Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ugye, hogy nincs "rossz"...

Ugye, hogy nincs "rossz" alkat, csak rossz életmód? Vitakérdés. Szerintetek? Hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés

A testvérem azt gondolja, hogy ő soha nem tud lefogyni. Ő soha nem lesz vékony. Igazából pszichésen sincs jól (bánatos), de én úgy gondolom, hogy pont ilyenkor kellene rámozdulni erre a dologra, hogy sikeresebb lehessen.


Amúgy nem vészes az alkata, igazából kb 168 cm magas és 75 kg körül jár (szóval nem 90 meg ilyesmi, bár egyszer már volt 85 kg rövid ideig kapcsolatban levő közös zabálás miatt, de az lement már, meg már nincs meg a kapcsolat se.) Most 75 kg körül van. A combja vastag neki kb 65 cm vastag. Amúgy szerintem ő közép testalkat, aki könnyen tudna izmot fejleszeni, mert -igaz, hogy sok a háj rajta- de eléggé izmos is a lába a háj alatt.


Ő azt mondja, hogy bezzeg negyed annyit eszik mint én és mégis ő így néz ki, ellenben velem. Én sportos vagyok és vékonyabb -bár most én is híztam- de már nem sok idő és azonnal visszaállok a vékony alkatomra.


Egyszerűen nem tudom megértetni vele, hogy ez nem alkat kérdése, hanem kaja kérdése. Igaz, hogy én annyit eszek mint 3 szamár, de más az étrendünk.


Én étrendem (most meg szó szerint, mert szálkásítok): zöldsaláta, olíva olaj, csirke-pulykahús, lenmag, só, hagyma, paprika, paradicsom (de csak nagyon kevés!!), nagyon ritkán 1 alma v. narancs, kávé.


Ő étrendje: sült krumpli, spagetti, nutella, milkacsoki, bon-bon, kifli, szendvics (heti 1 X valami főtt kaja), kolbász, uborka, paradicsom, paprika, vaj, margarin, fánk, kakaó, tej, (szokásos nyugati táplálkozás)...


Igaz, hogy negyed annyit eszik, de szerintem nem mindegy, hogy egy vödör salátát eszik-e meg az ember hússal, vagy 4 ek. nutellát kiflivel. Nem? Szerintem egyértelmű.


Szerintetek hogyan segítsek neki?


Sajnos ő benne van egy ördögi körben. Bánatos (nincs pasi, szerencsétlen ez ügyben nagyon, holott ő egyáltalán nem ronda, csak túlsúlyos), emiatt eszik mert ez az egy örömforrása.


Hogyan vegyem rá a fogyásra úgy, hogy ne bántsam meg? Ő mindig ezzel a testalkat dologgal takarózik, hogy én csak azért nézek ki így, mert ilyennek születtem ilyen az alkatom. Max annyiban vagyok más, hogy lazább az izomzatom és hosszabbak a végtagjaim. Viszont ennek nincs köze a fogyáshoz. Kcal-deficit az akkor is mindenkire ugyanúgy érvényes meg mindenkinek ugyanúgy működik az inzulinja, nem?!?!


HELP!! TX!!



2013. febr. 22. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:

" Igazából pszichésen sincs jól (bánatos), de én úgy gondolom, hogy pont ilyenkor kellene rámozdulni erre a dologra, hogy sikeresebb lehessen. " - Helyes gondolat.


" Ő azt mondja, hogy bezzeg negyed annyit eszik mint én és mégis ő így néz ki " - Itt is lehet probléma. Ismerek én is olyan személyt, aki elképesztően keveset eszik a nap folyamán, mégis túlsúlyban van, mivel az anyagcseréje nem működik megfelelően.


" Egyszerűen nem tudom megértetni vele, hogy ez nem alkat kérdése, hanem kaja kérdése. "- Pontosan. A minőség fontosabb, mint a mennyiség.


" Igaz, hogy negyed annyit eszik, de szerintem nem mindegy, hogy egy vödör salátát eszik-e meg az ember hússal, vagy 4 ek. nutellát kiflivel. Nem? Szerintem egyértelmű. " - Igen, logikus. Kevesen fogják ezt fel, de így a helyes.


" Sajnos ő benne van egy ördögi körben. " - Itt a pont véleményem szerint. Jól látod, a testvéred ördögi körben van benne, amelyet valahol meg kell szakítani. Ott kell megszakítani az ilyen köröket, ahol lehet. És azt, hogy hol lehet, felvázolom:


Bánat -> Étellel való kompenzálás -> Rossz közérzet -> Bánat ( ezt kör formájában kell elképzelni )


Ezt a láncot próbáltad az ételnél megszakítani és nem ment. A bánatnál kellene megszakítani a kört, mégpedig úgy, hogy beiktatsz új tevékenységeket az életetekbe. Ha egyedül laktok az egy nagy előny, mivel közvetlenül tudsz neki segíteni. Menjetek új helyekre, szervezzetek új programokat: pl. hétvégén menjetek plázába és járjatok míg elkopik a lábatok ( az nem számít, hogy vesztek-e valamit, mert a lényeg az újdonságon van ), vagy menjetek el egy akármilyen új helyre a városban, nézzetek körül, a lakóhely függvényében keressetek olyan időtöltést, amelyben eddig még nem volt részetek és amely aktívabbá tenné a mindennapokat.


