Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen zöldségeket tudok...

Milyen zöldségeket tudok venni maximum 1500 ft-ból?

Figyelt kérdés

Szálkásító diétán vagyok. 2 hónapja kezdtem. Hónap elején megszoktam venni, a húst és a proteint, mert ezek elállnak, így még van 4x300 gramm pulykamellem és 10x150 gramm csirkemellem, egy egész grill csirkém, így ez kitart nekem a hónapra. De a zöldségeket ugye frissen veszem, illetve vettem egy kevés fagyasztottat is, de az nagyon kevés.

Sajnos volt egy két nagyobb összegű nem várt kiadás a hónapban és most ott tartok, hogy maximum 1500 ft-om van zöldségekre. Miket vegyek? Gondoltam veszek fejes káposztát és almát, csinálok belőle almás káposztás salit. De ez is 3-4 nap. Mit vegyek ami ki jön ennyi pénzből és kitart nekem még 2 hétig?


2013. febr. 15. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Répát lereszelsz, mustárral, fűszerrel, kis citromlével, fokhagymával salátának nagyon jó.
2013. febr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is a répát ajánlom, az olcsó és jó, dobnék hozzá egy kis céklát a poén kedvéért, reszelve egy picit a salátába fel tudja dobni (répa-alma-cékla saláta)...

Én személy szerint csíráztatnék retekmagot vagy zsázsát, annál jobb és olcsóbb friss zöldet nehéz szerezni :) A nyersvegánok ódákat zengenek róla, logikus, hogy a kis fejlődő lényben legyen egy csomó hasznos dolog, de hogy a retek finom és retekízű csíraként is és csinosan néz ki, az is biztos, legalábbis az én ízlésem szerint így van

:)

2013. febr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kelkáposztát csíkokra vágva, pici cukros-ecetes salátalében átforgatva.

Reszelt répát, almát összefűszerezve, kelkáposzta-levélbe beletekerve (mint a töltött káposztánál a húst), együtt megpárolva gőzben, és úgy eszed meg, "rudanként". Talán nem lesz olyan egyhangú.

2013. febr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyik kedvenc salátám: fejeskáposzta (felesben szoktam vöröskáposztával)+kínai kel, cékla, répa, lilahagyma, meg ha van, akkor retek, karalábé, zeler stb. Fűszerezed ízlés szerint (só, fehérbors, szerecsendió), és meglocsolod valamilyen zsiradékkal. Ha eszel tejterméket, leöntheted joghurttal, kefirrel is olaj helyett. De finom a répa, cékla összereszelve, vagy káposzta megpárolva pl. köretnek húshoz.
2013. febr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy olyasmiket egyél, ami a legkevésbé mű, aminek "szezonja" van. A salátánál kimaradt, hogy szoktam bele pici gyömbért reszelni, nagyon feldobja, és egészséges. Egy ujjnyi darab kb.80-90ft, nekem egy hétig elég.
2013. febr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jókat írtok. Köszönöm.
2013. febr. 15. 12:22
 7/7 anonim ***** válasza:
A cékla (kiváló méregtelenítő) kilója 200 Ft körül van, de jó a savanyított káposzta is, az sem drága, én a sárgarépasalátát lereszelve snidlinggel, citromlével, borssal, olajjal izesítem
2013. febr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!