Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem birok lefogyni itthon,...

Nem birok lefogyni itthon, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Évek óta próbálok lefogyni, de nem birok. Itthon senki sem törődik a súlyommal pedig több mint 60 kg feleslegem van. A szüleim gyerekkoromtól fogva nem törődnek a súlyommal. Nem adnak pénzt, hogy külön vásároljak magamnak. Ők viszont nem ennének semmi pénzért egészséges ételt. Próbáltam a mértékletes étkezést is, de nem bírom sokáig. Max. 1-2 hétig bírom és utána újra nekiállok zabálni. Életmódot szerettem volna már rég váltani, de támogatás nélkül nem tudok. Pénzem nincs a szüleim viszont nem segítenek. 19 éves fiú vagyok. Az egész tinédzser korom ráment a túlsúlyomra. Teljesen bekattantam, megőrültem már.
2013. máj. 4. 12:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Nincs. Szerintem valamit rosszul néztél, mert a gyógyszerekkel pont az a baj, hogy megfizethetőek. Károsak, de nem használnak, hiszen maga az éhség-csökkentés nem hoz megoldást.


Nem lennél éhes, kevesebb tápanyagszegény kaját ennél. Kevesebb tápanyaggal hogy fog működni a szervezeted? Vésztartalékolás, azaz további zsírraktározás fog történni, esetleg az izomszöveteden elkezd spórolni a tested.


Az egészséges táplálkozás igazából nem drágább mint egy pizza alapú. Tehát a kérdés inkább az, hogy MI A F.ASZ az, hogy nem törődik senki a súlyoddal?


Amíg otthon laksz igazából sok jóra ne számíts, de azért kérdőre vonhatnád a szüleid. Ügyesen, lelki terror, szemét dolog de most a helyzeted is szemét. Gondolok olyanra hogy "miért szült meg anyád, ha aztán 20 évesen hagyna infarktusban meghalni, cukorbetegként szenvedni.."


Hátha erre vennék a lapot, hogy talán megérdemelnél rohadt zöldséget és egy kis húst. Ezekkel meg már jóllakhatnál nyugodtan, és sikerülne a fogyás. Ügyesen a lapokkal, ha otthon laksz akkor valamennyire törődnek veled, ha törődnek veled akkor a szüleid valamennyire manipulálhatók szerencsédre.

2013. máj. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Ördögi kör. Előbb rendbe kell jönni, utána lehet elkezdeni fizikai melót végezni és pénzt keresni, keresetből már normálisabb életkörülményeket lehet teremteni, legalább normális kaját venni ami alapvető. Erősíteni kezdhetsz most is, hogy a melót bírd majd. Pizzán is lehet erős az ember, szerencsére, de az állóképesség, erő fejlesztése mindenképpen több hónapos terv. Ha ezt elkezded, mire leérettségizel menni fog a meló is, legkésőbb az első fizetésed környékén elkezdesz normális élelmiszereket venni magadnak.
2013. máj. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Már jövőhéten érettségizem. Augusztus környékén már szeretnék dolgozni.


A lelki terrort már próbáltam, ha nem is tudatosan, de már többször a szemükre hánytam, hogy elcseszték az életem. Nem igazán működött, ill. sajnos érzelmileg elég gyenge vagyok. Sokáig vártam tőlük segítségre mára viszont beletörődtem, hogy nem lesz segítségem főleg nem az ő részükről.

Az a baj, hogy idegileg már teljesen hazavágtam magam.

2013. máj. 4. 12:45
 14/27 anonim ***** válasza:

Fegyencedzés otthon: ingyenes.

Megerősödsz, és munkát találsz. Teljesen kivitelezhető, bár nyilván kell elszántság az edzéshez és szerencse a munkához, sok sikert :)


Ha majd lesz pénzed akkor írj ki kérdést arról hogy mi jót egyél fogyáshoz, viszonylag gazdaságosan :)

2013. máj. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Pizza, palacsinta, csoki, tészta, sütemények, <- ezeket egyáltalán nem kéne enned.


nincs soha hús? tojás? nincsenek otthon ilyesmik? te is süthetsz magadnak rántottát pl vagy ilyesmi

2013. máj. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

nemtudom irták már-e

tényleg az lenne a leghatásosabb és egészségesebb ha napi 5x ennél keveset otthoni kosztból, ha meg nagyon egészségtelen a kaja azt kihagyod.

