Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt "rakódik le"...

Mennyi idő alatt "rakódik le" zsírként a bevitt plusz kalória?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy ha beviszek mondjuk 7000 kcalt, akkor abból mikor lesz 1 kg zsír. Mennyi idő kell ennek a folyamatnak?
2013. febr. 19. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Kb. 1 hét alatt lehet 1-2 kiló zsírt felszedni.


7000 kalóriából (kcal) akkor lehet zsír, ha ez magas inzulinszint kíséretében kerül elfogyasztásra. Például zsírból elfogyasztva (ami nem vált ki nagy inzulin kiválasztást) napi sok ezer kalória sem okoz hízást, nem rakódik le zsír. Tehát a kérdésedhez tedd hozzá, hogy 7000 kcal MI?


Egyébként 1g zsír 9kcal energiát képviselne, ha szimplán fizikusok lennénk és így közelítenénk a témát. Akkor 1000g zsír 9000 kcal.

2013. febr. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha csak 1 nap ettél 7000 kcalt, abból soha nem lesz 1kg zsír. 1kg zsírhoz 9000 feleslegesen bevitt (el nem használt) kalória kell.


Tegyük fel egy hétig minden nap 7000 kcalt eszel, pedig a szükségleted csak 2000 lenne. Ez napi 5000 felesleges kalóriát jelent. 7x5000 az 35000 felesleges kalória egy hétre. Ha hétfőtől kezdted a zabálást, jó eséllyel jövő hét pl. szerdára (azért olyan gyorsan nem épül be) már fel tudtál szedni 3,8 kilót zsírba.

2013. febr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem azért kérdeztem, mert én zabáltam egyszer ennyivel többet. Csak ahogy olvasok különböző diétás naplókat és a lányok este bezabálnak valamit vacsira, aztán másnap reggel ráállnak a mérlegre és közlik, hogy ők nem híztak... szerintem ez nem másnap jelentkezik. Csak azt nem tudom, hogy akkor mikor. 1-2 nap múlva? Vagy egy hét?

Nem tudtam, hogy nem mindegy, hogy 7000 kcal zsírból vagy CH-ból :)

2013. febr. 24. 20:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, mert élettanilag egészen másképp hatnak. Olyannyira másképp, hogy zsírból nem lehet annyit enni, hogy az elhízás nevű kóros folyamat létrejöjjön.


A kalória plusz rossz minőségű tápanyagokból pedig lassan okoz hízást. 1-2 nap alatt semmiképpen. Állandóan többet kell enni. Hogy mi ez a több? Rossz minőségű tápanyagokról van szó, nem kell hogy óriási mennyiségekről legyen szó. A szervezet úgy reagál rájuk, hogy zsírt is raktároz. A reggeli müzli után, a kis péksütemény után, a rizses ebéd után.. állandóan. Ennek korlátja van, ha egy nap nagyon (nagyon) sokat eszik az ember, nem fog nagyon (nagyon) hízni. Csak amennyire ez biológiailag lehetséges, és ez néhány nap alatt szinte semmi.

2013. febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!