Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel ösztönözhetném magam?

Mivel ösztönözhetném magam?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy szeretnék magamnak új ruhákat venni a tavaszra, sőt van is 3 hosszú és 2 rövid nadrágom, amit szinte nem is hordtam, nagyon hamar kihíztam. Most ezeket is szeretném felvenni. Már 3 éve nem vettem magamnak semmit, már illő lenne.

De ugye ehhez le kellene fogynom kb 8-14 kg-ot, legalább 8-at. De nem megy, mert állandóan csak eszek. Szégyellem magam, de szombaton hányásig ettem. Majd hánytam és újra ettem. Nem tudom mit kezdjek ezzel a dologgal. Mivel ösztönözhetném magam? Kérlek segítsetek. Nagyon szeretnék a régi lenni.


2013. jan. 28. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:

nálam két dolog szokott problémát okozni (szintén kényszerevő vagyok).

1. A stressz. A stresszre én két módszerrel tudok reagálni: evés vagy mozgás. Az a baj, hogy az év nagy részében az egyetemre való bejárás, tanulás, egyéb tevékenységek leszippantják az energiámat, és nem marad erőm mozogni. Persze ha elég akaraterőm lenne, akkor valamit biztosan beiktatnék, de legtöbbször nincs. Úgyhogy marad az evés. És ha az ördögi kör egyszer elkezdődik... "Na jó, ma még megeszem ezt a csokis buktát, de holnaptól nem eszem ilyen sz*rokat és mozogni fogok..." Aztán másnap ugyanúgy nem lesz belőle semmi :) Sőt, aztán elkezdek azon idegeskedni, hogy nab@zdmeg, még hízok is, és elkeseredettségemben még többet eszem. Ebből csak egy kiút van: egyik reggel úgy kelsz fel, hogy (iszol egy adag fehérjeturmixot:), majd) rögtön mozogsz 2-3 órát. Legalábbis nálam ez beválik. Jól kimerülök, aztán reggelizek valami táplálót, iszom egy csomó vizet, és onnantól teljesen átállok. Ha ez egyszer megvan, onnantól állandóan mozogni akarok, és pedig van étvágyam, nem is kívánom (annyira) az édességeket. A gond mindig akkor van, amikor megint kevesebb lesz a szabadidőm, és kiesek a ritmusból. Ezt kell elkerülni. Ez sajnos kőkemény elhatározás kérdése. Csak te tudsz magadnak parancsolni. Lehet, hogy hülyeségnek hangzik, de írj magadnak egy motivációs levelet olyan pillanatokra, amikor nem tudsz ellenállni a kajáknak. Írd le, hogy miért nem szabad megenned azt a csokis sütit, ami annyira kísért, mi a célod, és hogy hogyan érheted el. Én csináltam néha, nálam bevált :))

2013. jan. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*alig van étvágyam
2013. jan. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Először nálam is ment az átállás, rengeteget ittam és tornáztam, majd lesérültem, mert átestem a ló másik oldalára a tornával. Na jó, mondom, akkor pihenek. Pihentem egy napot, majd a rákövetkező nap még mindig nagyon fájt, pihenek 2 napot. És így tovább. Addig addig pihentem mígnem már nem volt kedvem tornázni. És elkezdtem enni.

De ilyen velem soha nem volt még, hogy hányásig ettem volna és még tovább.

2013. jan. 29. 12:52
 4/4 anonim ***** válasza:
De ha már meggyógyultál, akkor kezdheted újra a tornázást :) És amíg mozogtál, koplaltál? Mert akkor lehet ezért is.
2013. jan. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!