Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeptemberig, vagy inkább...

Szeptemberig, vagy inkább júliusig le szeretnék fogyni 15-20kg-ot, de hogyan?

Figyelt kérdés
Az elhatározásom már megvan, mert van konkrét célom (esküvő).A vacsiról leálltam,és igyekszem a szénhidrátot kevésre csökkenteni, elkezdtem mozogni. Sok zöldséget kellene enni,tudom, de a legtöbb zöldségtől nagyon ég a gyomrom, úgy néz ki, reflux szerű bajom lehet. Mivel gyorsíthatnám ill. tehetném biztosabbá,hogy sikerüljön lefogyni? Főleg has,derék, csípő tájékról kellene.
2013. jan. 23. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok az esküvő miatt.:) .

Egyél egészségesen,mozogj sokat,ne egyél fehér lisztes dolgokat (kenyér,tészta,pékárú), ne egyél olajban sült dolgokat,panírozott dolgokat.Felejtsd el a cukros dolgokat (italok,sütik,csoki,cukorka,stb) Ha édesíteni kell valamit akkor használj Stevia kivonatot, (kalória mentes,és növényi eredetű,CORA-ban kapható). A víz a legjobb ital,amennyiben lehetséges bubimentes vizet igyál.

Ne egyél olyan dolgokat amikben sok a keményítő (Burgonya,Kukorica), ha lehet a rizst is jó volna hanyagolni. Ezeket pótold teljes kiőrlésű kenyérrel,és teljes kiőrlésű lisztet használj, (ez is kapható nagy bevásárló központokban). Sok sok zöldséget és gyümölcsöt egyél. És ha tegyük fel mindez nem volna elég akkor számolgathatod a kalóriákat is,vigyázva arra hogy ne egyél nagyon sok kalóriát. Ehhez egy segítség : www.kaloriabazis.hu .

Sok sikert,és legyetek boldogok együtt. :)

2013. jan. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) A teljes kiőrlésű liszttel készült ételek is hizlalnak valamennyire, nem? Lehet,hogy átszokunk inkább arra, hogy magunknak süssük a kenyeret belőle,elvégre van kenyérsütőnk:) Mozgásnak kezdetben a tempós gyaloglást kezdtem el, majd ha már bírni fogom, akkor a kocogást, futást, ill. nekem régen sikerült lefogynom a capoeira aerobikkal, csak ráhagytam. Szerinted ezekkel a változtatásokkal lesz látványos változás nyár végéig?? Már akár közepére is, elvégre a ruhának már akkor rám kellene jönnie:)
2013. jan. 24. 09:40
 3/4 liljom ***** válasza:

A fogyáshoz egy dolog kell. Egyél kevesebb kalóriát, mint amit amennyit felhasználsz, és így kénytelen a tested a zsírraktárakat használni. Az, hogy az elfogyasztott kaja mennyire egészséges, vagy mennyire lakat jól, és ezáltal mennyire könnyű vele a fogyás, az már más kérdés.

Kutatások szerint az esti evés mellett könnyebb fogyni, mint a reggeli mellet, így inkább a reggelit hagyd el, és alvás előtt 3 órával vacsizz. 2szer kajálj egy nap, ebéd és vacsora. Ha megéheznél a kettő között, akkor először próbálkozz egy pohár vízzel, és néhány guggolással, ha nem segít, akkor egyél egy almát.

2013. jan. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És mennyi az a kalória,amennyit a szervezet általában elhasznál egy nap?? Mindenféle plusz mozgás nélkül, tehát hogy éljem a napom... a futópad egy cirka adatot ír ki gondolom, tegnap előtti kocogáskor 180 cal-t égettem el őszerinte ... tehát az érdekelne, hogy ez reális ill. hogy egyenlőre elég e?? mert még nem sok erőm van többet csinálni, de majd szépen belejövök szerintem.
2013. jan. 27. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!