Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha kevés zsírt viszek be a...

Ha kevés zsírt viszek be a szervezetembe, akkor zsírból fogok fogyni?

Figyelt kérdés
Mellette sportolok, heti 3-4x 1órát, ami általában futás, plusz minden nap tornázom 20percet. Nem vagyok túlsúlyos, de a hasamon van egy kis zsírfelesleg. Így le tudom adni?

2013. márc. 15. 08:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább kevesebb szénhidrátot vigyél be, zsírból kell 30g naponta ilyenkor is.
2013. márc. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Nem egészen. A zsírszegény táplálkozás inkább hátrányokhoz vezet, mivel a jó minőségű tápanyagot (zsírt) többnyire rossz minőségű tápanyagokkal váltják ki (szénhidrátok).


Ráadásul nincs mit kiváltani, mert jó minőségű tápanyagok fogyasztása mellett fogyhatnál. Próbáld meg inkább a tejet, kenyérféléket hanyagolni.

2013. márc. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tejet nem nagyon iszom, inkább 1joghurtot szoktam enni reggel, de akkor ezek szerint ha a minimális zsírnál nem viszek be többet, akkor nagyobb eséllyel fogyok zsírból (is) ?
2013. márc. 15. 12:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Erre több elmélet (és út) is létezik..

Kettőt láttál, én nyilván amellett fogok állást, amit én hitelesnek és jónak tartok, ami számomra elfogadható és képviselhető.

Ez pedig az összes tejtermékben lévő növekedési hormonokat problémának tartja, viszont emelkedett inzulinszint nélkül az elfogyasztott zsírokat teljes mértékben problémamentesnek tekinti (illetve lehetne minőségi különbségeket tenni zsírok között). Ez a tapasztalataim szerint helytálló, ezt terápiás célokra, egészségmegőrzésre használni lehet, ha hitelesebbnek érzed, vagy úgy tapasztalod, hogy magas zsírbevitel mellett nem haladsz a fogyással, akkor természetes ha más utakat nézel, elkezded a zsírfogyasztást csökkenteni.. teljesen logikus. Aki más tapasztalatokkal bír, más nézeteket képvisel, lehet azt fogja tanácsolni, hogy alapból korlátozd a zsírfogyasztást. Hogy igazodj ki a különböző információk között? Szakirodalommal.

2013. márc. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!