Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért vannak ilyen sokan...

Miért vannak ilyen sokan kövérek? Miért van az, hogy aki meg fogyózik azt leszólják?

Figyelt kérdés

Én is azt vettem észre, hogy aki fogyni akar, azt azonnal leszólják, hogy biztos beképzelt hogy a testével foglalkozik. Aki meg kövér az meg becézgeti a háját, meg hogy kell a "kraft" meg így kerek és szép az élet. Én undorodom a hájtól, a hájamtól és nagyon rondának tartom a testemet, s soha többet nem akarok így kinézni ilyen kövér lenni, mint ami most vagyok. Fogyni akarok. A durva meg az, hogy -holott kövér vagyok- az utcán simán elvegyülök, még csak meg se néznek, hogy "de kövér" mert sokaknak ilyen -és még durvább- alkata van. Rám meg azt mondják hogy "átlag" meg "karcsú", holott én nem vagyok az a 170/69 kilómmal. Még bő mínusz 15 kg lenne nekem az ideális testsúly, mert akkora se..ggem és combom van, mint egy marhának.


Ti hogy vagytok vele? Titeket nem szólnak le a kövérebb családtagok/barátok/stb? Ti hogyan fogyóztok?


Lassan már ott tartunk, hogy "szégyen" lesz a fogyókúra...



2012. dec. 21. 09:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem se kell leszólni és becsülnivaló, ha valaki rászánja magát az egészségesebb életmódra. De a te súlyod egyáltalán nem olyan durva és nem kell 15 kilót fogynod..
2012. dec. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem te rossz helyen élsz.

Nem lenne jó, ha 15 kilót fogynál.

2012. dec. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Irigyek! Nekem pont egy túlsúlyos kolléganőm mondta, hogy zavarja, hogy én diétázok, mozgok és fogyok, mert neki sosem lenne erre akaratereje, és bosszantja hogy nekem meg van. Ilyenkor saját magár haragszik, de mégis rám vetíti ki.
2012. dec. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
37%
15 az sok, kb 55-56 az ideális szóval a 10 maximum jó lenne, gebe ne akarj lenni, a csont csak a kutyáknak kell, én is azt hittem 16 évesen, hogy az 50 a jó ekkora magassághoz, aztán rájöttem, hogy nem....
2012. dec. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Én valószínűleg más környezetben élek, mert engem soha senki nem szólt le amiatt, hogy fogyózom.. Pedig én sem vagyok túlsúlyos vagy nagyon kövér csak kicsit kerekebb, mint szeretnék..Sok kövér ismerősöm van, akik egyáltalán nincsenek megelégedve magukkal.. csak sajnos ők a lusta kategória vagy a nehezen fogyó vagy a libikókázók csoportjába tartoznak.. Egyik sem becézgeti a háját, beképzeltnek meg főleg nem mondanám..Lehet a te ismerőseid, akik ezt teszik is csak szerepet játszanak, lehet legbelül össze vannak törve, de mivel még nem készek változni így próbálják titkolni.. Igyekeznek magabiztosságot mutatni.. ha már belül nincs rendben magával legalább kívülre nem próbáljak mindenkinek ezt mutatni.. Azt pedig, hogy a náluk vékonyabbakat megpróbálják lebeszélni valamennyire szintén érthető.. Hiszen a saját súlyukhoz mérik őket.. Valószínűleg sírva fakadnának örömükben, ha annyi kilók lehetnének, mint te.. Ezzel a tudattal az ő szemükben igenis jó alakod van, vékony vagy..
2012. dec. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
76%
Itt is sok a dagadék, ahol én élek. De amikor rajtam volt 5 kiló felesleg, és elmondtam anyunak, hogy fogyózni fogok, akkor ő nem szólt le, csak aggódott, hogy ne éheztessem magamat. De támogatott benne, főzött diétás kajákat, nem csinált sütit stb. Szóval engem a környezetem támogatott.
2012. dec. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
53%
Én úgy vagyok vele, hogy ha te kövérnek, hájasnak, dagadtnak, marhának stb. tartod magad 170/69-el, és még 15 kilót akarsz legalább fogyni, akkor te anorexiás beteg vagy, és orvosra lenne szükséged.
2012. dec. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy kövér, én 94 körül mozgok, 107-ről indultam, szóval nyugi, mert a végén átesel a ló másik oldalára! (nem bántás, jó tanács)

Amúgy azért van ennyi kövér ember, mert nem tudnak étkezni és bár tudom, hogy az élelmiszert bűn szemétnek hívni, de biza rengeteg szeméttel vagyunk körülvéve és sokan nem válogatnak, bár az még hagyján, mértéket sem tudnak tartani!


Én sokat szívtam és szívok is a kövérségem miatt (suliban piszkálás, család tagok cikiztek), szóval mi kövérek jobban hátrányban vagyunk, úgy beszólnak a mai napig az utcán, hogy ihajj. (persze nem mindenki, csak az olyan típusú, kötekedő, magát menő alaknak képzelő hím egyedek szoktak) Szóval kövérnek lenni a szégyen még mindig.


Én úgy fogyok, hogy amennyire engedi az anyagi helyzetem életmódot váltok, nagyjából egy paleo lightot nyomok, így durván 13 kilótól szabadultam meg, mellé rengeteget mozgok, itthon DVD-re és sokat iszom vizet.

2012. dec. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
29%

ma 10:23


Sok a "dagadék"? képzelem azt az 5 kilót, annyit nyomott a csontod ugye? és most gerinctelen lettél.

2012. dec. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
69%

"Miért vannak ilyen sokan kövérek?"


Mert a ma elterjedt táplálkozás ezt teszi lehetővé. Köszönjük meg a dietetikusoknak, orvosoknak.


A másik kérdésed társadalmi jellegű.. nem kell foglalkozni mindenkinek a véleményével, ilyenek az emberek, leszólnak. Majd ha mindenki megkeres 150 - 200 000 forintot, és lesz értelme élniük a saját életüket, akkor nem mások lehúzásával fognak foglalkozni (persze ennyivel nem oldódna meg minden probléma, de egy jó nagy lépés lenne).

2012. dec. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!