Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Érdemes venni egy pulzusmérő...

Érdemes venni egy pulzusmérő órát? Olyat ami kalória égetést is mér.

Figyelt kérdés

A hoxa egyik topikjában olvastam róla. De arra már nem tértek ki, hogy mennyire pontos és hogy mi haszna van.

Nekem bringázáshoz és itthoni tornázáshoz kellene. De érdemes-e egyáltalán? Mennyire pontos a kalória égetési funkciója? Mi alapján számolja?

És ha szerintetek érdemes megvenni, akkor melyik márkát válasszam?


2013. febr. 23. 12:52
 1/2 anonim ***** válasza:

A helyedben csak a kalória miatt nem vennék. Nem azért, mert esetleg nem elég pontos, csak nekem önmagában felesleges infó lenne. Egyébként az enyém század kcal pontossággal mér, általában nagyobb értéket, mint amit a például a Kalóriabázis kiad. Az órának meg kell adnod a testsúlyodat, életkorodat (esetleg nemedet), ez alapján belövi a pulzuszónáidat, és a mért pulzus alapján számolja a kalóriát.

A pulzuskontrollal való edzés viszont nagyon hasznos. Ennek olvass utána, és ha el szeretnéd kezdeni, akkor már megéri. Nekem egy nagyon olcsó kütyüm van, de még csak egy hónapja használom, eddig jól bírja. De ha van 20-30 E forintod rá, akkor már nagyon megbízható komolyabb órákat is tudsz venni.

Kezdetnek nézz körül itt például:

[link]

És olvass teszteket, fórumokat a tapasztalatokról, mert ezt nehéz pár sorban összefoglalni.

2013. febr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Arra jó hogy megtudd hogy kardió vagy aerob tartományban vagy-e. Zsírégetésre az aerob a jobb.


[link]

2013. febr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!