Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért vannak még sokan mindig...

Miért vannak még sokan mindig abban a tévhitben, hogy az elhízás betegség miatt van?

Figyelt kérdés

Több kérdést olvastam most ahol arról volt szó, hogy a szülők miért hagyják elhízni a gyereket. Mindegyik kérdésben volt 1-2 ember aki betegségre hivatkozott.

Régebben láttam egy műsort ahol közöltek egy statisztikai adatot és aszerint csak nagyon elenyésző számú a betegség miatt elhízottak száma. Nem akarok hülyeséget írni, de, ha jól emlékszem talán a túlsúlyosak 7-8%-a, max 10%-a hízott el betegség miatt, tehet 10 emberből max 1, de lehet, hogy nem ennyi, de tényleg elenyésző a számuk.



2012. nov. 5. 08:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Könnyebb egy betegségre fogni, mint nem össze-vissza zabálni. De majd mindjárt jönnek a "betegség" miatt elhízottak és frankón lepontoznak. :-))
2012. nov. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Mert mindenki erre fogja, pedig vannak ilyenek csak úgy ahogy te mondod rohadt kevesen.

Én is el vagyok hízva igaz nem nagyon, de van rajtam felesleg jócskán, teszek is érte hogy lemenjen már 10 kiló ment le eddig.

Én ismerek egy srácot aki szintén nagyon elvan hízva és nem azért mert össze vissza zabált gyerekkorában hanem mert emésztési zavarai vannak, rossz az anyagcseréje is. Ugye a szülei nem foglalkoztak ezzel, meg a srác sem vett magán észre semmit, csak ugye idő múlva nagy lett a hasa, ritkán járt el orvoshoz és az orvosa figyelt fel rá hogy valami nem stimmel, elküldte vizsgálatra és kiderült hogy baj van.

A másik betegség az lehet lelki baj is, ez nem mondható igazán betegségnek, de a lényege az ha valaki magába van zuhanva és a kajában látja az örömöt akkor ugye össze vissza fal mindent és persze hogy meghízik, erre is foghatják jogosan de kevesen tudnak róla sajnos hogy ilyen bajuk van, pedig kellene, mert ha egy jó pszichiáter kezeli őket akkor még vissza lehetne mindent csinálni. De tényleg ezek nagyon kevesen vannak, sokan csak falnak össze vissza mindent, nem sportolnak, meg semmi nem csoda hogy elvannak hízva. Én is elvoltam keseredve még 2 éve, de elkezdtem tornázni, kondiba járok, plusz ha van egy kis időm akkor úszni is elszoktam menni a barátnőmmel. A barátnőm nagyon sokat segít nekem, hálás is vagyok érte. 21/F

2012. nov. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Nem fogok regényt írni.


Azok a hormonális állapotok (inzulin rezisztencia, pajzsmirigy alulműködés)olyan KÓROS (beteg) állapotok, amik táplálkozáshoz köthetők (sok ch bevitel, tej hormonjai-fehérjéi, glutén, lektinek) a szülők nem "hagyják" elhízni a gyerekeiket, hanem a mainstream táplálkozási ajánlások ennyit tudnak.

Hogy ne hízzon el (ne legyen hormonbeteg) a szerencsétlen kölyök ha gluténnal, szénhidráttal tömik? Hát a kiváltott magas inzulinszint zsírraktározást okoz! A glutén a pajzsmirigy autoimmun gyulladását okozhatja, hogy a fenébe ne hízzon? És láttam, mert figyelek ám, elviszik a gyerekeket flabélos edzésre hagy rezegjen a hájuk.

2012. nov. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Minden 10. nő PCOS-ben szenved. Ez egy hormonális betegség, nagyon sok bajt csinál, többek között inzulinrezisztenciát okoz. A sejtek érzéketlenek lesznek az inzulinra, ezért a hasnyálmirigy egyre több és több inzulint termel, ami bizony a zsírpárnákat nagyon gyarapítja. Emellett ezek a nők nehezen esnek teherbe, szőrösebbek, pattanásosak is lehetnek, a petefészkük tele apró cisztákkal.

Ez egy betegség. Nem kifogás. Már ha érdekel, és nem csak szemétkedni akarsz, mert te vékony vagy genetikailag, és ezért azt hiszed, hogy te már letettél valamit az asztalra.

És ez csak egy betegség. Hol van akkor még a pajzsmirigy, és az összes többi, ami elhízást is okozhat?

Nem minden kövér beteg, ez tény. Nagyon sok valóban a táplálkozása és lustasága miatt elhízott ember, de nem mind. És nem minden vékony ember táplálkozik tudatosan, egészségesen és mozog heti többször. Nem hiszem, hogy joga volna bárkinek pálcát tördösni mások felett.

2012. nov. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

4-es: számból vetted ki a szót, teljesen egyetértek!

Sokféle ember van, sokféle "történettel", és ugyanígy az elhízás okai is többfélék lehetnek.

Nem hiszem, hogy bárkinek joga lenne megítélni a másikat!

2012. nov. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Egyáltalán, miért ítélünk meg valakit külső alapján.


Egyik ember sem jobb a másiknál mert más az alakja.

2012. nov. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem akartam senki felett ítélkezni, elnézést, hogy ez jött le a kérdésből.

Egyszerűen csak feltűnt, hogy sokan betegségre hivatkoznak és olyanok is akik még kivizsgáláson sem voltak.

És amúgy nem vagyok vékony, sőt hatalmas felesleg van rajtam, de nem mondom, azt, hogy beteg vagyok. Mert tudom, hogy az életemben nem mozogtam és kiskoromtól csak zabálok.

2012. nov. 5. 10:41
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Nekem pl. az unokahúgom tényleg beteg. Hormonproblémás, amióta kezelik, el is kezdett fogyni. Sosem evett sokat, mégis csak hízott, amíg rá nem jöttek, mi a baja.

Van ilyen is.

2012. nov. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Betegség mellé tegyük hozzá a fogamzásgátlót szedőket (rengetegen nem váltanak, ha hízni kezdenek), és tegyük azt is hozzá, hogy a mai ételekben mennyi sz*r van, ami még jobban súlyosbítja az elhízást. Tegyük az is hozzá, hogy bőven átlépi mindenki a napi szénhidrát mennyiséget 2-4-szeresével legalább, szóval nem is kicsit és itt már keményen genetikán múlik, hogy ki marad ugyanolyan alkatú, ki hízik.

Nem kell ahhoz zabálni sem, hogy valaki kövér legyen, elég a rossz, egyoldalú táplálkozás is hozzá.

Engem pl. a szüleim rontottak el, mert otthon 80%-ban csak szendvics volt és más semmi, anyám ritkán főzött, mellé félkész kaják voltak.

És még lehetne sok mindent sorolni, de ez a mai világ terméke az elhízás, 6 ezer féle csoki, csipsz, keksz, péksüti, egészségesnek beállított, ám, de magas CH tartalmú élelmiszerek, stb.

2012. nov. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

FOGJÁTOK MÁR FEL, HOGY IGENIS BETEGSÉG MIATT VAN!!!

PSZICHÉS BETEGSÉG MIATT!!!


UGYANIS AZ ELHÍZOTTAK DÖNTŐ TÖBBSÉGE ÉRZELMI EVŐ, EZ MI HA NEM PSZICHÉS BETEGSÉG???


AMÚGY EGY TAPLÓ SEGG.FEJ VAGY. GRATULÁLOK!

2012. nov. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!