Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik, hogy a kilók nem...

Létezik, hogy a kilók nem fogynak csak a centik csökkennek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 3hete fogyózom. Étrendem nagy részét zöldség teszi ki. Napi felosztásban, reggelire natúr gabonapehely 2dl tejjel esetleg egy kávé cukor nélkül(nem iszok mindig), ebédre változó a lényeg, hogy mindig kis uborka meg 1-2paradicsom 2-3evőkanál natur joghurtal és 2virsli, vagy főtt tojás. 3-4naponta kis zacskós rizs, hallal vagy csirkével. Ha megéhezem almát eszek, teázok minden nélkül. Vacsora kb az mint ebédre, de általában csak ubi és paradicsom. Ha nagyon megkívánom az édeset, akkor délelőtt egy nagy bögre mézes tea. De ez is csak pár naponta. Sztem így is írtó keveset eszek. Heti 3-4-szer tornázok itthon esetleg szobabicikli kb fél óra.

Ehez képest 2kiló ment le sőt volt olyan is mikor mintha vissza is jött volna az a kettő. centikbe szépen csökkentem leginkább mell alatt és csipő felett.


163cm vagyok és szégyenlem 90kg :S De nagyon szeretnék megszabadulni tőle. Egyszer már sikerült 3 évig tartottam is a megszerzett súlyomat 68kg aztán kb 3hónap alatt visszajött :( Sokan néztek körülöttem nagyot akik ismernek, hogy alig ettem amúgy is mikor kenyérfélék kerültek asztalra (reggelire két szelet kenyér felvágottal, paradicsommal.) Ebédre főzelék, vagy krumpli vagy rizs valami hússal. Vacsorázni meg hetente jó ha háromszor vacsoráztam. Gyümölcs az ment hébe hóba alma, narancs. de csak napi egy. Nassolás ritka szám, jó ha kéthetente egy szelet csoki meg egy csomag chips, ha filmeztünk itthon párommal. Sztem ez nem sok, és nem is kellett volna híznom ennyitől....mégis megtörtént.)


Valami gond van velem, vagy alap, hogy sokára indul meg a kiló lefelé? Örülök ugyan a centiknek is hisz az a lényeg, meg már beleférek olyan nadrágba amibe eddig nem. Csak nem értem ez mitől van. Valaki járt már így vagy tudja mi ennek az oka? Lehet én vagyok buta hozzá...de azért zavar, hogy mérlegen nem látom az eredményt. Nem szeretnék gyorsan fogyni, elég ha jövő nyárra már csini leszek. de úgy gondoltam 3hét alatt gyorsabban lemegy rólam mondjuk 3-4kiló, hiszem se cukor se liszt és szénhidrát is max amennyi a natur joghurtban vagy tejben van, meg még amiket írtam :S


Bocsánat, hogy ennyit írtam és a reakciókat, válaszokat előre is köszönöm :)



2012. okt. 9. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Laborvizsgálaton voltál? Lehet, nem ártana.

Nem biztos, hogy baj van, de legalább az kizárná.


Iszol elég folyadékot?


A centiknek (is) örülni kell. Jelzik, hogy kezdesz alakulni. Egyébként is előfordul, hogy a fogyás később indul be.


Torna helyett több biciklit és gyaloglást ajánlok. A fogyás kezdeti szakaszában ezek sokkal jobbak. Majd ha már csak formálni kell, akkor lehet ismét túlsúlyban a torna.

2012. okt. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Orvosnál még nem jártam, de tavasszal mindenképp megyek, mert párommal szeretnénk babát is, de még nem jött össze. Igaz most úgy döntöttünk előbb fogyózok, hogy nekem is és majd a babának is könnyebb legyen, ha összejön. Tudom most fogyókúra miatt am se jönne össze vagy csak nehezen.


Inni...hát abban sose voltam jó, csoda volt, ha napi 1liter megvolt...sajnos ez az évek során és a hízékonyságom miatt a bőrömön is meglátszik, nem lóg, de elmehetnék zebrának. -.- Most igyekszem sokat inni, magamhoz képest sikerül is, de hozzá kell szoknom a több folyadékhoz. Igyekszem.

