Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért vannak ilyen sokan...

Miért vannak ilyen sokan kövérek? Miért van az, hogy aki meg fogyózik azt leszólják?

Figyelt kérdés

Én is azt vettem észre, hogy aki fogyni akar, azt azonnal leszólják, hogy biztos beképzelt hogy a testével foglalkozik. Aki meg kövér az meg becézgeti a háját, meg hogy kell a "kraft" meg így kerek és szép az élet. Én undorodom a hájtól, a hájamtól és nagyon rondának tartom a testemet, s soha többet nem akarok így kinézni ilyen kövér lenni, mint ami most vagyok. Fogyni akarok. A durva meg az, hogy -holott kövér vagyok- az utcán simán elvegyülök, még csak meg se néznek, hogy "de kövér" mert sokaknak ilyen -és még durvább- alkata van. Rám meg azt mondják hogy "átlag" meg "karcsú", holott én nem vagyok az a 170/69 kilómmal. Még bő mínusz 15 kg lenne nekem az ideális testsúly, mert akkora se..ggem és combom van, mint egy marhának.


Ti hogy vagytok vele? Titeket nem szólnak le a kövérebb családtagok/barátok/stb? Ti hogyan fogyóztok?


Lassan már ott tartunk, hogy "szégyen" lesz a fogyókúra...



2012. dec. 21. 09:24
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
57%

ma 11:26


nem a fogyással van a gond, hanem ahogy lenézed azokat akiken van plusz, mert akiben egy kis gerinc van , nem dagadékozik mást, főleg, hogy ő is az volt, vagy épp az....

2012. dec. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
34%

Erre én is gondoltam.


A zsíros, beteg embereket ne hívjuk már kövéreknek, zsírosoknak, elhízottaknak, legyenek inkább 'gumimacik'! Ez máris kevésbé bántó, ugye? És a szívük is egészségesebb lesz, ha a probléma megoldása helyett azzal foglalkozunk, milyen virágnyelven is nevezzük a kövérséget.

2012. dec. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
És azzal minek foglalkozol , hogy ki hogy él? változik vele a te életed? Nem. Akkor ne érdekeljen milyen a szívük, de emberség attól lehet benned.
2012. dec. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Szerintem az emberek alapvetően nem nézik le azt, akinek tényleg van akaratereje és eldönti, hogy fogyózik.


Viszont nekem vannak ismerőseim, akik mindig fogyóznak. Mármint semmilyen változás nincs rajtuk, sokszor még híznak is, de valahogy mindig fogyóznak.


Az ilyet nem értem meg... ennek semmi értelmét nem látom. Elég sok ilyen van a környezetemben.


Most én is amúgy fogyózni kezdtem, mert az utóbbi időben elég sok plusz kg-ot szedtem fel. Főleg azért, mert nagyon sok édességet és pékárut ettem. Erről szeretnék leszokni, mert bár szeretem, érzem, hogy rossz tőle a közérzetem. Mióta elhagytam őket jobban érzem magam.


Én nem akarok amúgy sovány, vagy vékony lenni, csak molett sem. :) És nem érdekel más mit gondol, az számít, hogy jól érezzem magam a bőrömben.


Mondjuk Nálad a -15 kg-ot én is soknak találom, szerintem annyi biztos nincs Rajtad és inkább alakot kéne majd formálnod, mint fogynod, ha nem vagy elégedett. A kettő szerintem nem ugyanaz.


A családom pedig...hát örülök, hogy nem vagyok miattuk testkép zavaros. Bár volt idő, amikor nem sok hiányzott. Nekem mindig azt mondták, hogy kövér vagyok, pedig visszanézve a gyerekkori képeimet, kifejezetten vékony voltam. Csak nem volt izmos hasam, mint a húgomnak.

2013. febr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
23. Emberség már mindenkiben van.. nekem sajnos ész jutott. De igyekszem, igyekszem!
2013. febr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

"mert akkora se..ggem és combom van, mint egy marhának. " Hát én kiégtem :D

Am azóta mi a helyzet, lefogytál?

2016. okt. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!