Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrához milyen fehérjekés...

Fogyókúrához milyen fehérjekészítményt vegyek? Vagy teljesen mindegy? És itt egy étrend. Tudom, hogy számolni kell a fehérje és a ch bevitelt, de kíváncsi lennék, hogy ez az étrend mennyire állná meg a helyét. Vagy mit kellene változtatni rajta?

Figyelt kérdés

Reggeli:


2 szelet magvas, rozsos, teljes kiőrlésű kenyér vagy 1 rozsos zsemle 2 szelet csirke-, pulykamell sonkával, paradicsom, uborka, retek

fehérjeturmix sovány tejjel, vagy vízzel

6 tojásból rántotta (2 sárgájával), lehet dúsítva sonkával, hagymával, rozsos pékáruval


Délelőtt:


gyümölcs, banán, szőlő nem lehet!

kis tálnyi natúr gyümölcssaláta

müzliszelet 1 db


Ebéd:


roston vagy grillezett csirke-, pulykamell-filé vagy tengeri hal egy zacskónyi főtt rizzsel, natúr salátával vagy párolt zöldkörettel (borsó, bab, kukorica nem lehet)

marhasteak zöldkörettel, steakburgonyával

lecsós csirke vagy pulyka rizzsel, vagy 2-3 szem közepes méretű főtt burgonyával


Délutáni étkezés:


fehérje turmix vízzel


Vacsora:


mint az ebéd, de főtt rizs és burgonya nélkül

Natúr saláta pirított csirkemell csíkokkal, és/vagy tonhal konzervvel, főtt tojásfehérjével, párolt zöldséggel gazdagítva

illetve ezek variációja


Esti pótétkezés:


fehérje turmix vízzel



2012. dec. 2. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Dirtboy, Montez: itt is van, amiről beszéltem.


Kérdező: mi nem fogunk számolgatni helyetted. Miért nem tűntetted fel a tápanyag- és kalóriértékeket? De hiába is tűntetted volna fel, mert az adataidról semmit nem írtál. Fehérjekészítmények helyett fogyassz természetes élelmiszereket.

2012. dec. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezért írtam oda, hogy kitudom számolni miből mennyit kell fogyasztanom. Engem magáról az étrendről érdekel a véleményetek. Fel vagyok iratkozva a Peak Hungary hírlevelére és ők küldték ezt az étrendet. Nem kel helyettem kiszámolni semmit. Amúgy 180 cm magas és 95 kiló vagyok. És minden diétás étrendbe amit találtam be van iktatva valamilyen fehérje. Ezért érdekel a dolog. Nem vagyok ebben szakértő, ezért kérem a ti véleményeteket.
2012. dec. 2. 11:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Valóban jó lenne tudni a nemed és a testsúlyodat.


Minőségileg szerintem rendben van, én a mennyiségekkel nem értek egyet. Súlytartáshoz tökéletes lenne, de fogyni nem biztos, hogy fogsz vele.

Pl 1 zacskó rizs szerintem sok ebédre (a fele elég lenne), illetve a 6 tojás is elég bőséges reggelinek számít (legyen inkább 1 egész, 2 fehérje)

2012. dec. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha férfi vagy, akkor tekintsd semmisnek az előbb leírtakat. Nőként szerintem sok lenne ennyi kaja, férfiak diétájában pedig egyáltalán nem vagyok kompetens.
2012. dec. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
21 éves férfi
2012. dec. 2. 11:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Na, belenéztem. "Zacskónyi", "szelet", "kis tálnyi". Így aligha lehet pontosan kalkulálni.
2012. dec. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez nekem se teljesen tiszta, hogy miért így írták az étrendet. De maga az ételek típusa az megfelel? Én kiszámolom a mennyiséget, csak sajnos nem tudok összerakni egy betartható étrendet.

Fehérjét, akkor inkább csirkemell formájában vigyem be?

2012. dec. 2. 11:56
 8/10 A kérdező kommentje:
az meg a másik gond, hogy nem tudom melyik napszakban mit egyek.
2012. dec. 2. 11:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Melyik napszakban mit? Ennyire azért én nem venném szigorúan. Fehérje a csirkemellen kívül számtalan élelmiszerben van: túróban, tejben, sajtban, lencsében, kenyérben, és még lehetne hosszan sorolni. Még arra kell figyelni, hogy naponta legalább 300 gramm zöldséget kell fogyasztani. Ez nem csak a fogyókúrázókra érvényes.
2012. dec. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem és köszi!
2012. dec. 2. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!