Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megfelelő-e a diétás étrendem?...

Koncsik kérdése:

Megfelelő-e a diétás étrendem? Kép és bővebb információ lent!

Figyelt kérdés

17 éves vagyok , 61 kg és 161 cm.Fogyni szeretnék legalább 5-7 kilót.Sajnos a tanulás mellett nincs időm semmiféle edzésre.A kérdésem az , hogy az adottságokhoz és a mozgáshiányhoz mérten megfelelő-e ez az étrend?

[link]



2013. jan. 17. 18:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy elnézem ez a bb diétás étrend, igen ez elég jól ki van találva és a nagy többségnél hatékony.
2013. jan. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%

Ez egy profi diéta,


--

.

.

wait for it...


profi szerencsétleneknek, be ne vedd!


860 kcal kétszeresére is szükséged lehet tinédzserként. Ennél a kutyád/macskád/hörcsögöd is többet eszik!


Azért a szigorú kalória kontroll, mert nagyon sz.ar kaják vannak ebben a diétában. Ezekből ha többet eszik az ember, akkor elhízna, hát persze!


A builder.hu-ról fenntartásokkal tájékozódj, miután leközlik a cikket hogy miért nem jó a tejfogyasztás, összeállítanak egy diétát 300g joghurttal. Szerinted normálisak? :) Normálisak persze, én Bunny-t nagyon mókás formának tartom, csak nem kell mindent szó szerint venni amit ott olvasol.. például ez nem komolyabb mint egy divatdiéta, ugyebár.


Ott kezdődik a dolog, hogy reggel a zabpehely és a joghurt, az semmi más mint tömény szénhidrát felküldve agyig egy kis marhanövekedésihormonnal. Na most a keményítő már magában komoly zsírépítő, de tejtermékkel fogyasztva konkrét hízókúra. Egyetlen mentség az, hogy baromi kevés!


Az ember egyébként azért nem zabot eszik reggel, hanem normális kaját (én próbáltam mindkettőt, óriási különbség van ám) mert zsírfogyasztás nélkül teljesen rossz az emésztésünk. Erről olvass Légrády doktor Tojáskönyv című munkájában, ha nem eszünk reggel zsírt, nem stimuláljuk az emésztésünket, az az egész napunkra rányomhatja a bélyegét. Ott fog pangani a kaja a gyomorban, alig halad tovább.. és akkor is fölösleges keményítő és növekedési hormon. Ennek tudod hol/mikor örül egy korodbeli? Sehol. Háború és éhínség sújtotta vidékeken kényszerből esznek ilyet, zab meg valami tejtermék, mert ugye hús nincs, éppen csak valamennyi tej amennyi kicsöpög az állatból.


Ezek után narancs (még mindig semmi fehérje, zsír, de egy kis gyümölcs, végül is ha normálisan reggelizik az ember, akkor tízóraira az valóban jó!


Hús zöldség, az ebéd már alakul. Most más kérdés, hogy itt 1,5 étkezés mennyisége van 6 részre osztva, és ennyiszer nem tud felkészülni NORMÁLISAN a testünk az emésztésre, nem fog elég emésztőenzim a patkóbélbe kerülni, ha csak fél falatot eszünk, ez egy dolog.. a hús + zöldség jó kaja. Ha több lenne, zsírt is tartalmazna akkor még laktató is lehetne, és nem lenne éhes az ember 2 óra múlva. De persze kell 2 óránként enni, kis kenyeret meg joghurtot, jó is az a tej+szénhidrát, bár egyiknek sincs értelme, de bizonyos okok miatt valamivel jobb, mint a tej + hús párosítás. De így is nagyon gáz.


Nem folytatom, ami ebben a "diétában" van, az kb. egy nagyobb étkezés, ha kihagyjuk belőle a zabot, kenyeret (megint valami háborús vidék spórolós élelmiszere) és a joghurtot.


Ez rémes, zöldségeket, húst és gyümölcsöt kellene enned, a húsban márpedig van zsír, zab, kenyér meg joghurt helyett nyugodtan egyél húsokat, zöldségeket. És jóllakásig egyél, nem lehet leülni enni, 3 falat után befejezni, nem tesz jót.

2013. jan. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ja a csirkemell a csirkemellfán növő zöldség.

Igen tessék jól lakni ahhoz hogy fogyjál.

Meg finanszírozd mások étrendjét.

Harcműves te inkább a pszichiátriában tájékozódj


Kérdezőnek, igen ez működik, nyugodtan használd, helyettesítheted hasonló összetételű alapanyagokkal is ezt.

