Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok ekkora túlsúlyho...

Mit ajánlotok ekkora túlsúlyhoz, hogy kezdjek neki a fogyókúrához? (17/F/149 kg)

Figyelt kérdés

Kiskoromtól túlsúlyos vagyok. A szüleim kiskoromban abba a hibába estek, hogy szeretetüket étellel mutatták ki és elhalmoztak édességgel. Ez mellett azonban sajnos nem sportoltam így már nyolcadikos koromra elértem a 100 kg-s súlyt.

Sajnos csak 14 éves koromra eszméltem rá, hogy nagy baj van és azóta folyamatosan küzdök a kilókkal, de eddig eredmény nélkül. Egyszer már sikerült leadnom 30 kg-t, de nem bírtam megtartani. Hamarosan 18 éves leszek (2 hónap).

Nem szeretnék tovább hízni.

A szüleim sajnos nem igazán támogatnak. Próbáltam már elkérni tőlük, azt a pénzt amit rám költenek, hogy saját magamra főzzek, de nem adják ide így továbbra is egészségtelen ételeket kell ennem. Mindig közömbösen reagálnak, ha próbálok velük erről beszélni. A kapcsolatom amúgy is felszínes velük, még soha nem beszéltem velük semmi komolyról.

A túlsúlyomból adódóan már kiskoromtól visszahúzódó vagyok. Nincsenek barátaim sem. A tanulmányi eredményeim is leromlottak általános iskola után mivel suliból mindig nagyon kimerülten és fáradtam értem haza, így soha nem tanultam, ezért most már esti iskolába is járok. Lusta lettem és nem igazán látom az életem értelmét pedig még fiatal vagyok, valahogy minden olyan kilátástalan.

Voltam már a háziorvosnál is. Reméltem, hogy elküld dietetikushoz, de csak annyit mondott, hogy egyek kevesebbet és mozogjak, de sajnos ez nem megy ennyire könnyen.


Tényleg nagyon akarom, de még sem megy.

Annyiszor belekezdtem már, de végül mindig elvérzek.

Ételgondot sehogy sem tudom megoldani, ez mellett az étrend mellett fogyhatok csak le. Próbáltam már a szüleim mindenféle képen rávenni, hogy adják nekem a pénzem vagy főzzenek egészségesen, de semmi. Amúgy ők is kövérek és hihetetlenül pazarló életmódot élnek. Az orvos úgy szint "szarik" rám, megméri a vérnyomásom és annyit mond, hogy egyek továbbra is kevesebbet. Mi az, hogy továbbra is ....?


Tudnátok ajánlani valamit? Mit kezdjek magammal?


Elnézést, hogy hosszú lett.



2013. jan. 18. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Dícséretes, hogy magadtól eljutottál eddig és nagyon sajnálatos, hogy senki nem foglalkozik veled!

Mond meg a szüleidnek, hogy a túlsúlynak igen komoly következményei vannak és te nem akarsz fiatalon belehalni és ha ők szeretnék látni az unokájukat felnőni, akkor jó lenne, ha közös diétázásba kezdenétek.

Az akupunktúra is jó, de költséges.

Ha nem megy a diétázás, akkor valami könnyű mozgást kellene elkezdened. Nem futás, mert az káros lenne az izületeidre, de mondjuk lemehetnél esténként egy gyors sétára.

2013. jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Penszy ***** válasza:
39%
ezt olvasd el:Drugs Bunny A sárga kapszula,kezdésnek jo lesz
2013. jan. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nem feltétlenül kell magadra főzni..


sport: túlsúly esetén mindenképpen az úszás ajánlott, ugyanis ilyenkor a súly nem terheli az izületeket. (nem ugy mint futásnál)


étkezés: fehérkenyér tészta rizs ezeket felejtsd el. Zöldség bármiféle mennyiségben nyersen vagy főve jöhet. húsok közül fehérhúsok. egyedül élek egy kiló krumpliból készült kaját 3 napig eszek. egy kiló kb 200ft körül van. és anyudék biztos szoktak venni zöldséget, gyümölcsöt...


ha szerinted is sokat eszel elöször azt kellene megvizsgálni hogy miért: azért mert tényleg éhes vagy, vagy azért mert "unatkozol" utóbbi esetben legyen nálad karikákra vágott répa pl, így nem a chipszhez és egyéb dolgokhoz fogsz jutni...-

2013. jan. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező!

