Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a baj velem, mi nem működik...

Mi a baj velem, mi nem működik rendesen bennem?

Figyelt kérdés
Nem kerülöm... ez az igazság: 12 éves, 174 cm, 85kg. Durva tudom, de igaz... miért? Apum, anyum, nagyszüleim és minden rokonom vékony csak én, csak én vagyok ilyen szerencsétlen. Napi 4x-es étkezés, normál adag, semmi extra, reggeli: egy szelet szendvics, vagy rántotta vagy pirítós, ebéd: leves és második pl.: párolt hús+ rízs+saláta. Igaz 12 évesen jött meg, mert lány vok. DE MI A BAJ VAN VELEM? tesióra: megterhelő. heti 3x.

2012. szept. 8. 21:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%
Hmm, nem tudom, hogy ilyen korban lehet-e gond a pajzsmiriggyel, de érdemes megnézetni. Amúgy hormonális problémára tippelek. Érdemes lenne legelőször az evésben keresni a választ. Ezeknek a fokozatos elhagyását javaslom egyenként: tej és tejtermékek, hús, tojás, zsíros dolgok, sült/pirított dolgok, gabona. Amit erősen javaslok: nyers gyümölcs minden mennyiségben, időnként nyers fejes saláta vagy római saláta, uborka.
2012. szept. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Még valami. A reggeli csak gyümölcs legyen, vagy semmi. Felesleges leterhelni a szervezeted rögtön a nap elején nehéz kajával (a pirítóst messziről kéne kerülni). Próbáld úgy időzíteni, hogy tesióra utánra tedd a legkiadósabb étkezésed, és annyit egyél, amennyi csak jólesik (hátránya, hogy az utána következő órán már nem biztos, hogy tudsz figyelni, de sebaj).
2012. szept. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

Megint én. :) Csak pár ötlet, hogy milyen gyümölcsök mennek most. Fontos: kizárólag az érett, édes gyümölcs a jó! A félig érettet tilos megenni!


- Fehér szőlő. Olyan édes szőlőt reggeliztem ma, hogy mind a tíz ujjamat megnyaltam. A savanyút nem szabad megvenni!

- A görögdinnye meg a barack már kifutóban van, de szerencsével lehet találni finomakat. Én holnap reggelire vettem magamnak egy 9 kilós dinnyét. :)

- Körte: amelyik már barna és lédús, az a jó. A zöldet tilos megvenni.

- Banán: meg kell várni, míg tele lesz a héja barna pöttyökkel, és kimegy belőle minden zöld árnyalat, akkor jó. Ilyenkor általában olcsóbban is adják.

- Narancs, mandarin: minél édesebb, annál jobb, tele van kalciummal és C vitaminnal, nagyon javaslom.

- Szilva: nehéz jót találni, csak a puha lédús, édes jó. Ebből csak keveset érdemes enni, mert hashajtó. :)

2012. szept. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%

Nehogy komolyan vedd az 1-est, az hiányzik még, hogy 12 évesen se húst, se gabonát, se tejterméket...


Amit leírtál, abból úgy tűnik, alapvetően jó dolgokat eszel. Nem tudjuk, milyen kenyérből van a szendvics, mehet teljes kiőrlésűből, cukrot hagyd el stb. Már sokan leírták.

Esetleg elmehetsz egy dietetikushoz, úgy tudom, íratnak étkezési naplót, az alapján ő látja majd, hogy mi nem stimmel. Ennyiből mi nem tudjuk eldönteni.

2012. szept. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

eddig 4-ből egy értelmes választ kaptál (utolsóét:), pedig nem akarok senkit oltogatni. Az első viszont jól kezdte, hormonvizsgálat ajánlott lenne.

Hülyeség, hogy reggelire csak gyümölcsöt szabad enni. Ez honnan veszik egyesek? Tojásrántottát lehet, hogy nem kéne enni, de főtt tojás mehet 1-2 szelet tk kenyérrel, sonkával, vékony szelet sajttal esetleg, zöldségekkel. Tízóraira mehet gyümölcs. Ebédre hús/saláta kombó, de természetesen a párolt hús is jó, csak a rizs ne legyen sok (mondjuk úgy egy tenyérnyi adagnál ne legyen több), a saláta és a hús legyen inkább a domináns. Uzsonnára mehet például olyan, hogy natúr joghurt gyümölccsel és édesítővel, esetleg pár darab korpovit kekszet beletörhetsz, úgy egészen süti hatása lesz (ha kicsit hagyod puhulni a hűtőben), és jobban laktat.

