Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért vannak még sokan mindig...

Miért vannak még sokan mindig abban a tévhitben, hogy az elhízás betegség miatt van?

Figyelt kérdés

Több kérdést olvastam most ahol arról volt szó, hogy a szülők miért hagyják elhízni a gyereket. Mindegyik kérdésben volt 1-2 ember aki betegségre hivatkozott.

Régebben láttam egy műsort ahol közöltek egy statisztikai adatot és aszerint csak nagyon elenyésző számú a betegség miatt elhízottak száma. Nem akarok hülyeséget írni, de, ha jól emlékszem talán a túlsúlyosak 7-8%-a, max 10%-a hízott el betegség miatt, tehet 10 emberből max 1, de lehet, hogy nem ennyi, de tényleg elenyésző a számuk.



2012. nov. 5. 08:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó, megtaláltad caps lockot.


Hmm ha valaki eszik mert kényszeresen ennie kell, akkor még nem fog elhízni. Kutyahúson senki sem hízna el. Hogy érzelmi baja van valakinek, és emiatt nem eszik, hanem csokit zabál?

Visszakanyarodtunk az alapproblémához, nem ételt hanem konkrétan sz.art lehet kapni a boltokban, úgy az "élelmiszerek" 80%-ában. Még a 'húsok' között is vannak olyan hulladékok, amik nem hogy cukrozottak, adalékozottak de gyakorlatilag még hús sincs bennük. Gyík hús sem, semmi.


De mondok én még olyat, amíg 7 milliárd ember él a Földön, ráadásul ezeknek semmit sem jelent a minőség, ki lehet szúrni a szemüket valami cukrozott tejes szeméttel, addig bizony a gyártók ilyeneket fognak gyártani. Mert olcsó, mert versenyképes, erre van igény ez tény.


Csak itt az országban vagyunk 10 millióan, és úgy nézzetek egymásra az utcán, hogy bizony ilyen sz.arokat esznek körülöttetek. Nem feltétlen azért mert erre van pénz, hiszen cigi meg alkohol mellett megy az amúgy nem is túl olcsó péksüti, Barátaim itt erre van igény, ez a színvonal. Utána meg mire lesz igény? Norbi ápdétra meg flabéloszra, én mondjuk nagyon szeretem a magyarokat, de nem az eszük miatt...

2012. nov. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én négy hónap alatt 20 kilót szedtem fel, mert hirtelen jött ki rajtam a pajzsmirigy betegség. A szervezetem megelégelte az életmódomat. (nem ettem soha sokat, csak szemetet)


Gondoltam, Ausschwitzban sem voltak kövér emberek, pedig ott is biztos voltak hormonbajosok bezárva, éheztetve, így inkább nem ettem, csak annyit hogy ne ájuljak el.

Le is ment 15 kiló, szóval be lehet fejezni, hogy pajzsmirigy alul működéssel nem lehet fogyni.

De lehet! Attól hízol amit megeszel! Csak ki-ki változó mértékben.


Aztán egyszer, mikor csak görcsoldót íratni mentem a háziorvoshoz, elküldött laborba, mert sápadtnak talált. Mondtam neki, hogy híztam hirtelen, majd hogyan "éheztem le" a felesleget és belgyógyászhoz is kaptam beutalót.


Akkor derült ki, hogy a pajzsmirigyem nem működik megfelelően. Gyógyszert akartak rá adni, de én kértem pár hónap türelmi időt. Alternatív megoldást kerestem.


Így jutottam el a paleolit táplálkozásig, ami megoldotta problémámat. Igaz, olyan hó de vékony sosem leszek, de legalább nem kell pajzsmirigy hormont pótolni még egy darabig.


És mióta odafigyelek arra, mit eszem, tudok izmosodni is sporttal. A régi életmódommal ezt esélytelennek láttam.


25/N

2012. dec. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!