Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 10perc futás is számít valamit...

10perc futás is számít valamit ha minden este futok? Vagy mennyit kéne futnom?

Figyelt kérdés
2013. márc. 29. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteget számít.


Egy sportot senki nem úgy kezd, hogy maratont fut.

Ha nem sportoltál már régen, vagy egyáltalán, akkor ha most hetekig 10 percet futsz is csak azzal szépen hozzá szokszo egy rendszerességhez és a tested is egyre többet akar. ìgy pár hét alatt eléred, hogy félóra futás kényelmes legyen, majd párhónap után, hogy akár egy órát is le tudjál futni.


Szerintem nem is kell minden nap, de löj be pl heti 2-3 alkalmat. Ès ne az alkalmakat süritsd, hanem majd a hosszát.


Ès ez a 10 perc se legyen egy nagy tempóju futás, hanem szép kényelmes.


A legtöbb ember ott rontja el a sportolás kezdetét, hogy elsö nap már maratont akar futni. Aztán csinálkja jobb esetben egy hétig, és megutálja, utálkozva gondol rá.


Pár éve elkezdtem sportolni, és pont így. Elöször kb 15 percet futottam. Majd következö héten megint. Aztán még azon a héten mégegyszer elementem. Addíg míg 2 hónap után napi 1 óra intenziv sportot csináltam. Ebben volt úszás, futás, ugrálóktöelezés, aerobik,de volt hogy átmulatott éjszak utánn is mentem, mert éreztem, hogy menni kell.


Aztán gyerekeim lettek, és most a második születése után kértem egy szoba biciglit. Nehéz volt a kezdet, de megtettem. habár közben tv-t nézek, mert unalmas lenne, de 15 perccel kezdtem, most már heti 2-3 alkalommal 30 percet tekerem.

2013. márc. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ :)

a szoba bicikli is jó? mert ugye ilyenkor esős/havas időben mégsem olyan jó futni :D csak mert van szoba biciklink csak nem tudom hogy ott mennyit kéne félóra? óra? 15p? tavaly nyáron sokat bicikliztem tesómmal volt hogy 1,5-2órát is de ugye szabadban csak jobb izgalmasabb :D mint a szobában ülve mert akkor csak az időre figyelek hogy mikor telik már el

2013. márc. 29. 17:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Fél óra tempós séta többet ér 10 perc futásnál.
2013. márc. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!