Vacsira jó lenne olyan, hogy fehérjeturmix, ha erre nicns lehetőséged, szintén hús/hal+ saláta, de szénhidrátot este ne fogyassz már. És a tesiórák általában nem fogyásra vannak optimalizálva:/ Heti minimum 3x1 óra aerob mozgás jót tenne. Kocogás, biciklizés, ilyesmi.

2012. szept. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok. Minden állati eredetű étel okozhat hormonális problémát, ezen kívül ezek a legsavasítóbb dolgok, amik a kórokozóknak adnak táptalajt.


A tejet az ember csak részben tudja feldolgozni, mert a hozzá szükséges enzimek hiányoznak. Ezek az enzimek csak csecsemőkorban termelődnek, illetve az anyatejjel együtt kapja az ember. A félig megemésztett kazeinmaradványok és a galaktóz (a tejcukor emészthetetlen része) a szervezet legkülönbözőbb pontjain lerakódik. Ha valaki nem akarja, hogy megmagyarázhatatlan betegségei legyenek, ne fogyasszon tejet.


Ezen kívül a tejben, húsban növekedési hormonok vannak. Jah, testépítőknek lehet, hogy jól jön, de egy 12 éves gyerek még ne szedjen hormonpótlókat, nemde?

2012. szept. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A savasítós-lúgosítós szövegtől feláll a szőr a hátamon.


A hormonos dolgokról van valami konkrét tudományos forrásod, vagy a tények, tévhitek oldalról szedted össze? Aki itt ezt szajkózza, az csak azt tudja belinkelni.

Biztos van benne valami igazság, mert ennyi embert nem lehet a hátsó udvarokban békésen kapirgáló csirkékből etetni. De a hús, tejtermék, gabona stb. teljes megvonása sokkal nagyobb kárt okoz.

2012. szept. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha a savasítós-lúgosítós szövegtől feláll a szőr a hátadon, akkor nem olvastál elég irodalmat.


Íme néhány tudományos forrás (sajnos csak angol nyelven):

http://www.youtube.com/watch?v=JGFTof9FYoY

http://www.youtube.com/watch?v=30gEiweaAVQ


Annak vajon mi az oka, hogy valaki fehérjeturmixot javasol egy 12 éves gyereknek? Vagy miért van az, hogy látszólag "jó" dolgokat eszik, mégis így reagál a szervezete? Tényleg mindent tudunk az egészségről, és nem vagyunk manipulálva egy kicsit sem?

2012. szept. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Azzal én sem értek egyet, aki mindenkivel fehérjeturmixot akar itatni. Mostanában sporttáplálkozásról szóló anyagokat olvasok leginkább, ott írják, hogy a sportolók is ameddig lehet, kerülik a táplálék kiegészítőket. Egy gyereknek sem lehet olyan magas a fehérjeszükséglete, hogy ilyen módon kelljen pótolni.



Azok az ételek, amiket leírt, rendben vannak. De ez nagyon kevés infó ahhoz, hogy el tudjuk dönteni, mi a gond. Ezért "küldtük" orvoshoz, ahol részletesen kielemeznek neki mindent.


Tudom, műveletlen vagyok, de nem tudok angolul.

2012. szept. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én ebbe a vitába nem szállnék be.Szerintem egy 12 éves egyen mindent, csak mértékkel. Reggelizel? Mit iszol? Lehet otthon esténként se árt ha tornázol kicsit. Én is ennyi idősen kb ennyi kiló voltam, nem sokkal kevesebb olyan 75. Aztán nőttem egyet, fogytam is és egy kicsit csökkentettem a kaján. Nyár után voltam kb ennyi. Nyáron is mozogtál? Nasik? Szerintem sulikezdéssel lemegy olyan 3kg minimum, ha kicsit odafigyelsz és tornázgatsz otthon is lemegy még több is:) ja, és vacsorázz rendesen, de ne edd degeszre magad. Én azelőtt nem reggeliztem, aztán 14 évesen rászoktam és akkor fogytam is. Növő szervezet vagy, így megvonni ne vonj meg semmit se de mivel gyors az anyagcseréd így nem is kell:) Mozogj kicsit többet és kerüld a cukros üdítőket, túl sok csokit, chipset és fogyni fogsz:) Esténként, délutánonként pl egy séta, vagy biciklizés, esetleg egy kis torna, felülés, lábemelés, nem kell megerőltetőre gondolni. Én mondjuk pont a bőséges reggelit javasolnám. nekem ez vált be. Azt, hogy csak gyümölcsöt egyél reggel hülyeségnek tartom, mivel ok, hogy sok benne a cukor meg minden, de pl én egy alma után 1 órával máris éhes vagyok. Azt az almát edd meg tízóraira :)
2012. szept. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!