2013. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az előző első része csak a tápműves marhaságai ellen szólt.
2013. jan. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

De nem értem a célzásokat.


Csirkemell, csirkefa? Ezt mire?

Aki fogyni akar, az ne lakjon jól? Ez mekkora dietetikus nagy badarság? Persze hogy lakjon jól, tessék már túlnézni a kalóriákon...


Nemhogy egy 16 éves, de még egy 36 éves is tönkretenné ezzel az anyagcseréjét, hát kórházakban nem mennek 1200, 1000 kcal alá elhízott zsírtöltelék embereknél, ez baromi kevés!



A Kérdezőnek meg kiegészítés:

10 perced van edzeni. 10 percnél nem sokkal több idő alatt már lehet egy gyors és intenzív intervallum edzést csinálni.


Mondjuk 6 helyett étkezel 3x vagy 4x, a megtakarított időben pedig 15 perc alatt bemelegítesz és edzel.

2013. jan. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

nekem ugyanezek az adataim. És pont ennyitől akarok megszabadulni.


Amúgy a reggeli szerintem badarság. Azzal nem laksz jól egyáltalán és nem is tudod igazán lendülettel kezdeni a napot.


Viszont a mozgás. Nem hiszem, hogy nincs egy fél órád, arra hogy egy kicsit mozogj. Mindenre van ideje az embernek ha szakít rá. Youtubeon számtalan jó kis videó van, zumba, cardio stb csak 25 perces és már az is több mint a semmi. Szóval mielőtt elmész este lezuhanyozni benyomod a videót és kész. Fel is frissülsz és mozogtál is :)

2013. jan. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

864 napi bevitt kaloria? Ez valami vicc? De most komolyan!


Ha fiu vagy, akkor az adataid alapjan te egy nap 1578 kaloriat egetnel el akkor, ha semmi mast nem csinalnal csak fekudnel az agyban.


Ha lany vagy, akkor 1453 kaloriat.


Vagyis semmittevessel is tobb mint ezer kaloriatol 'szabadul meg' a tested naponta. Ha te napi 864 kaloriaval akarod a tested "szemet kiszurni", akkor nemcsak hogy fogyni fogsz (az elejen rohamosan), de beteg leszel, beesett arcu, sapadt kepu, fako haju, szekrekedeses, elettelen es farkasehes 24/7!


Ez a dieta egy butasag! Tessek inkabb sportolni, attol szep formas leszel, felesleges zsirtol szabadulsz meg es meg az eletkedved is megduplazodik, ugyanis (titkot arulok el) a sport boldogsag hormonokat szabdit fel a testben ;)


Az ilyen alacson kaloras dietak csak az olyan esetekben javasoltak, amikor hirtelen kell a kiloktol megszabadulni, es ennek szinte mindig betegseg all a hattereben: magas vernyomas, mutet elotti sulyveszteshez, cukorbetegseg stb.

2013. jan. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Jónak tűnik, mint alap, bár én is többet reggeliznék a helyedben.

Hol a 6. és 7. étkezés? Azzal már stimmelne. Nehogy az legyen, hogy van egy kis ráhagyás a tanulás melletti csokik miatt. :)

Amúgy ha más nem, fél óra séta bele kell, hogy férjen. Például a boltig meg vissza, jót tesz az agynak is.

2013. jan. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

1. Szerintem ez nem egy kész diéta, hanem a kérdező állította össze az oldalon lévő kalkulátorral.

2. Bunny-nak semmi köze ehhez, ha hallgatnátok az audio válaszait, akkor rájönnétek, hogy neki is tele van a töke azzal, hogy ezek a gyökér kalkulátorok rosszul vannak beállítva és még az ő munkáját is nehezítik, mivel neki kell utána a rossz útra tévedteknek magyarázkodnia.

3. Egy kis önképzés után ilyen előregyártott kalkulátorok nélkül is személyre szabott, megfelelő diétát lehet összeállítani, csak mindenki jobban szereti, ha a szájába rágnak mindent vagy az orra elé rakják.

4. Ez nem diéta, ez lósz*r, ha előre elkészített, ha te klikkelted össze magadnak.

5. Nem hiszem, hogy a bodybuilderen este 18 órára javasolják a vacsorát, amihez kenyeret írnak elő. Bunny az ilyen hülyeségekért ölni tudna és nem vagyok rajongója vagy felsz*pója, csak követem az eseményeket.


Kérdező, ugorj neki újra ennek a diéta kérdésnek!

2013. jan. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%

Bazz, már ilyen is van? Csináld magad diétatervező?

Mif@sz??

2013. jan. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!