Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez a zsíros dolog tényleg igaz?

Ez a zsíros dolog tényleg igaz?

Figyelt kérdés

Csak kérdezem:

Ha zsítos cuccokat eszem egész nap (pl szezámmag, olivabogyó, sertéshús, tojás, esetleg virsli-> tudom hogy az szar, és kerülöm is amúgy, de most épp nem volt már más, és éhes voltam...), tényleg kevésbé ártalmas (hizas szempontból), mintha mondjuk x kalorian belül maradok, de szenhidratokat eszem (tejecske, kenyerke)?



2013. jan. 3. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A sertéshúsban van fehérje, a tojásban is, a virsliben is, a tejecskében is és a kenyérkében is. Szóval a "zsíros" cuccok nem csak zsírok, és a szénhidrátok nem csak szénhidrátok.
2013. jan. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a zsíros fehérjés cuccok sokkal jobbak mint a szénhidrátos (zsíros) cuccok. Még a szénhidrátos fehérjésnél is jobb szerintem. Én alig eszem szénhidrátot és éppen csak, de már látszódik (inkább tapintható) a 7. és 8. hasizom kockám :P
2013. jan. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1.

Ebben igazad van...

De vannak kimondott szénhidrátforrások (pl liszt), zsírforrások (pl olajos magvak), meg fehérjeforrások (hús)...

És eddig az ment, x kcal, sok fehérje, adott mennyiségű lassan félszívódó ch, minél kevesebb zsír.

Most meg egyre inkább olvasom, hogy a zsírnak nincs jelentősége a hízásban, csak a konkrét szénhidrátoknak....


2. Én is ezen vagyok (újév, új étrend:-))

2013. jan. 3. 20:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Több féle vélemény van, nekem ez tűnik igaznak:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ezek mind nagyon jók, ha elolvasod, megérted miről van szó. Ja és még Robb Wolf könyve nagyon jó, ha akarod kikeresem és feltöltöm a zsírokról szóló részeket. Az leírja hogy pl a szénhidrátot hogy hasznosítja a szervezet, hogy a zsírt, hogy a fehérjét nagyon részlesen.

2013. jan. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!