Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Cukor/édességfüggőség. Mennyi...

Cukor/édességfüggőség. Mennyi időbe tartana leszokni, és hogyan?

Figyelt kérdés
Mostanában szinte minden nap eszek édességet, vagy unalmamban vagy ha éppen szomorú vagyok, van amikor meg tudom állni de nem mindig sikerül.. és ha már eszek egy kicsit akkor még többet kívánok..ma is megettem 2 tábla csokit egy marcipánrudat és nagyon sok mogyorókrémes rolettit :( Szeretnék erről leszokni, de nem tudom, hogyan..és mennyi időnek kéne eltelnie, hogy leszokjak teljesen és ne kívánjam többé?

2013. febr. 25. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt édesítőszerrel oldom meg. Ha nassolni van kedvem, iszok egy kávét, esetleg sütök zabpehelysütiket szintén édesítőszerrel. Szerintem te túl sokat unatkozol, nincs ami lekötne, ezért eszel/nassolgatsz valamit. Keress hobbit, sportolj/mozoj többet, és ne egész nap a gép előtt ülj.
2013. febr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem az orbit gyümölcsös rágója jött be a kezdetekben+édesítőszer
2013. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Régebben én is szerettem a csokoládét, viszont ez hamar megváltozott.

Abban az időszakban majszoltam én is el egy epertöltetű csokit mondjuk, amikor ültem az íróasztalomnál és olyan programom volt, hogy fél napot ültem az íróasztalomnál és néha eleszegettem néhány kocka csokit.


Na de ha változik az életmód, akkor változnak a szokások is.


Elsősorban rá kell szoktatni a szervezetet a mozgásra. Ez fontos, mert a test már nem kívánja úgy az édességet és az egyéb egészségtelen dolgokat, ha rendszeresen mozog.


Másodsorban pedig meg kell szervezni egy kiegyensúlyozott és egészséges étrendet. Ha helyesen étkezel, akkor nincs miért rád törjenek a falási rohamok.

2013. febr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is elég édesszájú vagyok, múlt héten jött a nagy felismerés, hogy rengeteg plussz és felelesleges kalóriát viszek be nassokkal. Elkezdtem módszereket keresni, volt köztük olyan is, amit én már csinálok (pl. króm szedése, sok mozgás), úgyhogy azok nem jelentettek megoldást. Szinte mindenhol említették a legdrasztikusabbat, hogy hagyd el teljesen a cukrot. Én szombat óta csinálom, jelentem eddig sikerrel. A héten egyszer ettem egy norbi update túró rudit, azon kívül semmi. Ami nálam szinte hihetetlen. Az, hogy egyáltalán nem ehetek fehér cukrot, meg a különféle egyéb variációit (pl.glükóz-fruktóz szirup, kukoricaszirup, stb.) nagy visszatartó erő nekem. Ha jutalmazni szeretném magam, iszom egy kávét kevés tejjel, vagy natúr joghurtot eszem (pl.a görög joghurtot imádom). Természetesen ez eddig elég rövid távú eredmény, majd meglátjuk hogyan fog menni a továbbiakban, csak szerettem volna megosztani veled, mert én is hasonló cipőben jártam/járok. :)
2013. márc. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem kb 2 hónapba telt lejönni az édes dolgokról, teljesen átállta az agyam, már nem is kívánom
2013. okt. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!