Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Súlytartós edzés?

Súlytartós edzés?

Figyelt kérdés

a kérdés elméleti, de érdekel: ha valaki hosszú diéta (egészséges táplálkozás) után súlytartásnál mértékkel eszik egyébként tilos ételeket, de mondjuk napi szinten valamennyit (csoki, pizza, stb.), és mellette folytatja a súlyzós edzést (heti 3), akkor semmi hatása nem lesz, nem fog épülni az izom egyáltalán?

én nemsoká érek el a súlytartáshoz, és sajnos úgy érzem, nem bírom egy életen át megvonni magamtól ezeket a dolgokat, ezért agyalok valami jó megoldáson, ezért érdekel.

20L


2012. aug. 24. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én vagyok a hülye, de ez nekem teljesen világos.

Mennyi ideje diétázol és miből áll ez pontosan?

Előtte hogyan táplálkoztál?

Most heti 3-szor súlyzós edzést csinálsz?

Mit szeretnél, csak egyszerűen nem visszahízni?

2012. aug. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

a diétám tipikus egészséges táplálkozás: zabkása, csirkemell, sovány túró, barnarizs, zöldségek, cukor-liszt stb. kizárva. 5 hónap alatt fogytam így 12kgt, heti 3 súlyzós edzést végzek és még mellé 1-2x futok is.

lassan elérek a súlytartáshoz, és természetesen nem szeretnék visszahízni, de ismerem magam, és tudom, hogy nem fog menni egész életen át, hogy ugyanezt a néhány ételt egyem... betartom pontról pontra, nem eszem félre, de sokszor olyan szenvedéssel jár, hogy néha felmerül bennem, hogy megéri-e egyáltalán. szóval nem szeretnék visszahízni, de ha már dolgozom a súlyzós edzésekkel, akkor kíváncsi vagyok, hogy az izomépülésem teljesen leállna-e, ha engedékenyebb lennék a kajálással szemben... (persze a fehérjebevitelt tartanám, csak mellé ennék olyat is, amit épp megkívánok).

2012. aug. 24. 20:36
 3/13 anonim ***** válasza:

Én 30 kg-ot fogytam és 2 éve tartom.

Heti 2-3 edzésem van, maximum 4. Több nem fér bele az életembe.

Az egyik edzésem mindig súlyzós, a másik mindig intervallum, felváltva.

Mindent eszek, amit megkívánok, csak mértékkel, sőt ünnepekkor, nyaraláskor mértéket sem tartok.

Egy-egy ilyen alkalom után pár napig kevesebb szénhidrátot eszem és kész.

Amíg fogyóztam, addig szigorúan betartottam a grammpontos étrendet és a heti 6 edzést (3 súlyzós, 3 intervallum).

Ma már erre nincs szükségem, igaz a mondás, hogy ha nem koplalással fogytál le, akkor könnyebb a súlyt megtartani, mint leadni.

2012. aug. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezt még mindig nem értem, hogy honnan vetted ezt az izmos dolgot. Mindegy, mit eszel, ha edzel ugyanúgy fejlődik. És ezáltal gyorsabb lesz az anyagcseréd.
2012. aug. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
hát mert megfelelő táplálkozás nélkül elvileg nincs izomépülés..
2012. aug. 24. 21:23
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyél megfelelően, az nem egyenlő az egészségtelennel
2012. aug. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
az lesz az alapelv, de az érdekelne, hogy ha a napi megfelelő (egészséges) szénhidrát-és fehérjebevitel mellett eszem valamennyi csokit, pizzát, ilyesmit is (elvégre az a cél, hogy hosszú távon tudjam tartani és ne törjön rám zabaroham), akkor is fogok fejlődni az edzésekkel, vagy csak szimplán nem hízom?
2012. aug. 24. 22:32
 8/13 anonim ***** válasza:

Most súlyt akarsz tartani vagy izmot növelni?

Nem mindegy!

Izomnöveléshez tömegnövelő étrend kell:

[link]

2012. aug. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm, ezt az egész alapismeretes bejegyzést már szinte fejből fújom :) hát szerintem át fogok állni a sok fehérjére az izmok miatt, de mellette nem tudom, mennyire ártana némi bűnöskaja, ha már végülis lefogytam...
2012. aug. 25. 07:49
 10/13 poiu ***** válasza:
Az izomhoz kell elegendő fehérje - tudod Te is. Minden más, amit eszel ellát azzal, ami kell (sók, vitaminok, esszenciális zsírsavak stb.) és energiával. Ha több energiát szedsz föl, mint amenyit elégetsz, hízni fogsz. De ezt mind tudod. Tehát ha elég tápanyaghoz jutsz, azon felül bármit ehetsz, a napi kalórialimiten belül. Más kérdés, hogy pizzából, csokiból nehéz keveset enni és legtöbbünk ezért zárja ki ezeket teljesen (na jó, vétkezünk, de ritkán :-)
2012. aug. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!