Első lépésnek nagyon jó hogy legalább te észlelted a problémát.A környezeted struccpolitikát folytat.Amiről nem beszélnek,az nincs is.A lehető legrosszabb a közömbösség eziránt.Nem tudom hol élsz,de ilyen szintű elszigeteltséget a külvilágtól még nem láttam.A 149kg nem enyhe túlsúly,nem is közepes.Ez már kóros elhízás,pláne ilyen fiatalon.Őszintén csodálom hogy az orvosaid nem küldtek el minimum egy kivizsgálásra,vagy nem szabtak neked szigorú diétát.A háziorvosok általában 10-30 plusz súlynál is ki vannak akadva.De nem a te hibád és felelősséged elsősorban,hanem a szüleidé.Meg azé az orvosé,aki diplomával a kezében képtelen felismerni hogy milyen betegségeket okozhat ez a túlsúly,vagy már okoz is.

Én személy szerint visszavenném az orvosod diplomáját,mivel itt nem a sporttal kell kezdeni.Nem is menne,100kg felettieknél már a séta,a lépcsőzés is megerőltető,nemhogy egy edzés. Próbálj kevesebbet enni mítosz..nos,teljesen egyik napról a másikra nem fogsz tudni átállni az egészséges életmódra,se te se a családod(már ha egyáltalán ők akarnak )Gondolom nagyon hozzá vagy szokva a junk food-hoz,azaz a szemét kajához.Először abból próbálj meg kevesebbet enni,majd fokozatosan cseréld le egy-egy egészségesebb változatára.Egyébként a túlsúlyt hormonális betegség is okozhatja,ezért el kellene menned egy normális orvoshoz.

Mindenképpen változtass!Keress rá a neten,már annyi embernek sikerült,miért pont neked ne sikerülne?Volt régen egy tv műsor,A nagy fogyás..próbáld meg letölteni.

Ha úgy érzed egyedül nem megy,vagy szeretnél beszélni valakivel erről a dologról,akkor írj nekem privátot!Én szívesen tartom benned a lelket,ha már a saját környezeted képtelen erre.:))

2013. jan. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves 1-ső milyen unoka? Ha nem változtat egy barátnője sem lesz nem hogy családot alapítani... Nézz már körül mi zajlik a világban már a 80 kilós férfi is "duci" a lányoknak az a divat hogy legyél 190 magas és 65-70 kiló.


Csak annyit tudok neked mondani hogy ismerem a helyzetet hogy a szülök főznek és nem ehetsz mást míg velük laksz mert ha elkezdesz dolgozni majd haza kell adnod és nem marad annyi hogy külön vegyél még kaját. Esetleg azt megpróbálhatod hogy amit eléd tesznek zsíros kajákat azokból keveset esszel csak meg így csak nem viszel be túl sok kalóriát, mellette legalább otthon tornázz a szobádban.

2013. jan. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mirk ***** válasza:
34%

Nem a magadra főzést kell erőltetni, nem lehet akkora gond az étrendeddel (hacsak nem csokit reggelizel és chipset ebédelsz). A normális ételek teljesen jók. A mennyiség a kérdés. Ezer oldal van az interneten ahova csak bepötyögöd a súlyodat, a korod és a nemed és kidobja, hogy naponta hány kalóriára van szükséged. Ezer oldal van a neten ahol megnézheted az ételek kalóriatartalmát, kész ételekét is, mint a töltött káposzta, rántott hús, vagy túrós tészta.

Nem hiszem, hogy az étrendeddel van itt baj. Sajnálom de mozogni kell. Tudom, hogy nem tetszik de másként nem megy.

Ahhoz, hogy fogyj egy dolog kell: kevesebb kalóriabevitel mint amire szükséged van. Ezt két módon érheted el: vagy kevesebbet eszel, vagy többet mozogsz és így elégeted a kalóriákat. A kevesebb evés nem könnyű, sőt elég nehéz. Mozogni nem nehéz. Ilyen magas testsúllyal amúgy is tonnaszámra égetnéd a kalóriákat.

1. Számold ki hogy mennyi kalóriára van szükséged egy nap és ne egyél többet.

2. Mozogj.


Ha kevesled a napi kalóriabevitelt, megteheted azt, hogy többet eszel, de akkor annyival többet is kell mozognod!


Ilyen egyszerű a fogyás.

2013. jan. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Miket eszel? Mármint a nem egészséges mit takar? Mert pl. valaki a húst egészségesnek más egészségtelennek tartja, stb.

Leírnád egy napi étrended?


1. a dokit tényleg nem vágom, mert fiatal vagy még...

