Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Régen is volt diéta és fogyókúra?

Régen is volt diéta és fogyókúra?

Figyelt kérdés

Szerintem ciki, hogy felnézek a netre, ott minden második oldalon fogyis, egészségtelen, drága dilibogyókkal, Rubint Réka és Shobert Norbi - elég sz*r cég - idétlen kajáival találkozom.. meg az ostoba programjaikkal, de lehet jó példa az, hogy bekapcsolom a tv-t, ott mi megy? Ugyanez! Elmegyek az utcán, összefutok 5 konditeremmel, a boltokban, diétás cuccokkal..

Számomra elképzelhetetlen, hogy régen volt ilyen, mondjuk a 80'as években, vagy mikor a szüleink élték gyermekkorukat. Annyira szánalmas ami itt megy .. Sok fogyókúrás nőszemély, sokszor fiatal 11-12 éves lányok arra verik a mellüket (ami már nincs is) , hogy ők 45-50kg-ot nyomnak, de még fogyni akarnak mert az olyan menő. Meg buta diétákat állítanak össze, meg vannak a vegetáriánusok, a másik kedvenc csapat.. Ő nem eszik húst, meg semmi olyan káros dolgot.. Kérdem én, mi lenne az ilyen emberekkel hogyha esetleg rákényszerülnének arra, hogy húst egyenek, mert az életükbe kerülhet? Akkor is azt mondanák, hogy " - Nem, inkább éhen halok, mert nem ehetek húst!!" ?? Vagy mi, magyarok ennyire megengedhetjük magunknak azt, hogy válogassunk? Szerintem nem.


N/24



2012. nov. 7. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A szépségipar, divat, alakformálás, fogyókúra, stb., ezek mind milliárdos üzletágak. Azért látsz ennyi ilyen hirdetést, mert ez üzlet, és azt sulykolják belénk folyamatosan, hogy költeni kell rá, ha jól akarunk kinézni. A 80-as években még szocializmus volt, nem volt szabadpiac és kapitalizmus, akkor még nem volt "divat" ilyen nyíltan lehúzni a népet. (Burkoltan igen, de az más. :))


Szóval manapság a kinézetünk is egy termék, amit meg kell venni. Ennek is megvan a marketingje, vagyis addig mossák az agyunkat, amíg valóban a piachoz igazodik a saját énképünk.

2012. nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mindig is volt diéta, fogyókúra, de nem ennyire drasztikusan. Manapság azt nyomják a képedbe, hogy csak akko r vagy szép, ha sovány vagy...

Én ennek annyiban örülök, hogy cukorbeteg vagyok, és pont a fogyókúrás őrület miatt szinte mindenen rajta van, hogy mennyi szénhidrátot tartalmaz :)

2012. nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mindkét hozzászólónak igaza van, és természetesen ha valaki beteg, de annak előny az említett példa, rendben van, azzal semmi gondom nincs. Mert sokat segít.

De úgy gondolom, régen rossz ha attól tartanak valakinek, hogy hogyan nézek ki, mit eszem, mennyit sportolok stb..

2012. nov. 7. 12:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Valóban régen rossz, de ez hoz profitot bizonyos köröknek. Gondolj csak a divatHogy mi a helyes, és mi a kifizetődő, az két különböző dolog. :)
2012. nov. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Gondolj csak a divat"

Lemaradt a fél mondat, bocsi :)

Szóval, gondolj csak a divat-üzletre. Nem lenne kifizetődő, ha évekig hordanád ugyanazt a göncöt.

2012. nov. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Régen nem kellett diéta meg fogyókúra, kicsit másképp éltek. Ha úgy kellene felnevelnem a 3 gyerekem ahogy anyósom anno, rajtam se lenne egy deka felesleg se. Kútból hordta a vizet, kézzel, később forgótárcsás mosógéppel mosott, papírpelust hírből nem ismerte. Ha enni akart előbb kiment és levágta a csirkét, amit neki kellett etetni. Hogy legyen mivel etetni kukoricát kellett termeszteni, azt kapálni, elvetni, leszedni, lemorzsolni. Nem úgy volt az régen mit manapság, 10x annyit dolgoztak az emberek, kevesebb volt az elhízott is.

És mellesleg akkoriban az asszonyos telt forma nem volt szégyen, előbb megbámulták azt, aki girhes.

2012. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Egyrészt régebben nem volt ennyi kövér, elhízott ember, mert nem volt ennyi autó, az emberek max. villamossal közlekedtek, ami után esetenként még futottak is! Most látsz ilyet?

