Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges Gondolkodással...

Lehetséges Gondolkodással kalóriát égetni?

Figyelt kérdés

A halál lista címü filmben hallottam hogy kaloriát lehet égetni a gondolkodással!Kérdezték hogy miért eszik egyfolytába és azt mondta benne azért mer az erős koncentrálás miatt 8szor annyi kaloriát éget el a szervezete mint egyébként!Ez a valóságba is lehetséges?

Ha nem tudod és hülyeségnek tartod inkább ne irj semmit THX



2013. ápr. 5. 01:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Mérték egy kísérletben, hogy jobban nő-e annak az izomzata aki rendesen megcsinálja a gyakorlatot, vagy annak aki csak gondolatban végigveszi és annak nőtt jobban az izomzata, aki gondolatban edzett. Talán a Spektrum tv-ben volt, nem tudom mennyire megalapozott. :)


Ha többet gondolkodsz, több kalóriára van szüksége az agyadnak, ezért a válasz, ha az alábbi linknek lehet hinni, igen.


[link]

2013. ápr. 5. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 fersk válasza:

Az agy működése a legenergiaigényesebb folyamat.

Akit súlyos gondok gyötörnek, s így állandóan azokon töri a fejét, bizony lesoványodhat, ez pedig kalóriafogyasztás a javából.

2013. ápr. 5. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akit sok gond gyötör, emésztési problémák miatt soványodik le. Általában.


Az agyunk szellemi munka esetén, és kikapcsolódás vagy fizikai munka esetén is közel azonos energiamennyiséget használ el. A mi kis gondolataink nem sokat változtatnak az agy egyéb, rengeteg tevékenysége mellett. Hogy is van, agyunk 10-15%-át használjuk?

2013. ápr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, de az erős szellemi munkától ugyanúgy meg tudok éhezni, mint a teljesítménytúrázástól :)

Laikusként belegondolva sokat nem jelenthet, hogy a neuronok egy picit aktívabbak, lehet, hogy a fáradtságtól jön be az éhség, de fene se tudja. Kéne ismerni az efféle folyamatok működését.

2013. ápr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 fersk válasza:

TaplalkozasHarcmuves:


Sajnos az a 10-15 százalék csak legenda.

2013. ápr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!