Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Volt már más is ilyen helyzetb...

Volt már más is ilyen helyzetben? Egy ételfüggő, depressziós nő hogyan tud lefogyni?

Figyelt kérdés
Szeretnék lefogyni mert már 100kg fölé ment a súllyom.Viszont ha elkezdek fogyózni ,vagy másképpen étkezni mint a megszokott,rosszul leszek.Remegés jön rám,és tiszta ideg leszek.Addig nem nyugszom ameddig valami édességet nem tömök magamba.Sajnos ma is ez történt idáig bírtam a diétázást.Bevágtam két szelet nutellás kenyeret,és mmegnyugodtam.Egyszerűen képtelen vagyok így lefogyni.Világ életemben fogyóztam,és régebben nem voltak ilyen tüneteim.Gyönyörűen le tudtam fogyni,minden barátnőm az én példámat követte,és ők is lefogytak.Két hete próbálkozom a régi bevált kis kúráimmal de egyszerűen nem megy.Túl rég óta nem fogyóztam,mert gyereket szültem és nem jártam sehova a játszótéren kívűl.Csak ettem és ettem ez okozott örömet.A férjem reggeltől estig dolgozik nagyon egyedül érzem magam itthon,csak a gyerek hoz valami kis vidámságot az életembe.Igen.Eltunyultam,és már a páromnak sem tetszem így.Mondjuk sosem mondta,de én érzem.Depressziós is vagyok,és a súllyom miatt mindenem fáj.Akaraterőm nulla.Mivel lehetnék újra önmagam?Változtatni szeretnék,de nem megy.

2012. nov. 29. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor ne a drasztikus módszerekkel próbálkozz, és ha ennyire nem bírod cukor nélkül, ne is a hal-csirke-saláta étrendekkel.

Próbálj meg persze jobban odafigyelni, és ha teheted, a cukros édességek helyett egyél meg valami mást! Keress neten recepteket, ami nem annyira egészségtelen, mégis kielégíti az étvágyad!


Emellett kezdj el sportolni valamit! Ne fuss, ne otthon tornázz (csak ha kifejezetten szereted) mert belebukhatsz; pl. jajj kihagytam egy napot na sebaj és a következő nap is kihagysz etc.... :D

Inkább menj el úszni, teniszezni, valami olyasmit sportolj, ami leköt, és nem feltétlenül azt érzed, hogy most kemény diétán vagy.

Ezzel is menni fognak már a kilók, az étrend és életmódváltozás meg majd jöhet, ha erősebb leszel lelkileg.


Ha szereted a jógát, azért azt próbálgathatod, mert az nem csak a testnek jó, hanem a léleknek is. Tedd rendbe magad lelkileg! Törődj magaddal, menj el nagy sétákra, hallgass zenét, szánj sokkal több időt magadra!

2012. nov. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Végig betegségek tüneteit írtad le Kedves Kérdező.


Világ életedben fogyóztál, jelenleg vagy a legrosszabbul - nem bírod édesség nélkül, 100kg testsúly..


Az egészség olyan, hogy könnyen múlik. Fiatalon még sokat bírunk, de öreggé válunk (nem azért mert 30-40 évesek leszünk, hanem mert megbetegítő módon táplálkozunk).

Az idősebbekről tudjuk hogy hízékonyabbak, betegségek jelennek meg náluk... Miért van ez? Természetes ez?


Azt írhatom neked Kedves Kérdező, hogy ami veled történik az nagyon gyakori, de nem természetes -> ugyanakkor elkerülhető.


Végeztess labor vizsgálatot a hormon rendszeredről (pajzsmirigy, inzulin érzékenység) és hagyd el azokat az ételeket, amikről egyértelműen ismert, hogy káros hatással vannak a hormonális szabályozó rendszerünkre, és így sok betegség alapvető okai!


Igazából jó a példád is mások részére, mert Te leírtad a tapasztalatodat, rendszeresen fogyókúráztál. És sikerrel? Ha újra fogyókúrázni kellett?

Ez az oldal tele van csoda fogyókúrákkal, de még dietetikusok által elfogadott szálkásító diétával is. Nagyon sokan esküsznek rá, mert megelégednek az eredményekkel. Te is biztos sok sikeres fogyózást ismersz, hiszen eddig tudtál fogyni. De sikeresek voltak, ha most már nem működnek? Minden ember teste eljuthat arra a pontra, amikor nem bírja tovább, amikor már nem tud helyre jönni, leadni a zsírt ilyen-olyan módokon.


