Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha keveset eszem, akkor...

Ha keveset eszem, akkor tényleg nem fogyok, vagy ez csak egy téveszme?

Figyelt kérdés

2012. okt. 30. 13:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Egy fogyókúra célja csökkenteni a testzsírszázalékot, és zsírt veszíteni, izmot pedig növelni.

Ha koplalunk, akkor izmot veszíteni, és nő a testzsírszázalékunk.

Cink.

2012. okt. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Túl alacsony kalóriánál stagnál a súly és azonnal raktározni kezd a szervezet. Lelassul az anyagcsere, mert vésztartalékra kapcsol. Vannak interneten kalkulátorok, amelyek kiszámolják, mennyi lenne a korodhoz, magasságodhoz,életviteledhez szükséges alapkalória, ebből maximum 500-at szabad elvenni.

Pl nekem 2000-2100 amit naponta eléget a szervezetem (30/lány, 174 magas, könnyű fizikai munkával, ritka sport)

Legalább 1600-at el kell érnem, hogy ne érezze a szervezetem, hogy éhezik. Fizikailag nem érzem, hogy éhes vagyok, mert 5x eszek kis adagokat, de akkor is megáll a súlyom, ha 1000 vagy alatta van a napi bevitel. 1500-1600-nál minden nap folyamatosan fogyok.

Persze nem mindegy miből visszük be a kalóriát, inkább hús, zöldségek, reggel kevés gyümölcs, kevés olajos mag.

Kerülni kell a kenyérféléket, tulajdonképpen mindenfajta pékárút, cukrot, gyorskajákat, rizst, krumplit. Több diétás étrend szerint a tejtermékeket is.

Sokat segít a Kalóriabázis oldala.

2012. okt. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon keveset eszel akkor fogysz. Én egy hétig koplaltam és lement 3 kiló . De egy hét elteltével nem bírtam tovább és elkezdtem enni és visszajöttek a kilók :S. Szóval nagyon nem ajánlom ezt az eljárást .
2012. okt. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nálam valami nagyon nem jó. 1 hónapja kevesebbet eszem és nem fogytam :SS
2012. okt. 30. 22:39
 5/13 anonim ***** válasza:
mit eszel egy nap? hány százaléka szénhidrát? (30-35% szénhidrát kéne, többi fehérje és zsír)
2012. okt. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, hogy hány százalékát teszi ki a ch az a napi étrendemnek, de leírom pl, hogy ma mit ettem:

reggeli: egy kis műzli 1 pohár tejjel

tízórai: pár szem gesztenye

ebéd: egy tál spagetti

uzsonna: műzliszelet

vacsi: kis spagetti

2012. okt. 31. 23:18
 7/13 anonim ***** válasza:
kb a 100%-át:)
2012. okt. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
ez lehet a gond? :(
2012. okt. 31. 23:30
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha minden nap hasonló az étrended, akkor ne csodálkozz, hogy nem fogysz. Semmi fehérje nincs például a bevitt étrendedben. Délben még hagyján a spagetti, na de vacsorára. Uzsonnára szerintem a müzli szelet sem jó, mert hiába müzli, sok benne a kalória, szénhidrát. Vacsorára valami húsit kellene enned.
2012. nov. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
[link] széhidrátot próbáld meg 30%-ra letornázni :)
2012. nov. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!