Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megszüntetni a...

Hogyan tudnám megszüntetni a jojó effektust?

Figyelt kérdés
168 cm vagyok,és 60-70 kiló között mozog a testsúlyom.. Eléggé hízásra hajlamos vagyok sajnos. Alapból kevesebbet eszek mint a többi ember,de ha ezt a mennyiséget nem csökkentem le,tuti hogy nem fogyok 1 dekát se. Pedig megpróbálok egészségesen étkezni,kerülöm a zsíros,nehéz ételeket,és a cukrosakat is... DE! Kb két hétbe egyszer olyan édességvágy jön rám,hogy azonnal betudok falni egy egész tábla csokit. :/ A másik,meg hogy a pizzára semmiképp nem tudok nemet mondani,persze nem minden nap,de úgy egy-két hetente egyet tuti megeszek. És valahogy ezeket kellene megszüntetnem. Ha tudtok tippet hogy hogyan nagyon sokat segítenétek...Előre is köszönöm,és ha kicsit értelmetlenül írtam bocsi..

2012. nov. 30. 09:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
sportolj valamit és akkor ehetsz néha többet is,meg amit akarsz.
2012. nov. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
heti háromszor kondizok,sokat lépcsőzök+gyors tempóban sétálok napi szinten..:/ de így se sokkal jobb a helyzet :S
2012. nov. 30. 09:41
 3/15 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem csak annyi a gond, hogy valahonnan rád ragadt, hogy a nehéz, zsíros ételeket kerüld mert hizlalnak vagy egészségtelenek, de a szénhidrátban dús, "könnyű" kis gabonás ételeket, müzli, tejtermékek meg jók.


A következmény a mostani helyzet, persze a testedet okolod, hogy hízásra hajlamos.


Erről a modern táplálkozástudomány mást mondana, valószínűleg kevés zsírt és húst eszel, helyettük meg sok szénhidrátot, netán tejterméket, amelyekkel jó hogy hízékony vagy.

Az ételeid minőségén próbálj változtatni, nem a 2 heti 1 csoki vagy pizza a lényeg, hanem amit 92%-ban eszel a többi napon, bár egy csokievős napon is lehet még normális, alacsony ch tartalmú kaját enni. Ugyan ez a pizzával, ha egész nap zöldségeket és húst eszel, este pizzát, szinte lényegtelen.. 1 alkalom.


A másik variáció, hogy többet mozogsz, persze mindig mindenki mozogjon többet amikor már valaki minden nap 2 órát edz, az is mozogjon többet :D Vagy számolgassa a kalóriákat, biztos túl sokat eszik.. Áh, nem reális ez a megközelítés.

Egyél húst és zöldségeket, 2 hét alatt észreveszed hogy bejön-e, fogysz vele, esetleg a pajzsmirigyed nincs rendben - érdemes TSH vizsgálatot csináltatni, sokszor a glutén vagy a tej fogyasztás pajzsmirigy problémát okoz, na ezért kell változtatni a kaják minőségén!

2012. nov. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
utolsónak köszönöm! :) hát próbálom elhagyni a szénhidrátot,kenyér helyett kétszersültet eszek,max napi négyet,tejtermékeket meg nem igazán,mivel mindig hányingerem lesz. :S általában csirkemell sonkát szoktam meg zöldségeket,esetleg főtt tojást. :) meg persze ha anya csinál valamilyen levest akkor azt.. de mást nem igazán. csak ne lennék ilyen kívánós..
2012. nov. 30. 10:30
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
életmódváltás. Ne vonj meg magadtól semmit, csak tarts mértéket, kicsi adagokat egyél a tiltott ételből. Naná, hogy csokit kívánsz, ha eltiltod magadat tőle. Inkább egy hétig edd a tábla csokit, minden nap pár kockát, és más dologgal is így tegyél. A pizzával sem tudom, mi a baj, egyél, de aznap már a többi étkezés legyen kevesebb.
2012. nov. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm! :))
2012. nov. 30. 10:56
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj, hogy a kétszersültben lévő szénhidrát ugyan olyan inzulin problémát okoz mintha kenyeret, tésztát stb. ennél. Lehet ezért nem fogysz. Minden nap kétszersült, időnként meg pizza, csoki.. Ez így lényegében minden nap megbetegítő táplálkozás, mellé kevés zsír, ez a zsíranyagcserének sem kedvez.


Azért írtam a pajzsmirigyet, hormon vizsgálatot mert mindennapos gabona fogyasztás mellett állandó pajzsmirigy gyulladást tarthatsz fent. Ez nagyon gyakori, és megnehezíti a fogyást - sokaknál óriási elzsírosodást okoz, ugyan annak a problémának különböző fokozatai ezek.

2012. nov. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
a ketszersutnek magasabb a kaloria tartalma mint a sima kenyernek...
2012. nov. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
egy szelet kétszersültbe 31 kalória van,a sima kenyérbe meg vagy 200. ;)
2012. nov. 30. 16:01
 10/15 anonim ***** válasza:

100g kétszersültben lehet több van mint 100g kenyérben.


de hatásilag megegyeznek, és sem a glutén, sem a lektinek, sem a fitátok sem a sok keményítő nem az örök élet és fiatalság, karcsúság nélkülözhetetlen hozzávalói..

2012. nov. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!