Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Minden fajta tejre (anya,...

Minden fajta tejre (anya, tehén) érzékenyen születtem. Itt kimarad egy kis idö, és 6-7 évesen újra iszok tejet. Lehetséges hogy elmúlt az akkori tejérzékenységem?

Figyelt kérdés
Amikor megszülettem kiütések jöttek ki rajtam az anyatejtöl, ezért tápszert kaptam. Ugye ilyen kis korban amúgy sem isznak tejet a csecsemök. Itt kimarad egy kis idö (nem emlékszem) és 6-7 éves korom óta már ittam kevés tejet napi max 1deci(!). Viszont az utóbbi idöben nagyon rákaptam.A székletem hígabb, mint volt, extrém puffadás sincs, és görcsölni sem görcsölök. Mennyi az esély arra hogy laktóz érzékeny vagyok. (Anyu is az, nem tudom mióta, kb 2 éve mutatták ki nála.)

2012. aug. 31. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
ez inkább orvosi téma lenne, de amúgy igen, egy barátnőmnek is elmúlt a gyerekkori laktózérzékenysége, simán lehet.
2012. aug. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban én sem ihattam tehéntejet.

Aztán (ahogy az orvos is megmondta) kinőttem. 6-7 éves koromtól már nincs gond vele.


Egy orvost keress fel, ő pontosabb választ fog tudni adni, mint itt bárki.

2012. szept. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hmmm....ihatsz növényi tejet és mindenki boldogabb lesz:D ilyen tej a szója tej, a rizs tej, esetleg a zab tej.

Nekem jobban ízlenek bár egy kicsit drágábbak

2012. szept. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kicsit drágábbak, igen, egy liter tehéntej 180ft a piacon, a szójatej meg 800 ft de tényleg csak kicsit drágább:D A gyerekkori laktózérzékenység kinőhető, ha nem hízol tőle, igyad nyugodtan, de házi tejet igyál, de homogenizált pasztőrözött, 800x átszűrt szutykot.
2012. szept. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!