2. olyasmit kell keresni, sportnál, ami nem terheli az izületet. valaki előttem írta az úszást, sztem 100-130 kgnál beválhat a futás (apum kb 120 kg lehet vagy 110 körül) és ő úszik nyaranta rendesen

de nem tudom, a te súlyodnál lehet-e? Mindenféleképp mozogj valamit: ha az úszás nem megy akkor gyalogolj! Napi 1 óra séta. :) ez segíteni fog.


Mivel nem tudsz sokat mozogni, (futni pláne ne fuss 100 kg felett!!) ezért az étrendet kell átalakítani.

Kezdetnek az is jó, ha pl. csoki, chips, nassolnivaló helyett almát eszel, ha rád tör a nassolhatnék. Vagy répát. Tudom, hogy a szüleid egészségtelenül főznek DE:

- leves nem szokott lenni? a levesbe kell répa, zöldség. "csenj el" vagy kérj el párszor répát anyudtól, ez is jó a nassolhatnékra

- nincs savanyúság, uborka, vagy csalamádé, akármi a főtt ételekhez? biztos van. Hiszen a rizs, krumpli unalmas lenne egy idő után nem? Csak csinál anyud ilyesmit

- ha tojás van otthon, az remek!! azt biztos vesz anyud, mert sütikhez, főzéshez is kell. Soha ne tükörtojásként edd, hanem főzve vagy olaj nélkül készítve! 1 tükörtojást kb 1-2 perc elkészíteni 1 főtt tojás kb 8-10 perc. ez igazán nem sok idő anyudnak se, de ha mégsem csinálná meg neked, akkor te is meg tudod, mert ez annyi hogy beleteszed a fazékba sós vízbe és kész :D nem kell vele semmi mást csinálni. a fehérjéjét edd! normális, átlagos testsúlyú embereknek is heti 4-5 tojássárgáját ajánlanak, diétázóknak csak a fehérjét ajánlják! ez kiváló fehérjeforrás

- kefir, natúr joghurt szokott otthon lenni?

- milyen leveseket csinál anyud? a krémlevest hanyagold, az tejszínes, a gyümölcslevest is az cukros.

de csak csinál néhanapján zöldséglevest nem? tavaszi zöldséglevest, vagy húslevest?


Sajnos vannak dolgok, amikről tudni kell lemondani. Én pl. évek óta nem margarinozom/vajazom meg a kenyeret (- 18-20 kgot fogytam, de én jóval kevesebbről indultam mint te, lány vagyok) mert van másik esszenciális forrás (pl sokáig diót ettem többet) mert szerintem a margarin és a vaj tökre felesleges... mármint kicsit száraz nélküle a kenyér, ez igaz de ha belegondolsz: mennyire felesleges zsírforrás már? ráadásul tele van transzzsírsavakkal míg pl. az egészséges magvak, dió, natúr mogyi nincs.

Bár diétában a diót, magvakat sem ajánlják mert könnyű belőlük sokat megenni de 100 gr / 650 kcal.

javaslom: ne vajazd/rámázd a kenyeret. Ha anyud készíti szendvicseid, akkor kérd meg hogy ne vajazza meg, ha ennek ellenére mégis megcsinálja akkor ezentúl készítsd a szendvicseidet te magad.


Suliba milyen szenyót viszel? Mármint otthon milyen felvágottak vannak: szalámi, csirkemellsonka mi van? Ha tudsz akkor csirkemellet tegyél bele, kerüld a zsírosabb felvágottakat.


Ha főzelék van otthon, akkor pl. krumplit ne kérj a sóskába, spenótba, csak főtt tojást. Ha mégis ad anyud krumplit, hagyd ott.


Sütit, édességet ne egyél. De gondolom ezek nyilvánvalóak. Rá kell venni őket, hogy egészségesebben kell élni, mert itt RÓLAD és RÓLUK is szó van... nem hiszem el hogy a dokinak nem hisznek ha azt mondja magas a vérnyomásod...

- ha anyud megveszi a nyers húst (próbáld rávenni hogy csmell legyen, vagy hal vagy pulyka) akkor kérd meg hogy számodra tegyen félre egy kis adagot, mert te azt külön magadnak megpárolod, natúran

így ő megcsinálhatja a többit rántott húsnak de te meg saját magadnak megcsinálhatod párolt húsnak (vagy anyud ha megkéred rá)


írj légyszíves!! milyen kaják vannak nálatok otthon? zöldség gyümi husi? miket eszel?

2013. jan. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne keresd a bűnbakot. Attól, hogy egészségtelen kajákat főznek még nem lehet 150 kg-ra hízni. Nálad a mennyiséggel van a probléma, ne fald fel tíz ember adagját és le fogsz fogyni.
2013. jan. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!