Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez az étrend jó így? Nemrég...

Ez az étrend jó így? Nemrég kezdtem, és nem akarom elrontani.

Figyelt kérdés

Légy szíves, írjátok le, hogy ez a napi étrend nagyjából jó-e így? Nemrég kezdtem (így nem vagyok még tapasztalt), és ha nem jó ez a menü, akkor inkább az elején javítanék:

reggeli: 1 db kornspitz (160 kcal) light medvesajttal(67 kcal) megkenve, 5 dkg sült karaj (49 kcal)

tízórai: 1 db mandarin ( kb. 45 kcal) 1 db cerbona mogyorós kakaós müzlivel hozzáadott cukor nélkül(75 kcal)

ebéd: 1 db kornspitz (160 kcal) 10 dkg sült csirkemell (120 kcal)5 db savanyúság dinnyével (50kcal?)

uzsonna: egy banán (115 kcal) egy kis ek. mézzel ( kb. 60 kcal) fahéjjal megszórva és 3 db natúr abonett (48 kcal)

vacsora: fél doboz zsírszegény túró (119 kcal) fél doboz natúr activiával (40 kcal) meglocsolva 15 grammnyi vízben oldott édesítőszeres kakaóporral (70 kcal) és egy kis tál saláta most, ami kb. 50 kcal lehet.


Én ezt akkor 1228-ra tippelem:)


Namost...ugyebár tényleg az elején vagyok még, és az sem biztos, hogy a kalória értékeket jól írtam, szóval légyszi, ne hurrogjatok le, hanem ha nem jól írtam, inkább javítsátok ki, illetve mondjatok arról is véleményt, hogy ez jó-e így, vagy kevés/sok, illetve, hogy minőségileg milyen? A banán amúgy tudom, hogy nemvolt jó választás, de megvan, és kellett egy kis édes :D

Heti négyszer 50 percet zumbázom amúgy, mert elszoktam a sporttól, és futni sem akartam ilyen hidegben. (így is szakad rólam a víz, lehet mégis csak hat?:))


2012. dec. 5. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne a kcal-t számold, hanem a tápanyag mennyiséget!
2012. dec. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
banán mézzel? undorító.
2012. dec. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nemááár! Egyszer ír valaki a héten egy 90%-ban jó étrendet és mit kap? Nem napi másfél almát eszik hashajtóval!:/ Szóval alapból nem rossz nyugi! Azt viszont nem írtad, hány cm és kg vagy, ennyi mozgás mellett szerintem több kalóriára lenne szükséged, ennyi max az alapanyagcserét fedezheti. Ha már kalóriát számolsz saját testedre vonatkozóan kell kiszámolni.
2012. dec. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

második: pedig mennyire finom volt:P:DDD

utolsó válaszolónak köszönöm a normális választ. 168 cm-hez vagyok 62 kg. Nem szeretnék sokat fogyni, de már nem úgy állnak rajtam a ruháim, és inkább visszaveszek most, mint 70 kilósan. 55-56 kg meg is felelne. Leírnád, hogy mi a rossz ebben az étrendben?:) remélem, visszaolvasod, mert sokat számítana, ha segítene valaki:)

2012. dec. 6. 10:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok, aki azt írta a mézes banánra, hogy undorító :)


A problémák az étrenddel: nincs elég és változatos zöldség! Amiket szeretsz a zöldségek közül, azokat még rakd be az étrendedbe: paradicsom, paprika, cukkini, répa, uborka stb. bármit.


A gyümölcsök közül pedig lehetőleg ne a legédesebbet egyed (ami a banán), hanem a lájtosabbakat helyezd előtérbe.

2012. dec. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!