Hagyd el a tejtermékek és a gluténos, szénhidrátdús ételek fogyasztását. Fogyassz sok zöldséget, húsokat, kevesebb olajos magvakat, gyümölcsöt, de a teljes őrlésű gabonákat, joghurtokat, krumplis-rizses-kukoricás ételeket hagyd el egy időre. Ha javulsz, több erőd lesz, fogysz akkor újra sikered van. Ha meg is tartod ezeket a tanácsokat (vagy időt szentelsz rá és áttanulmányozod a paleolit táplálkozás tudományos hátterét) akkor egészségesebb lehetsz mint valaha.


A depresszió sokszor táplálkozás eredetű, kérj nyugodtan szakértői segítséget, a szellemünk egészsége olyan fontos mint a testünké!

[link]

2012. nov. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]

;)

2012. nov. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha akaraterőd nincs, akkor számodra csak a kórházi fogyókúra a megoldás.Elég csak elmenned a háziorvoshoz, kapásból szakorvoshoz fog küldeni, aki beutal kórházba. A kezelést a TB fizeti.


Itt róla egy cikk:

[link]


Egy hét alatt 500-600 kcal-os kórházi diétával kb. 4 kilót tudsz kórházban leadni.

2012. nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez veszélyesnek tűnik.. És 1 év múlva újra megy?
2012. nov. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem fog menni! Hidd el!


Először a depressziódat kell megszüntetni, utána lehet figyelni a súlyodra.

Olyan sajnos, mint az alkoholizmus, amíg az okát nem szüntetik meg, addig mindenki potenciális visszaeső.


Nem bántalak, hidd el, de ez a való igazság.

Sok sikert és akaraterőt!

2012. nov. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológushoz kellene menned.

Ha az alap-problémád kezeletlen marad, diétázhatsz, ahogy akarsz, le is fogyhatsz, akkor is vissza fogod hízni, ha éppen idegösszeroppanást nem kapsz.

Neked nem a túlsúly a bajod, más lelki problémád van.

A túlsúly csak egy tünet.

2012. nov. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 30BananasADay ***** válasza:
100%

Megoldást kell találnod a depresszióra, anélkül nem fog menni a dolog.Nem élhetsz folyamatos függésben és begubózásban.Keress barátnőket, próbáld meg élvezni az életet, nem hagyhatod hogy a kaja irányítson, az étel csak üzemanyag, nem pedig élvezeti forrás.


A legjobb megoldás a szocializálódás és egy hobbi felvétele lenne, hidd el, ez a két dolog csodákat művel.Az ember társas lény, hát viselkedj is úgy. :)

2012. nov. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 107,5 kg-ról indultam, most mentem pár napja 100 alá, pedig okt. 24-én kezdtem, és egyáltalán nem esik nehezemre tartani az étrendet, stb...


Annyi biztos hogy minden fejben dől el. Addig amíg úgy állsz hozzá hogy "Változtatni szeretnék, de nem megy." addig nem is fog menni. Tudom, rengetegszer futottam neki én is.. Én mindig ott rontottam el, hogy mindent gyorsan akartam.. Minden nap mérlegre ugráltam, vártam minden reggel hogy 20-30 dekákkal kevesebbet mutasson, és mikor természetesen ez egyik napról a másikra nem történt meg feladtam, telezabáltam magam és mégtöbbet szedtem fel.. Már nem érdekel mikorra fogyok le, csak szép feszes és egészséges akarok lenni.. Amúgy sokban segíthet ha van valaki akivel meg tudod beszélni a problémáidat.. Akivel együtt fogyókúrázol, úgymond, és egymást támogatjátok, motiváljátok, és ha kell kishíján tarkon vágjátok a cél elérése érdekében. :D


Ha gondolod, írj privátban, szivesen beszélgetnék ha gondolod. :)

2012. nov. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9es vagyok.. amúgy a fentieknek igazuk van, először a depresszióddal kellene valamit kezdeni, legjobb a szakorvos. :/ De ha beszélgetsz valakivel, az is sokat segíthet. :)
2012. nov. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!