reductilt a pajzsmirígy betegségére kapta! A pajzsmirígy betegség pont az a betegség amiben nagy zabálás nélkül el lehet hízni. A hízás típusa is más mint a sima hízásnál, a bőr tészta tapintatú lesz, és könnyebben alakulnak ki striák is.

Amúgy gondolom nem azért jött ide kérdezni, hogy még ti is cseszegessétek, hogy minek "takarózik" a PM bajával!))

2009. júl. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
5%
Sokan elfelejtik, hogy ez az oldal nem egy lelkisegély-szolgálat.
2009. júl. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

sziasztok!

nagyon szépen köszönöm a válaszokat és hogy ki álltatok értem!

Egyébként 22 éves vagyok és 1 hónap alatt jött fel a 15 kg!

valóban nem azt mondtam hogy a redet a pajzsmirigyre kaptam!

még nem kezdtem el szedni ezért kértem a véleményeket!

mégegyszer:nagyon köszi-:)

2009. júl. 24. 21:36
 9/18 A kérdező kommentje:

Kaptam gyógyszert a pajzsmirigyemre és baromira nem zabálok,sőt pont hogy alig eszek valamit!

de ha valakinek kötekedös napja van az ne itt vezesse le!

2009. júl. 24. 22:04
 10/18 anonim ***** válasza:
5%
Csak reálisan látja. Az a 15 kiló nem magától kúszik fel! Az, hogy a pajzsmirigyed nem működik rendesen szerinted mennyiben befolyásolja a súlygyarapodás? Gyk.: Megeszel 10 deka szalámit, attól szerinted 10 dekagrammnál több súly, hogy kúszhat fel rajtad? Sehogy.
2009. júl. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!