Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 90kgról milyen módszerrel...

90kgról milyen módszerrel érdemes fogyni?

Figyelt kérdés

Szóval 90kg vagyok és 175 cm magas. szerintem az kicsit sok. 23 éves fiú vagyok és nem akarok tovább hízni. Naponta futok kb 5 km-et (kb 550kcal a telefon szerint) és este 18 után már nem eszem. napközben is igyekszem kevés kalóriát bevinni ezen kívül valaki tudna mondani valami módszert még hogy fogyhatnék?

Nem szeretném diétázni mivel szerintem nem vagyok kövér csak van rajtam egy kis felesleg és nem akarok tovább hízni.


előre is köszi



2013. jan. 10. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne fuss minden nap, nem tesz jót az izmaidnak, kell egy nap pihenô, hogy regenerálódjanak. Felejtsd el a hat után nem eszem tévhitet, lefekvés elôtt két órával már ne egyél, és vacsira inkább hús, zöldség tojás, tehát fehérje. Szénhidrát inkább délelôtt menjen, ès egyél sok sok fehérjét, akkor nem veszítesz izmot. Súlyzózhatsz is, de ezt az aktívan edzô, súlyzózó srácok jobban el tudják neked mondani.
2013. jan. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

A futás sprint legyen. Az izmaid bírják a terhelést, nem lesz bajuk ellenben a lassú kocogás, a térdeidnek, még túlsúly nélkül sem ajánlott.


Az edzéssel történő kalória leadás meg derék dolog, de irreleváns.

Miket eszel? Nem sok a kenyér, tejtermék fogyasztásod?

Ha kalóriaszegény ételeket eszel akkor fogynod kellene már, ugyanis elvileg akkor főleg zöldséget, sovány húsokat eszel.


Na most a tejtermékek is kalóriaszegények, de ahogy a borjakat is hizlalja a tej, úgy neked is nagyon vigyázni kell ezekkel (már ha eszel ilyet).


Zöldségekkel és húsokkal egészen könnyedén fog menni a szálkásítás, én futás helyett teljes testre kiterjedő erősítést ajánlok.. legalább egy férfi már legyen edzett, bár nőknek sem a futópadokat kellene koptatniuk.. :)

2013. jan. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne akarj hirtelen fogyni, az mindig "visszanő". Tűzz ki egy távoli célt, ha nagyot (pl. 10 kilót) akarsz fogyni, ehhez 4-5 hónap kell. Havonta 1-2 kilót minden erőlködés nélkül le tudsz adni, ha laza testmozgást végzel, pl. túrázol, sétálsz, és mellette ellenőrzött mennyiségű ételt fogyasztasz. Az ellenőrzést neked kell végezned, ehhez rengeteg segítséget kaphatsz a [link] oldalon. Én júniusban kezdtem, Karácsonyra megvolt a 10 kiló, és azóta is tartom. Jó érzés. A legtöbb meló az étrend kiválasztásával van, hogy hány kalóriát, mennyi szénhidrátot ehetek naponta, és miben testesül meg ez az adag. Nem kellett lemondanom kedvenc ételeimről, de azért kisebb kompromisszumokat kellett tennem. Arra is figyelned kell, hogy ha nincs súlyveszteséged egy hónapon belül, akkor 100-200 kalóriával csökkentened kell a napi adagot, de ne többel, mert azt nem lehet szenvedés nélkül tartani, és a szenvedésnek is ára van - visszakéjelgi magát az ember egyensúlyi állapotba. A túl sok testmozgás, sportolás eleinte nem hoz eredményt, a testsúlyod még növekedhet is, a zsírok "mennek át" izomba. Viszont ha abbahagyod az intenzív sportot, ugrásszerűen hízni fogsz.

Tehát csak ügyesen, óvatosan, semmi túlzás, semmi szélsőség, sok türelem, és minél kényelmesebben, ennek van csak tartós hatása!

2013. febr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A zsírok mennek át izomba. Fontosnak tartom megjegyezni, GYALOGOSAN.
2013. febr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!