Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 1300 kcal tényleg túl kevés?

Napi 1300 kcal tényleg túl kevés?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, 166 cm és jelenleg 55.5 kg. Már kb 3 hete diétázom, az étrenden napi 1000 kalória körül TERVEZTEM meg, de azért mindig 1300 körül eszek (valamelyik étkezésre többet eszek, egy alma vagy banán lemegy ha éhes vagyok, egy kicsi süti, vagy 1 toffifee, vagy pár kocka csoki).

Reggelire általában 3 abonett, zöldséggel, vajkrémmel, vagy rántotta, vagy zabkása

Tízóraira egy alma

Ebédre mindig valami zöldséges, ha tényleg kevésnek érzem, eszek mellé egy szelet csirkemellet, de mindig jóllakok. (400-450 kcal)

Uzsonnára vagy tésztaleves (140 kcal), vagy abonett, vagy túró+gyümölcs

Vacsorára az uzsonnától függ, hogy mit eszek, de kb ugyan azokat, utána meg gyümölcsöt (alma, 100 g eper, szezontól függ:)

Ha unatkozom megeszek egy almát, vagy mondjuk 2 abonettet, esetleg egy bögre kakaót (cukrozatlan kakaóporral) Étkezések után pedig ha van valami süti, eszek belőle egy keveset. Ha pedig anyukám csinál gyümölcsturmixot, abból is iszok egy pohárral.


Ez tényleg túl kevés? Mert 57.7-ről indultam, és volt egy hét, amikor minden nap többet ettem és hát a súlyom nem változott. Most akkor egyek többet vagy jó ez így?



2013. ápr. 30. 17:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Heti 3-4x járok futni (fél óra, 4-6 km, bár most vízhólyagos a talpam és nem tudok járni..) és 3x röplabdázom.
2013. ápr. 30. 17:07
 2/8 A kérdező kommentje:
ja és mindig figyelek hogy elég fehérjét vigyek be!:)
2013. ápr. 30. 17:11
 3/8 anonim ***** válasza:

1300 alá NE menj. Ehetsz többet, de mozogj is többet akkor.


HA nem változott a súlyod, az nem biztos, hogy a több evés miatt volt. A fogyás van, hogy 1-2 hétre is leáll. Ezért kell sportolni, hogy folyamatosa legyen.


Számold ki a kalóriaszükségleted, hogy tudd mennyi lenne az ideális súlymegtartáshoz és akkor jobban tudod, hogy az 1300 ahhoz viszonyítva mennyire alacsony.


[link]


Célszerű inkább kevesebbel csökkenteni a kalóriabevitelt és növelni a mozgásmennyiséget. Ugyanaz a hatás, de egészségesebb.

2013. ápr. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Üdv a #3-as vagyok. Most látom, hogy milyen sokat mozogsz. Akkor ez a 1300 kcal elég kevés. Többet kéne enned. Ha nem változik a súlyod akkor az nem jelenti azt, hogy nem fogytál, hanem csak azt, hogy izmosodtál. Az izom az nehezebb mint a zsír.
2013. ápr. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1300 kalória sok mozgással TÚL KEVÉS!

Tapasztalatból tudom...

Minden nap edzettem 1 órát és napi 1300 kalóriát ettem (én is sok fehérjét ettem), le is fogytam amennyire szerettem volna, viszont még most sincs menstruációm, pedig már vagy 2 hónapja minden nap 1600-1800 kalóriát eszek és csak heti 2-3x edzek 1 órát.

Az orvos szerint még eltarthat egy darabig, mire megjön, szóval ha nem akarsz így járni (már amennyiben lány vagy), akkor egyél többet. Szerintem legalább 1500-at. Amúgy a fiúknak sem lehet túl egészséges ez a mértékű koplalás.

Védelmemre nem tudtam, hogy ez koplalásnak számít, amíg a testem nem üzent, hogy itt bizony bajok vannak.

Remélem tudtam segíteni és még időben javítasz az étrendeden.

2013. ápr. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Azért én nem égetek 1300 kalóriát sporttal, max 300-at.. :D a röpiedzések kb semmit nem érnek, nagyon lazák. Nem erősítünk, amikor "meccsezünk" kb mindenki egy helyben áll...

Akkor egyébként jó, ha felviszem mondjuk 1500 kalóriára?

2013. ápr. 30. 22:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy te a sporttal nem egetsz annyit, de a tested is fenntartja magat, hogy ehhez kb. mennyi kaloriara van szuksege kiszamolhatod egy-ket weboldalon (MBR), de ezek az oldalak nem pontosak. Ez az ertek ritkan van 1000 alatt. nyugodtan egyel 1500-t.
2013. máj. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
bmr, bocsi
2013. máj. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!