Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a baj velem, mi nem működik...

Mi a baj velem, mi nem működik rendesen bennem?

Figyelt kérdés
Nem kerülöm... ez az igazság: 12 éves, 174 cm, 85kg. Durva tudom, de igaz... miért? Apum, anyum, nagyszüleim és minden rokonom vékony csak én, csak én vagyok ilyen szerencsétlen. Napi 4x-es étkezés, normál adag, semmi extra, reggeli: egy szelet szendvics, vagy rántotta vagy pirítós, ebéd: leves és második pl.: párolt hús+ rízs+saláta. Igaz 12 évesen jött meg, mert lány vok. DE MI A BAJ VAN VELEM? tesióra: megterhelő. heti 3x.

2012. szept. 8. 21:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Atyaég. Hát persze, egyen meg mindent az a szerencsétlen gyerek. :)) Gyümölcsöt, ami 100% tápanyagból áll, még véletlenül se, maximum desszertnek. Még emlékszem, hogy az öcsémre úgy kellett ráerőszakolni szinte mindent, a gyümölcsöt meg falta. Nem furcsa?


Mi is van a gyümölcsben?

- rengeteg vitamim, amiből mind hasznosul

- ásványi anyagok, amiből mind hasznosul

- aminosavak, a fehérjék építőelemei

- zsírsavak, a zsírok építőelemei

- azonnal energizáló cukrok

- oldható rost, hogy segítse a bélműködést

- kristálytiszta szűrt víz


Mi van egy tál húsos köretes ételben?

- nulla, zéró közvetlenül beépíthető tápanyag

- teljes állati fehérjeláncok, amiket hosszú emésztési folyamatok útján le kell bontani

- állati zsírok, amiket hosszú emésztési folyamatok útján le kell bontani

- komplex szénhidrátok, amiket hosszú emésztési folyamatok útján le kell bontani

- zéró oldható rost

- üres kalóriák, eloxidált salakanyagok, fűszerek, némi csapvíz


Szerintetek mi történik akkor, ha valaki elhagyja az utóbbit? Komolyan kérdem. Én elhagytam, és nagy mennyiségben eszem a gyümölcsöt. Csapvizet nem iszom, és kockahasam lett. Sajnálom, hogy nem megy az angol. Vannak a témában magyar nyelven is könyvek. Ha érdekel, megadom a címüket.

2012. szept. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Több sport,és több étkezés,napi 5 kisebb adagra oszd el,reggelire mehet a szénhidrát,ebéd mellé is (tk.kenyér,rizs,zabpehely-natúr,nem cukros) ,a többi étkezés fehérje+ zöldség,zsírszegénytúró,fehérhúsok,saláta,répa,brokkoli,paradicsom,paprika stb . Délelőtt reggelihez vagy tízóraira mehet gyümölcs+ natúr joghurt például.


Sport: kinek mi a megterhelő, napi 40perc-1 óra kocogás (kizárólag futócipőben,nem aszfalton) ,vagy szobabicikli,de lehet aerobik is ha az 110-130 körüli pulzuson tart. Ez az a tartomány,amiben még nem kapkodsz levegőért,nem pusztulsz meg 10 perc után .

napi 3 liter víz,nem üditő,nem tej,nem gyümölcslé,hanem víz

2012. szept. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
a fehérjeturmixot azért írtam, mert finom, és laktat. Én már ittam néha 12-13 évesen is bátyáméból, amikor leküzdhetetlen vágyat éreztem az édesség után, és jól is laktam vele (főleg, ha 1-2 deci tejjel ittam). Csakis ezért írtam. De ha a kérdezőnek, illetve anyukájának módjában áll megfelelő mennyiségű húst, túrót stb. biztosítani, és tud naponta 5x enni, akkor valóban nincs rá szükség.
2012. szept. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Talán beleszólhat ebbe h. Apum néger, csak mer ő most izmos meg minden de gyerekként kővér volt.
2012. szept. 11. 15:19
 15/16 anonim válasza:
Ehez a magassághoz pont jó!Inkább a magassággal van a baj.
2014. ápr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ne nevetess,utolsó. 174 centihez 12 éves lánynak a 85 kilogramm,nagyon sok. Akkor is ha te ekkora vagy..

15-20 kiló felesleg egy fejlődésben lévő kiskamaszon ,nem sok ??

2014. ápr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!