Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért vagyok 2 óránként éhes?...

Miért vagyok 2 óránként éhes? Menjek vérképvizsgálatra és dietetikushoz?

Figyelt kérdés
Sajnos 3 évvel ezelött 1 év alatt 15 kilót szedtem fel. Közben pcos-es lettem, a vércukrom nagyon alacsony. Jártam 1,5 hónapig edzőterembe futópadozni és comberősiteni. Ezzel annyit értem el, hogy 1 kg-ot fogytam a kiinduló sulyomhoz képest. Ez tavaly ilyenkor volt. Azóta szültem egy gyereket, 3 hete életmódváltásba kezdtem. Kenyeret csak hétvégn az egyik nap reggel eszem, cukrosat ( egy szelet csokit) 2-3 naponta. Tejet a kávémba minden nap tejeskávéként, illetve 3 naponta egy bögrével este, a lefekvés elött. Zabkorpát eszem gyümölccsel, zabphelyhet (cukormenteset) főzeléket zabpehely őrleménnyel behabarva, sütőzacskóban csirkét, vagy csirkemellet, édesítőszeres teát naponta kb 2 litert, tojást és salátát. Mégsem fogytam még egy dekát sem. Ezek szerint újra fitneszterembe is kell mennem, és amellé kellene ez az egészséges étkezés? Ja és ugye az a bajom, hogy ezek mellett a kaják melett is 2 óránként éhes vagyok..
2013. ápr. 10. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Hagyd el a kenyeret, zabpelyhet, zabkorpát és a csokit teljesen. Meglesz az eredménye.
2013. ápr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindent vonjak meg magamtól? Illetve minden olyat, ami kicsit is hízlalhat? Pedig heti 2 szelet kenyér nem olyan sok. A zab pedig nagyon egészséges.
2013. ápr. 10. 21:08
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
igen, a zab nagyon egészséges, csak nem fogyókúrás.
2013. ápr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A zab nagyon egészséges... Mondja a PCOS-s anyuka.


Nem, gyógyulásra Paleo (ami valóban nem zabevésből meg édességekből áll, de nagyon finom húsos és zöldséges ételeket, akár süteményeket (!) is magába foglal) szórakozásra, a betegség elhúzására meg minden jó..


Mostanában azon gondolkodom kinek mi mit ér meg. Megéri betegnek lenni és ezért cserébe zabozni, joghurtozni, lisztezni? Komolyan?

De elfogadom, hogy igen.


Legalább fél év gyógyulásig tartson az ember némi szigort, glutén, tejmentes és keményítőszegény táplálkozást, utána újra lehet gondolni, hogy megéri-e visszatérni a régi betegségekhez, saját döntés.


Egyébként NEM eszel rosszul, de sajnos nálad pont az a kis tej, a rendszeres zab elég lehet ahhoz, hogy ezt az állapotot fenntartsák :( De egyik sem igazi emberi táplálék, nincs min csodálkozni. Rendbe tudsz jönni, nem is olyan sok idő alatt.. Előb ez legyen meg szigorral, utána lehet könnyíteni.. és meglátod megéri-e.


Csokiból van cukormentes, tejből növényi tej, zabkorpából.. pff csomó keményítőszegény növényt használnak úgy mint a zabot, lisztnek, sűrítéshez.. ki vannak már ezek találva.

2013. ápr. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1 fontos még:


a gyakori éhség = az inzulinrezisztencia. Nem eszel elég zsírt, nem jó a vércukor szabályozásod.. természetes ilyen állapotban, sajna ez is ezzel jár :(

2013. ápr. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor el kellene mennem egy vércukorvizsgálatra? Külön van ilyen hogy inzulinrezisztenciás mérés? Mert a terhesség alatt 3szor is volt cukor mérés vérből, egyszer plusz egy terheléses is. Hát, katasztrófa. Éhgyomorra 3,7 volt, terhelésre meg 3,4... Vagy menjek el egy endokrinológushoz? Irassak fel metformint?
2013. ápr. 11. 09:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Mire íratnál vércukor-csökkentőt, 3.7-es cukorra?

A sok édesítőszer, édesség, a "csak" ekkor eszek már elég hozzá, hogy ne tudj fogyni.

2013. ápr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, van vizsgálat.


Ellenben te tök szuper cukor értékeket írtál most le.


Metmorfin nem kell, ha IR áll fenn, szimplán a ch-dús táplálkozáson kell változtatni.


És ne vegyél rá mérget, én csak arra alapozom, hogy igen sok ember valóban ilyen állapotban van, ettől én még nem tudlak diagnosztizálni téged. A legnagyobb szélhámosságot csinálom, a leggyakoribb betegségeket szóba hozom. Igen, mivel rengeteg ember valamilyen szinten már inzulinrezisztenciával küzd, hála az állandó liszt-cukorevésnek (de a tej sem segít ezen), így ezt könnyű eltalálni, nem vagyok én nagy varázsló, csak már rengeteg sok emberrel beszéltem erről.


Lehet vizsgálatot végezni, inzulinszintet is vizsgálnak, de egészséges eredmények esetén is oda lehet figyelni nálad például a zabra és a tejtermékekre. De nem muszáj, és ne legyen betegségtudatod csak azért mert valaki felvázolt egy ilyen lehetőséget!

2013. ápr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!