Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a heti 2 kg...

Mit gondoltok a heti 2 kg fogyásról viszonylag nagy súly mellett?

Figyelt kérdés
104 kg vagyok, és négy hét alatt szeretnék 8kg-ot fogyni. Ez ilyen nagy súly mellett azért reális, nem?
2009. júl. 25. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
és hogy szeretnél lefogyni? mert én is szeretnék 3 ho alatt 10 kg-t de nem megy sehogy.. 85 kg vagyok. amugy szetm lehet ennyit fogyni..
2009. júl. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, de nem könnyű, főleg, ha a szervezeted ahhoz van szokva, hogy bőségesesen étkezel napi 3-4szer (gondolom, innen a túlsúly).


1400 kcal-ás étrendet javaslok, melynek a 60%-a zöldség és gyümölcs legyen. Hivatalosan napi 4-5 étkezésben kell, nekem ez sose ment...


Én most fogytam 5 kilót két hét alatt, de azt a következőképp:


- napközben csak és kizárólag gyümölcs,

- este 7-8kor vacsora: főtt vagy párolt zöldség, vagy nyers saláta, vagy sovány hús zöldséggel. kalóriában maximum 900.


A vacsorához mindig felhasználtam 1-2 evőkanál olajat, lisztet, cukrot, tejfölt soha. Max sovány joghurt. Csak olívaolaj, nagy ritkán kevés rendes vaj. A csomagolás és szemmérték alapján ügyeltem rá, hogy a vaj vagy olaj kalóriában sose lépje túl a 300-at a 900-ból.


Kenyér heti egyszer, csak egy szelet, és teljes kiőrlésű, barna. 1 szelet alatt max. 80grammot értek. Tészta, rizs soha. Krumpli max heti 1-x, csak főve, max 150g.


A párolt köménymagos répa nagy kedvenc, mert kicsit édes.


Minden zöldséget félkeményre főzök csak, mert szeretem, ha lehet rágni, intenzívebb az íze és benne marad a sok vitamin is.

2009. júl. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a tippet és a válasz is :)


én eddig 7 kilótól szabadultam meg, és tudom is tartani a heti 2 kg-os fogyást :)


a kérdésem csak arra vonatkozott, hogy egészséges -e ha egy hét alatt ennyit adok le.

mert olvasgattam, hogy 1 kg az ideális...

2009. júl. 25. 15:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Gratulálok!!!


A heti két kiló szeirntem radikális.. de nem veszélyes. A 104 kiló inkább veszélyesebb a szívedre meg az érrendszerredre. Három kilóra azt mondanám, hogy na ezt már ne.. két kiló még oké.


Ha 60-ról szeretnél 55-re fogyni, azt mondanám, hogy nem szabad így csinálni, de nagy túlsúlynál szokás, és könnyebben is fogynak a kilók, hiszen a szervezet is tudja, hogy ez jó neki.

Meg neked is szuper visszajelzés a mérleg.


Csak így tovább! Szeirntem ha eléred a 80-at, kicsit lassíthatsz. Én most lettem 65 71 helyett, és már gondolkodom, hogy nem muszáj talán ennyire drasztikusan folytatni. Érdekes, nekem egész keveset enni sokkal jobban megy, mint mondjuk csak egy kicsit kevesebbet a normálisnál.

2009. júl. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm :)


gratulálok a fogyásodhoz!


igen, ebben az evéses dologban egyet értek. szerencsére már összeszűkült a gyomrom és a kitartásom is elég jó, szóval a kajával nincs baj. csak akkor érzem, hogy na, ma keveset ettem, amikor többet tornázok és nincs rá erőm.

2009. júl. 25. 17:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Na igen, ha azt érzed, nincs erőd a tornához, nem ettél eleget. Próbálj meg olyankor olyasmit beiktatni, ami azért nem túlságosan diétás, de van benne fehérje és kicsit laktak. Például banán, gomba (olajon megpirítva), avokádó, egy kevés főtt csirkemell. Kalóriában csak 1-200, de erőt adhat.

Vagy vegyél vissza a mozgásból, mert az üres gyomorral tornázás megterheli a szívet. Szerintem egyébként amíg 90 fölött vagy, nem kell nagyon túlzásba vinni a tornát, mert az ízületeknek azért a súlyt megmozgatni igen komoly megterhelés. Egy 50 kilósnak tök más futni egy kört, mint egy 85 kilósnak (képzelj el egy 35 kilós hátizsákot, jájj!).

Szóval szerintem magasabb súllyal kevesebb kaja, kevesebb torna, 80 fele közelítve több kaja, több torna. Sok sikert, nagyon ügyes vagy!

2009. júl. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!