Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen mozgást ajánlanátok a...

Milyen mozgást ajánlanátok a fogyás kiegészítésére?

Figyelt kérdés
Eddig testépítéssel foglalkoztam, most szép kockahasat szeretnék gyúrni, gondoltam pl:(ugró kötelezés, biciklizés, futás) elég lenne nem?
2008. máj. 25. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha kockahasat szeretnél, akkor célirányosan a hasizomgyakorlatokat kell csinálnod. Ezen az aldalon van egy pár gyakorlat, ami kimondottan hasizomra van: [link]

Amiket írtál, inkább láberősítő, attól nem lesz kockás hasad.

2008. máj. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor kiegészíteném.. hogy van egy kis súlyfeleslegem is kb 8-10 kiló, és azt szeretném eltüntetni, tudni illik attól nem lesz kockahasad, ha csak hasra gyúrsz, a háj ott marad felette... és sajnos a zsírégető mozgások terén nem vagyok jártas, és az lenne a legjobb, hogyha tudnátok ténylegesen működő és hatékony módszereket írni...
2008. máj. 26. 01:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Futás és Ugrálókötél :D Nekem nagyon beváltak. Mellette az étrendemet nem változtattam meg drasztikusan, nem használom a 'divatdiétákat'. Helyette kevesebbet nassolok és nem eszem magam tele. Bár így a fogyás nem olyan eredményes mint a sanyargató diétáknál (kb. -1,-2kg hetente) de a közérzetem sokkal jobb lett:D
2008. máj. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Amúgy kockahasa bárkinek lehet ha sokat edz rá vagy ez genetikai adottság?
2008. máj. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasizomgyakorlat........jól van :DDDDD


Nos, az utolsó kérdezőnek.


Nem, nem genetikai adottság hogy kinek van kocka hasa. Mindenkinek kocka hasa van, a dagadt buszvezetőn át, a 6 hónapos csecsemőig mindenkinek. A kérdés hogy látszik-e az azt takaró zsírrétegtől vagy sem. Nyilván a formája az egyénenként változó de mindenkinek kocka hasa van. Ez kb olyan hogy mindenkinek van jobb esetben két füle, szeme stb.

PErsze geneika kinek milyen alakú a kockája, kinek széles a dereka, kinek nem, de a kocka az kocka.


Tehát két dolog határozza meg:


-az azt takaró zsírréteg nagysága, amit mint tudjuk mert már ezerszer leírtam nem lehet csak hasgyakorlatokkal eltűntetni ezt nyugodtan mindenki elhiheti, mert így van,

De ahhoz hogy látszódjon az össz testzsírszázalékot kell levinni, legalább 10 % re, de jobb a 8 % vagy az alatt. AMi csak szigorú diétával, súlyzós edzéssel és mindennap egy óra aerob edzéssel párosul


-az izom nagysága NA ehhez kell a hasizomgyakorlat, hogy a kockák nagyok legyenek, és szeparáltak, de van akinek anélkül is az pl más gyakorlatoktól edződik jól, ritka az ilyen.


A kettő együtt adja ki a kockás hasat, ha az egyik feltétel nincs meg, már nem olyan az összkép. Nyilván mindenkinek van hasizma, látszik is a kocka, csak épp nem mindegy mekkora az a kocka.

Ha pedig hasizomgyakorlatokat csinálsz, szép feljlett lesz a hasizmod. Ez nem vitás, csak épp azt azt takaró zsírrétegtől nem fog látszani.


Idézek azért hogy alátámasszam:


Mikor látszik a hasizom?

A szálkásság és hasizom 10% testzsír alatt kezd előjönni érdemben, kockás hashoz valószínűleg 8%-nál lejjebb kell menned. 2-3 százalékponttal feljebb előállhat a "virtuális kockás has", amikor -- főleg megfelelő fényben és tükörben -- a zsír már eléggé úgy rendeződik, ahogy a kockák vannak, de összecsípve még jó 1-2 cm zsír van a bőr alatt.

2008. máj. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Köszi a részletes leírást.

És mi van az ún. sörhassal? Mert ott az nem teljesen zsír, vagy igen? Az nem úgy van hogy egyszerűen kilazul a hasizom és kinyúlik? Azt vissza lehet edzeni?

2008. máj. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kösz hogy visszakérdeztél. ;-)


A sörhas, mármint az a fajta ami valóban az elhízástól és a sörtől alakul ki, ami csak pusztán hájas az nálam pókhas kategória. Igen, kilazul és elpunnyad az izom. NEm alakul át zsírrá, nyilván a mozgáshiány és a nem megfelelő tápanyag bevitel és elhízás miatt veszít a tömegéből is jócskán. Ez olyan mint amikor valaki teljes testét edzi, rendszeresen, szép feszes és kemény az izma, majd leáll az edzéssel. Ez persze szintén genetika, de nagyrészt ha nem vesz fel magára zsírt ilyenkor, miután abbahagyta az edzést, az izmai ellaposodnak és puhák lesznek, nomeg a méretük is jócskán csökken. Ez a helyzet a hasizmokkal is. A válaszom tehát az, hogy igenis vissza lehet dolgozni, de nem két hét alatt és nem 2x20 szabálytalanul végrehajtott haspréstől nomeg helytelen táplálkozással és sörrel.


Első körben diéta.

Fokozatos hasizomprogram, a többi testrész edzése szintén rendszeresen, és hosszus sok sok hónap alatt visszakeményedik a hasizom. Nyilván függ ez az illető korától. Ha valaki 24 évesen sörhasú más, mint aki 56 évesen.

2008. máj. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

szia!Ha testépítéssel foglalkoztál akkor tudnod kell h vannak aerob(zsírégető hatású)gyakorlatok kifejezetten a fogyás/szálkásítást elősegítése érdekében.Továbbá nagyon oda kellene figyelned a táplálkozásodra mert szerintem ez lehet a felesleg oka.Elmagyarázom:bevitt kalória>mint a felhasznált/elégetett=hízás. ha a bevitt kalória<mint a felhasznált=fogyás

erre még rájön az edzés és frankón alakúl majd minden.CSAK TÜRELEM!!!!

2009. máj. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!