Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az hogy lehet, hogy már egy...

Az hogy lehet, hogy már egy ideje kb egész nap csokit eszek meg édességet, nassolok egész nap (a fő étkezéseket kihagyom, mert nem vagyok éhes) és mégis fogyok?

Figyelt kérdés

2012. dec. 23. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Állj rá a mérlegre, és kiderül, hogy lehet-e.
2012. dec. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Velem teljesen ugyanez van. De én tudom hogy miért, az ünnepek után abba is hagyom mert nagyon egészségtelen..azért fogysz, mert az alapvető tápanyagokat nem tudja máshonnan fedezni a szervezeted+ nem eszel annyit az édességekből hogy az túllépje a napi energiaszükségletedet. Szerintem.
2012. dec. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Anyagcsere kérdése.. lesz még rosszabb is.

'Fogyás' közben lehet ám izom vesztésről és zsírtömeg gyarapodásról is beszélni, akár. Egyébként fiatal és erős vagy még, mint írtam: lesz még rosszabb.. főleg ha megtartod jóféle táplálkozási szokásaid :)

2012. dec. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ezt épp ma válaszoltam egy pár oldalnyival hátrébb lévő kérdésre:


Mennyit eszel egy nap? Mert simán lehet hogy sok cukrot eszel de ha a kcal bevitel nincs meg annyi, amennyi kellene a súlytartáshoz, akkor fogyni fogsz.


Egyik tv-műsorban (supersize vs superskinny) volt hogy egy srác baromi vékony volt, de nem evett rendesen főttkaját, meg húst, cukron meg csokin élt hogy legyen energiája meg kávén.


De így is kevesebbet evett mint a szükséges kcal mennyiség, ezért volt vékony. Na, ha pl. te egy nap megeszel akár egy tábla csokit (560 kcal) melléje nagyon keveset eszel, pl csak gyümit vagy zöldséget akkor fogyni fogsz.


Miket eszel még? írd le egy napi kajádat, és segítek de csak akkor fogynak az emberek ha kcal deficit van.

2012. dec. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja igen, hozzáteszem tényleg fogysz. Csak izomból.


Elsődleges energiaraktár: szénhidrátok, amit a glikogénraktárakból nyer az ember. Pl. sportolás első félórájában (körülbelül!!) innen van energiád

Másodlagos energiaraktár, ha kiürültek a glikogénraktárak: fehérjékből nyeri az energiát => izmokat bont.

Harmadlagos energiaraktár: zsírraktárak


A szénhidrátot és a fehérjét (tehát a glikogént, illetve az izmokat) könnyebb átalakítani energiává mint a zsírt (hájat). Ezért nyúl a szervezet elsősorban ezekhez.

A 2.lagos energiaraktárak bontása (tehát az izmok bontása) azzal kerülhető el, ha sok fehérjét eszel diéta alatt (ezért ajánlják hogy 1,5-2szer annyit együnk mint a normális, nem diétázó emberek, mert ha nem eszünk több fehérjét akkor az izmokat bontja a szervezetünk)


Nálad megvan a ch bevitel (hiszen a csoki és édesség az ch) így a glikogénraktárak telítettek maradnak...

viszont kcal deficit van. Honnan pótolja a test az energiát, ami hiányzik?

Az izmok bontásából származó energiával és nem a zsírból származóból...

2012. dec. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hat pl tegnap ettem egy sutotokremlevest egy tabla csokit meg egy forrocsokit:D
2012. dec. 24. 12:37
 7/7 anonim ***** válasza:

A szervezeted egy csodálatos jelenség. Még egy tányér levesen (a sütőtök egyébként jó kaja) csokin, kávén is képes elélni! Holott tudjuk, hogy különböző zsírokra, fehérjékre, ásványi anyagokra, vitaminokra, nyomelemekre lenne szüksége..


Egészen addig képes vagy minőségi éhezés mellett élni (hízni, fogyni, éppen ami) amíg meg nem halsz. Lehet, hogy ez a halál korainak fog tűnni, ámbár sok ember életmódjához képest mégis csoda hogy 40-50 éves korukig kihúzták! :)

Hajrá.

2012. dec. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!