Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kenyér helyett abonett?

Kenyér helyett abonett?

Figyelt kérdés
szoptatás abbahagyása után felszedtem azt amit szülés után leadtam.Edzeni nem tudok menni nincs aki vigyázzon a gyerekre.De próbálok diétázni.Elakarom hagyni a kenyeret(ami nélkül eddig élni sem tudtam).5kor eszek utoljára abonettes szendvicset.Reggelire is azt eszem.Ebédre főtt kaja.Megéri azt a sz...rt enni vagy van valami más ötletetek helyette?
2013. márc. 12. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem azért éri meg mert egy zacsi csak 100 gramm és úgyis képtelen vagy megenni egyszerre az egészet. Tehát úgy tűnik mintha rengeteget ettél volna és érthetetlen módon így is jóllaksz.


Én is ezt szoktam. Bejött.


Viszont az pofátlanság, hogy 100 gramm kb egy kiló kenyér árában van.


A puffasztott rizs is alternatíva helyette. Az is sz@r legalább.

2013. márc. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%
Kenyér, abonett, pufirizs: mind olcsó de legalább nem emberi kaja. Mindegy, hogy kenyér vagy más gabona, egyik sem lesz különösebben jó.. Zöldségek és húsok jók!
2013. márc. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A rozsos abonett jó, másik alternatíva a wasa ropogós kenyér, vagy ha a lidl-ben jársz ott is van ropogós kenyér, de annak nem tudom mi a neve. 100% teljes kiőrlésű rozsliszt. De azt sem lehet túlzásba vinni.

De ezzel a hozzáállással nem fogsz sokáig jutni. Én is kisgyermekes anyuka vagyok, nagyszülők nem élnek, férjem, ahogyan a barátaink is, rengeteget dolgoznak. De a gyereke alszik napközben, így akkor tudok tornázni, itthon DVD-re.

2013. márc. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A párom a kenyeret is kenyérrel ette eddig, de már nem.

Ilyen pótlékizék (amik nem is jók, legalábbis vagy 20 éve kipróbáltam az abonettet, rossz volt, ennyit a témáról) nálunk sosem jöhetnek szóba. Nagyon kis mennyiségben eszik lenmagos-zablisztes-krumplis-lisztes kenyeret (nagyon finom, s a lisztmennyiség legalább csökkentve van már a kenyéren belül is, s töredék mennyiséget fogyaszt belőle, mint régen a normálból), eszik nyers magkenyeret is (amiben főleg lenmag van), de rizzsel is helyettesíti a kenyeret, ha minden kötél szakad, akkor pedig krumplival, de az nem annyira jó e célra.

Persze a helyettesítő dolgainak zöme nem vívná ki mindenki elismerését, de máshogyan nem menne neki.


Neked könnyebb, ha a főtt ételt meg tudod enni kenyér nélkül (a párom pl. a sárgaborsófőzelékhez is kenyeret eszik, még most is, nem tudja máshogy).


Reggelire és vacsorára én speciel zöldséges rántottát eszem, hozzá nyers zöldséget (ilyesmitől nem laknék jól, de délben, amikor reggelizek, még nem vagyok nagyon éhes, este pedig a napközbeni főtt ételből élek, csak egy apró plusz kell), de ha kenyerezni akarnék, pici magkenyér beleférne. Sok nem, mert elég tartalmas, de pont amiatt laktat is.

Néha eszem egy pici szendvicset vele :) A párom többet, de így is nehéz jóllaknia reggel rendes kenyér nélkül.


Fogalmam sincs, segítettem-e bármit... Receptet mondhatok, ha kell, illetve vannak is a neten, a paleósok és a nyersevők sem használnak lisztet, de kenyérnek nevezett cuccokat ők is esznek. Ha nem is hasonlítanak olyan nagyon a kenyérre, azért sokszor át tudják venni a szerepét.

2013. márc. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy adott mennyiségben mennyi szénhidrát van, és hasonlítsd össze.
2013. márc. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 poiu ***** válasza:
Én sem eszem se kenyeret, se kenyérpótlót. Kellett pár hét amíg átálltam zöldségre, de meg kell mondanom, megérte, nem csak a fogyás miatt, hanem mert így változatosabban és finomabbat eszem.
2013. márc. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!