Másrészt a rendszerváltás után, ahogy eltűnt a vasfüggöny, azon keresztül beáramlott a rengeteg egészségtelen kaja, először csak a hot-dog, most meg már nézd meg, mi mindennel tömik az emberek magukat.

De hát ez volt az üzlet, a profit első fele!

Most látod a második felét, és meglehet, hogy ugyanazok az üzletemberek állnak a háttérben, mint a mekis-kajákat akik árulják, a fitness-szalonokat, a fogyókúrás bogyókat, és egyéb testépítő csodamasinákat és mindent, ami hozzá kell, azokat is ők pénzelik. Így kerek a világ! Számukra!

2012. nov. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Más világ volt, aki ezt nem érti meg, az egyszerűen buta, és aki nem akar vagy nem tud alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez, az életképtelen. Nem lehet ma is úgy élni, mint 30-40 évvel ezelőtt, vagy éppen mint az ősember (lásd paleolit, az én nagy kedvencem).


Régen kaja is alig volt, nem ettek össze az emberek ennyi finomított sz*rt meg műanyagot meg állománynövelőt, üdítő meg csak ünnepnapokon volt, 2dl-es kiszerelésben. Az emberek többsége pedig fizikai munkát végzett, de ha mégis volt, aki irodán dolgozott, az munka után ment a kertjébe kapirgálni, tehát jóval többet mozgott, mint mi.

Nem volt ilyen tömegközlekedés, ennyi autó, gyalog vagy biciklivel jártak az emberek.

Ha ennek ellenére valakinek sikerült elhíznia (mint pl. a nagyanyámnak a szüléskor), akkor "üresteadiétát" folytatott, magyarul koplalt, ami ugyanannyira helytelen volt, mint manapság, de ezt az egy módszer ismerték.


A háborúról meg inkább ne beszéljünk, amikor arany ékszert cserélt 2 db tojásra meg fél kg krumplira, hogy ne haljanak éhen. Úgyhogy a vegáknak se a hús fogja megmenteni adott esetben az életét, hanem a penész kenyér, a bab meg a krumpli. De ez egy más világ, egy másik helyzet, remélem, mi soha nem tudjuk meg, milyen, amikor bármit megennél mert éhezel.

2012. nov. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nos, én mostanában elég sok diéta után néztem utána, sok mindent kipróbáltam. (talán általad őrültnek tűnő dolgokat is) Nem érzem, hogy emiatt el kellene ítélni.. ugyanúgy dolgozom, mint mások a mai világban, élek, úgy gondolom jó ember vagyok.. Egyszerűen csak magányos.. Szeretnék tetszeni a férfiaknak és sajnos egyre inkább azt tapasztalom, hogy igenis nagyobb előnnyel indul az, aki vékony.. Legyen akármennyire is ez egészségtelen.. Mindenhol ezt nyomják az emberbe, a tvben, rádióban, interneten és sajnos saját bőrömön tapasztaltam meg, hogyan hagyják ott, az embert amiatt, hogy nem olyan vékony.. A környezetemben minden lány nagyon csinos, sőt mostanában egyre több a csinos nő, könnyen találnak jobbat a férfiak külsőre és sajnos először a legtöbben azt nézik meg.. Szeretnék versenyképes lenni, szeretnék szép ruhákba járni, amiből a legtöbb a véknyaknak áll jól csak.. Mindezzel a felfogással igenis eszem húst és úgy érzem megtehetjük, mi magyarok, hogy ne az étkezésünkön spóroljunk.. Mert sarkallatos dolgokat ki lehet emelni,de a legtöbb fogyókúrázó azért igyekszik egészségesen étkezni.. Az tényleg nem egészséges amit sok tini művel, néhány őrült, de nem szabad általánosítani.. Ahogy előttem írták régen nem volt ilyenekre szükség, több fizikai munkába került a nőknek is az élet.. Sajnos nekem erre nincs időm.. Igyekszem sportolni, jobban odafigyelni miből mennyit eszem.. Nem azért mert menő.. Azért mert szeretnék vonzó lenni külsőleg is.. szeretném magam jól érezni a bőrömben. Le lehet pontozni, nézni ezért, de szerintem ez nem bűn.. A reklámokról, a 10-en évesek dilijéről nem én tehetek.. Ott a szülőnek kéne jobban odafigyelnie.. 23/L
2012. nov. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 70-80-as években sem volt egészségesebb a kaja, csak akkor gőzünk nem volt róla, mit raknak bele, és még reklamálni sem lehetett. Sok étel egészségesebbnek tűnt, de csak mert nem láttuk, hogyan készül. :)
2012. nov. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!