Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 6 hétig fekvő gipszbe leszek....

6 hétig fekvő gipszbe leszek. Mit egyek hogy semmiképp se hízzak tovább?

Figyelt kérdés
Az se baj ha fogyok csak azt kétlem.
2009. szept. 4. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem mozogsz absz, én akkor ebben az időben tuti nem ennék szénhidrátot. Illetve cska reggel egy keveset.
2009. szept. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy orvos véleményét kérd ki, mert azért ahhoz, hogy gyógyulj, kell az energia, viszont tény, hogy nem fogsz mozogni.
2009. szept. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Gondolom a lábad törted el. Nekem is volt fekvő gipszem, kaptam kölcsön egy hagyományos hónalj-mankót, és vígan "száguldoztam" vele a lakásban. Így nem ért le a gipszelt lábam sose, viszont mivel felhúzva kellett tartanom, így nagyon formás hasam lett, eleinte hatalmas izomlázzal. :D

Egyébként szerintem könnyű, mondhatni diétás dolgokat egyél, párolt zöldségeket, kevésbé fűszerezett, saját zsírjában sült húsokat (pl. a szárnyasok nagyon jók), halat, gyümölcsöket. A kenyérféléket egy kicsit próbáld visszafogni, mivel kevesebbet fogsz azért mozogni. Mihamarabbi felépülést kívánok!

2009. szept. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Sajnos nekem nem a lábam tört el. Mozgássérült vagyok, nincs egyensúlyom. Csípőműtétem lessz. Amúgy is keveset mozgok és van rajtam felesleg és most azon izgulok hogy még több lessz.
2009. szept. 4. 20:11
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Én ajánlottam a mankót, bocsánat, az ilyen esetre nem is gondoltam. Amikor párom anyukájának cserélték a protézisét (igaz, "csak" a combcsont-protézist), akkor foglalkozott vele gyógytornász is, így volt azért mozgás is. De nagymamám is két éve, 84 évesen csípőprotézis-műtéten esett át, neki is volt gyógytornász, aki nap mint nap foglalkozott vele. Egyikük sem hízott közben. Tehát szerintem te sem leszel teljes tétlenségre kárhoztatva, meg kell neked is tanulni mankóval járni, azt pedig csak úgy lehet, ha előtte is gyakoroltatják, és speciális feladatokkal karban tartják az izmokat.
2009. szept. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Remélem igazad lessz. :)
2009. szept. 4. 21:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok sikert a műtéthez!

Szerintem lassacskánt csökkenteni kell a kalória beviteledet kb.1000-1200ra ,de pont az alacsony kalória bevitel miatt feltétlen vegyél minden fajta táplékot.:)És keress egy gyógytornászt ,aki karban tudja tartani az izomzatodat.:)

2009. szept. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!