Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik a rosszabb? (szénhidrát...

Melyik a rosszabb? (szénhidrát kontra zsír, többi lent)

Figyelt kérdés

valaki az alacsony ch-magas zsír, valaki a magas ch-alacsony zsír arány mellett áll.


szóval ha mondjuk van 500 kalóriád, akkor melyik a rosszabb, ha:

- ez 125 g CH-ból lenne

- vagy 55 g zsírból?


értitek... :D

ha a kalória ugyanannyi, csak az arány más, élettanilag milyen hatás van?



én közepes-magas ch-alacsony zsír párti vagyok, de a sok paleós úgyis írni fog, hogy több zsír kell, de érdekel mindenki véleménye!



2013. márc. 2. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Alacsony szénhidrát, alacsony zsír a tuti fogyáshoz:)
2013. márc. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még csak mostanában mélyedek el az ilyesmiben, de nekem az alacsony színhidrát-magasabb zsír a szimpatikus. Zsírra szükség van, szénhidrát nélkül viszont elvan a test. Bár elég nehéz nem bevinni szénhidrátot, az a helyzet.

Gyakorlati szempontból is a fentit kell támogatnom, hiszen úgy élvezetesen tudok táplálkozni, sok szénhidrát és kevés zsír esetén pedigalapból éhes leszek s rengeteg szénhidrátot kell bevinnem, hogy az elmúljon, de akkor nem érzem jól magam.

2013. márc. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én azt mondom mind a 2 járható út- váltogatva. a hétköznapokon általában magas zsír-alacsony ch-n vagyok ami számomra tökéletes fogyáshoz,de egy idő után beleunok a hús-kolbász-sonka-tojás evésbe és olyankor több magvat,zöldséget,zöldségkrémlevest,gyümölcsöt,étcsokit eszem és mellette nagyon alacsony zsírt. mind a 2 esetben energikus vagyok és még a fásultságot is elkerülöm. ha valami fontos vizsgám van vagy dolgozatra készülök,esélytelen hogy ch nélkül fogjon az agyam :)
2013. márc. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alacsony CH, magasabb zsír.
2013. márc. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3: Nem tudom, milyen magvakat eszel, de az olajos magvak (nem annyira meglepő módon) tipikusan sokkal több zsírt, mint szénhidrátot tartalmaznak...


Én személy szerint még nem tudtam megoldani, hogy nagyon kevés szénhidrátot egyek, de igyekszem :) De nem fogok a kardomba dőlni, ha csak egészen egészségesen fogok élni, de ritkán élem meg a ketózist ;) De a modern zsírfóbia is jól elkerült.

2013. márc. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!