A lényeg az, hogy ne érezze azt, hogy ezt most kényszerből kell csinálnia, vagy hogy csak azért csináljátok, hogy ő lefogyjon. Fektess hangsúlyt arra, hogy VELŐBŐL változtass az életén, hogy élvezze azt, hogy él, és ne olyasmivel kompenzáljon, mint a felesleges nassolás meg egyéb pótcselekvés.


A legtöbb ember ott hibázza el, hogy eldönti azt, hogy holnaptól mást fog enni, kondizni fog 4x egy héten, és aztán csodálkozik azon, hogy tulajdonképpen egyikre sincs kedve. Ez azért van, mert túl mechanikusan, robotszerűen akarják csinálni.

Azt, amit nem élvezünk csinálni, azzal nem fogunk sokáig eljutni. Viszont ha megtaláljuk a módját annak, hogy élvezzük azt amit csinálunk, akkor bármit elérhetünk.

2013. febr. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát nekem a szüleim meg rokonok és ismerősök mondogatták,hogy sose leszek vékony..érdekes ha beleadok mindent még napi 1 csokival is fogyok. Persze széles a csípőm meg szélesek a csontjaim de a háj ettől független ezt kéne megérteni mindenkinek..
2013. febr. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hmm.. úgy érzem WhiskysKávé egy szinttel mélyebb, komolyabb válaszokat ír mint én.

És igaza van.


A testvér meg nutella és kifli helyett fogja már meg a salátás tálat, süssön magának zöldségeket, és húsokat nassoljon már ha zavarja a súlyfölöslege. Ennyi legyen már a minimum, hogy ha ételekkel kompenzálok lelki/pszichés problémákat, akkor egy jó sült oldalassal, ropogós sült csirkével teszem, hogy legalább a vércukorszintem ne boruljon már fel, ha a lelki állapotom úgy is hullámzik eleget.

Ennyit minimum megtehet tesód, a bonyolultabb dolgokat meg láttad leírva feljebb.

2013. febr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen igazatok van, én is így gondolom, csak az az egy baj, hogy a zöldség és hús az neki "hungarocell". Azokat nem nagyon eszi meg, mert számára annak nincs íze. Neki az nem élvezet. Mondjuk én ezt sose értettem, hogy miért...
2013. febr. 22. 12:24
 5/8 anonim ***** válasza:
De ezt próbáltam elmagyarázni, azért nem eszi a zöldségeket, mert ő ÉLVEZETET keres az ételben, ugyanis másban nincs élvezete, éppen ezért kell más élvezetekkel is megismertesd őt, és akkor már nem a kajálásban fogja kiélni magát.
2013. febr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Erre azt tudom mondani, hogy fűszerezés. Sót, borsot, fokhagymát-fokhagymaport rá, és be a sütőbe.


És a kényességnek is szabjunk szerintem némi határt, azért ha én csak a pizzát tartanám ehető ételnek, akkor lehet hogy kizárólag (KIZÁRÓLAG) az én döntésem és hibám lenne, ha elhíznék és megbetegednék.


DE, a világ mivel olyan hogy fogyasztói társadalom vagyunk, minden embernek tud kedvezni.. egészséges alternatíva MINDENRE van, csak pénz kérdése.


Egészséges és fogyást nem akadályozó édességek, zöldség chipsek, maglisztekből készült sütemények.


Gyakorlatilag ezt

"sült krumpli, spagetti, nutella, milkacsoki, bon-bon, kifli, szendvics (heti 1 X valami főtt kaja), kolbász, uborka, paradicsom, paprika, vaj, margarin, fánk, kakaó, tej, (szokásos nyugati táplálkozás)... "


A kolbász az hús, a zöldség oké, a margarint vajjal, kókusz zsírral helyettesíteni lehet vagy állati zsírral, a maradékra pedig létezik ehető alternatíva.


Fánk: mandulalisztből (vagy hasonlóból, xilittel-eritrittel édesíthető.

Sült krumpli egyéb zöldségekkel (paszternák, zeller) kiváltható, a csokis dolgok, nutella mind-mind tiszta hozzávalókból elkészíthetők: kakaóporból, természetes édesítőből, mogyoróból.. csak pénz kérdése. Otthon is el lehet ezeket készíteni (ha az ember pénztárcájának van kedve sok-sok pörkölt mogyorót venni, aztán azt ledarálni krémesre, édesíteni, kakaózni - némi vaníliával vagy ami kell kész is a házi nutella, ami jóval aromásabb a boltinál) vagy venni is lehet egészen király dolgokat, ehető lisztből (megint maglisztek) készült péksütiket. Csak sokaknál megint a pénztárca szab korlátot ennek, kérdés hogy nálatok mi a helyzet.

2013. febr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát ez egy elterjesztett dolog manapság, hogy genetika...

De a genetika csak a töltött fegyver, az életmód húzza meg a ravaszt.

A fogyásra nem tudod rávenni, ha maga nem akarja.

És így nem fog menni, hogy a nutella helyett egyen már salátát... persze, a cápa is se perc alatt rászokik a lucernára, csak mert valaki azt mondja neki...

2013. febr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

simán lehet,hogy nehezebben fog fogyni mint mondjuk te(én egészségesebben eszek mint a nővérem ő mégis könnyebben fogy,pedig én többet mozgok is)

de a kaja nagyban segít...és persze a mozgás is

2013. febr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!