Nos akkor biciklire fel. Nem adom fel :)

Azt elfelejtettem írni, hogy nem éhezek próbálok mindig enni valamit, ha éhes lennék, legyen az egy alma, vagy sovány sajt, vagy akár egy kis paradicsom :) szerencsére imádom :D Próbálom okosan csinálni, de nyilván így is tele vagyok hibával, de legalább próbálkozom.


Köszönöm a tanácsot, és bízom abban, hogy két hét múlva már 8-al fogok kezdődni (vagy egy hét múlva^^). Akkor legalább megéri ez a kis nélkülözés ételek terén :)

2012. okt. 9. 15:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem meregtelenitened is kene, es akkor beindulna a fogyas. A meregtelenites nem fogyokura, de segit benne. Itt olvashatsz rola pl:

[link]

Manapsag sok mereg halmozodik fel a szervezetben, amivel az nem tud sokat kezdeni, csak elraktarozza (zsirral es vizzel). Igy idonkent meregteleniteni nagyon celszeru. Sokfele keppen lehet, olvasgass rola. Fogyokura elott egy jo kis hashatjas pl szinten aldasos hatasu, mert nagyon sok minden rohad a belben, s tapad a falara. A maj is le van terhelve, igy majtisztitast is vegezhetsz. En ezeket mind csinaltam, s csinalom, es nagyon jo es fontos szerintem. Az egeszsegre koncentralj, a szepseg abbol fakad, ugy gondolom.


Nem lehet mindennap meregteleniteni, es nem is kell. Viszont napi szinten ezt a folyamatot fenntartani en ugy szoktam, hogy eleve egeszsegesen taplalkozom. Csokibol csak fekete es jominosegu, iszok teat (zold, gyumolcs, feher, gyogy) napi rendszeresseggel fokent izesites nelkul, vagy neha mezzel, s citrommal. Cukrot en nem hasznalok reg. Olivaolajjal keszitem az eteleket. Olajban semmit nem sutok. Parolni szoktam zoldsegeket, halat. Idonkent csak bedobok mindent a sutobe, es megsutom (keves olivaolajja osszekeverem elotte fuszerekkel). Salatat keszitek gyakran, amit lehet sajttal, vagy hallal keverni. Tehat a meregtelenitesre akkor is oda kell figyelni amikor az ember eppen a hetkoznapi eletet eli. Es a tiszta viz nagyon fontos. Ezert szereztem be egy viztisztitot, ami nem volt nagyon draga. Meg so apro trukk van, az ember magatol rajon ha sokat olvas, figyeli hogyan erzi magat amikor megeszik egy bizonyos etelt. Amennyiben pedig gyogyszereket szedtel/ szedsz vagy egyeb szintetikus anyag kerult a szervezetedbe, a maj le van terhelve, es tisztitas nelkul nem fog menni a fogyas.

2012. okt. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Huh sok sok infó :) Hálás köszönet, ezt is megfogadom, hisz nem bonyolult. Egyébként gyógyszert semmit se szedek, illetve ez túlzás. Női napjaim első napján 2vagy 3 fájdalomcsillapító, de csak első napon. Szerencsére nem vagyok beteges. Nem dohányzom, alkoholfogyasztásom se sok, szilvesztert és szülinapot leszámítva :) Nem rajongok érte :D

No mindegy...ezek szerint fő a türelem.

Köszönöm a méregtelenítő javaslatot is :)

2012. okt. 9. 16:34
 5/6 szacsiga válasza:
A fogyás megállásának egyik oka lehet, hogyha hirtelen túl kevés tápanyagot viszel be, akkor az anyagcsere lassul. Ezt a megfelelő szénhidrát adagolással tudod ellensúlyozni és az izomtömeg formálásával, növelésével. A bicikli kardio edzés. Kell mellé erősítés is. Nézz utána a PCOS-es diétának. Ez a legkiegyensúlyozotabb, legkevésbé drasztikus ám tartós eredményt hozó diétának.
2012. okt. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem ez az oldal segített sokat (www.kaloriabazis.hu) itt minden pontosan megvan és nem tudok elcsúszni :D mindent kiszámol helyetted, én eddig 17kg - nál járok de még kéne vagy -20 :P
2012. okt. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!