Elég ha elmész naponta sétálni, azután ha megerősödtél kocogni.

Átérzem hogy miken mész keresztül, velem is igy volt.

augusztus óta -20kiló és tartom rendesen.

Sok sikert

2013. máj. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Rizs süteménnyel? Vagy hol a feltét? Mivel eszitek?


Egyszerűen hagyd a sz.art, edd a kevésbé sz.art!


Pizza, palacsinta, csoki, sütemény... felejtős.

Tészta mértékkel, rizs mehet (bár ha barna lenne, jobb lenne), húst ehetsz (lehetőleg a soványabbat, de ha nincs, akkor a zsíros is jobb, mint a palacsinta).


Gyümölcsnél jobb a zöldség, és még most olcsóbb is.


"elcseszték az életem"


19 vagy, mostantól TE cseszed el az életed, ha így folytatod!

Tanulj meg főzni, ne várd a készet!


Mozgás: GYALOGOLJ! Nem kerül semmibe és segít!

2013. máj. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Le tudsz fogyni, ha bízol magadban és kitartasz, mindössze kevesebbet kell enni, a kevésbé egészségtelenből, plusz szépen fokozatosan elkezdeni sportolni.

Ha gondolod írj privit, szívesen segítek, akár minden nap beszélhetünk - tudlak motiválni.

2013. máj. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Hús heti 1-2-szer szokott lenni, viszont olyan is van amikor hetekig nincs. Ma lesz azt hiszem csirkemell, de azt is bő olajjal csinálják. Ilyenkor általában átmosom vízzel, hogy lejöjjön legalább a külsejéről. Sokszor fagyasztott, panírozott fasírtok vannak. Azokat viszont már nem bírom megenni.

Tojás általában van itthon és néha csinálok rántottát, főtt tojást.


Nem tudom elhagyni, mert az egyik nap ez a másik nap az van. Múltkor elmentek 3 napra. Engem itthon hagytak 5 tepsi pizzával, 80 db palacsintával, 1 kg kenyérrel és felvágottal. Nálunk, ha pizza van akkor az az ebéd és a vacsora is. Ha palacsinta van az az ebéd és a vacsora.


Sokszor én is úgy vagyok vele, hogy hú de könnyű csak kevesebbet kell enni és elhagyom a szar ételeket. Viszont ilyenkor azzal kell szembesülnöm, hogy napi kb. 1-2-szer tudnék enni.


Tudom, hogy 19 éves fejjel én vagyok saját magamért a felelős. Amikor ezek a dühkirohanásaim voltak akkor még csak 12-13 éves voltam.

2013. máj. 4. 13:16
 20/27 anonim ***** válasza:

Eljutottál a felismerésig, hogy változtatni akarsz.

Nosza, akkor rajta! Ne siránkozz, ne a szüleid hibáztasd a továbbiakban, hanem állj neki. Nem kell, hogy külön vásároljanak neked, te magad ki tudod válogatni azokat a kajákat, amik táplálnak, mégis leolvadnak rólad a felesleges kilók. A húsokat (bármilyen) edd meg köretek nélkül csak a salátákkal. Zöldség biztosan van otthon, az nem is drága. Tojáshoz szintén nyilván hozzájutsz, egy jó rántottát te is összeüthetsz magadnak seperc alatt és megeszed pl. csemegeuborkával. Kezdj el mozogni. Ne holnap, hanem már ma! Ekkora túlsúlynál már két hét múlva sokkal jobban fogod érezni magad a bőrödben, ami erőt ad a folytatáshoz.

Igyál naponta 3-4 liter vizet!

Sok sikert! Mi támogatunk!!!!

2013. máj. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!