Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tapasztaltak légyszi? Már...

Tapasztaltak légyszi? Már közel 40 kilót leadtam, de az utolsó 10-el bajokba ütköztem.

Figyelt kérdés

Lefogytam 4 éve 105 kilóról 68-ra, tartottam egy 68-75kg-s intervallumot úgy 2 évig. Heti 3-4x2 órás edzéseim voltak, de vegetáriánus voltam, kevés fehérjét ettem, leginkább (főként gyorsan felszívódó) szénhidrátot, de az edzéssel karban tudtam magam tartani. Az a 2 év alatt így nem volt gond, de utolsó év jött az egyetemen, edzeni alig volt időm, elhagytam a vega étrendem is szép lassan, felhíztam 85 kilóra, 80 és 85 között ingáztam, ennek az ingázásnak fél éve vetettem véget, amikor feltérképeztem a "szakmai" oldalakat (lifetilt, body.builder, kaloriabazis stb), és rájöttem a régi hibáimra, egy tartható és ideális étrendet állítottam össze, aminek az alapja a fehérje, ami napi 90-100g, és szénhidrát 140g, zsír 40g, átlagosan így néz ki.

Le is fogytam a 85-ről 77 kilóra megint, de lejjebb 1 hónapja nem tudok menni, mintha lehetetlen lenne, és szép lassan vesztem el a motivációm. Az edzések megint megvannak, csak heti 2x2 órára jut időm a konditeremben (1 óra teljes testes súlyzós edzés és 1 óra a zsírégető tartományban futópadon, elliptikus tréneren v taposógépen). Ja, amúgy 182 magas nő vagyok.

Kérdéseim:

- a fehérje, ch, zsír aránya szerintetek megfelelő, vagy itt van a buktató?

- szedhettem fel a súlyzós edzésekkel némi izmot, és azért nem megyek lejjebb?

- ma a motiváció hiánya miatt bűnöztem (150g főtt tészta sajttal), rossz érzésem van nagyon, hogyan motiváljátok magatokat, amikor stagnáltok? Ez nekem soha nem ment.

- egészséges, hogy többnyire egy intervallumot tartok, magyarul mindig 5 kilóval jojóztam? Ezzel az új étrendemmel, életmódommal már nem fogok vajon jojózni?

- Néha belefér a bűnözés egy testépítőnek is? (ha neki igen, talán nekem is, mert nem vagyok profi..)


Köszönöm, ha valaki válaszol!



2012. dec. 13. 13:47
 1/2 anonim ***** válasza:

emígy lehet vegán is fogyni is meg izmosodni is, de én ennék mellé azért tengeri halakat, meg olyan húst amit szeretsz....


nem foglalkoztam ilyen arányokkal magamaon de olvastam,és jó sztem


igen izom 3 szor nehezebb, menj el haverhoz akinek van mérlegje ami méri a test kompozíciót, sport orvosnál komoly helyen van, házik nem annyira jók, de én vettem és elvagyok vele.


ne bűnözz ilyen szarokkal egyem a kis begyed :D nézz bele a tükörbe azt ha nem motivál akkor semmi. tudod te is milyen jól néznél ki


fogalmam nincs erről


dehogy férne bele egy komoly testépítőnek ilyesmi! mondjuk megeszel heti 1 snickerset még nem harapja le senki a fejed.... de ezt a tészta sajtos dolgot hagyd évi párra sztem



na most, sztem hagyd a súlyzós edzést addig amíg le nem fogysz, mert úgy sem látszik még van rajta zsír, elliptikus a legjobb a 3 gép közül, futópadon könnyebb kocogni mint rendesen, taposótól meg nem lesz a feneked a gyengém ahhoz más gyakorlat kell...


na de elég volt az okoskodásból, elolvad a hó menj el futni. van okostelód? Adidas micoach, válassz ki egy neked megfelelő zsírégető programot és csináld végig! nem fogysz pár hét után sem? akkor rossz hírem van cicám, akkor eljött az ideje a nagyágyúnak a HIIT futás edzésnek, az akkor az igazi ha a végén sikítva hörögve hánysz.... de ha attól sem indul el akkor csak a halál segíthet :D

2012. dec. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia! Nagyon ügyes vagy, hogy le tudtál fogyni, én is állandóan kínlódom a súlyommal, jelenleg megint 105 kg vagyok, eddig lement 5 kg, én is 182 cm magas nő vagyok, nekem az az álomsúlyom amit Te már elértél, 80 kg alá menni, bár mikor én anno 80 kg voltam elég "vékony" voltam (ehhez a magassághoz) csak formálódnom kellett volna! Nem elég neked ez a 77 kg?
2012. dec. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!