Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem birok lefogyni itthon,...

Nem birok lefogyni itthon, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Évek óta próbálok lefogyni, de nem birok. Itthon senki sem törődik a súlyommal pedig több mint 60 kg feleslegem van. A szüleim gyerekkoromtól fogva nem törődnek a súlyommal. Nem adnak pénzt, hogy külön vásároljak magamnak. Ők viszont nem ennének semmi pénzért egészséges ételt. Próbáltam a mértékletes étkezést is, de nem bírom sokáig. Max. 1-2 hétig bírom és utána újra nekiállok zabálni. Életmódot szerettem volna már rég váltani, de támogatás nélkül nem tudok. Pénzem nincs a szüleim viszont nem segítenek. 19 éves fiú vagyok. Az egész tinédzser korom ráment a túlsúlyomra. Teljesen bekattantam, megőrültem már.
2013. máj. 4. 12:10
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
kérd meg, hogy ne olajban, hanem zsírral süssenek :) finomabb is, egészségesebb is :)
2013. máj. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Live free, train hard


http://data(a linket nem lehet egyben betenni, ezt töröld ki és letöltheted).hu/get/4987631/Fegyencedzes.pdf


Na ez az eset amikor a táplálkozáson úgysem lehet segíteni, el kell kezdeni edzeni mintha csak az létezne.

2013. máj. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Eddig jókat írtak a többiek!


Regisztrálj a kaloriabazis.hu-ra (ha napi 7000 kalóriaszükségletet ír ki, akkor aszerint a súly szerint állítsd be, amennyiRE le akarsz fogyni és akkor nem jönnek ki lehetetlen értékek).


Sok-sok folyadékot igyál, 3 liter mindenképpen legyen meg! Víz, cukrozatlan koffeinmentes tea mehet, más nem.


Igen, gyalogolj! Ekkora túlsúllyal úgyse tudsz komoly edzést végezni, de a tempós gyaloglás kitűnő zsírégető mozgás, csinálj, amennyit tudsz ( 40-60 perc folyamatosan lenne jó, de ha csak 10 perc megy először, akkor majd hozzáedződsz). A fegyencedzés is kitűnő, csinálj belőle azt és annyit, amennyit tudsz, ami nem okoz fájdalmat.


Savanyúságot se tudsz kérni? Savanyú uborka, cékla, káposzta. Egy kis rostot mindenképp kéne enned, erre ezek is jók lennének.

2013. máj. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

"Na ez az eset amikor a táplálkozáson úgysem lehet segíteni, el kell kezdeni edzeni mintha csak az létezne."


Erre eddig ilyen formában nem nagyon gondoltam. Mindig az étkezésere koncentráltam, azon próbáltam változtatni, mert mindenki azt mondja, hogy 70-80%-ban az étkezéstől függ minden.


Mostantól megpróbálok akkor jobban a mozgásra koncentrálni és minden napra beiktatni legalább 1 óra sétát, ill. mellé heti 4-5 edzést.


Megnézem a kalóriabázist is.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2013. máj. 4. 15:25
 25/27 anonim válasza:
Ez elég nyamvadt helyzet, viszont itt tényleg nincs siránkozásnak helye. Oké otthon szar kaják vannak, túl kell rajta tenni magunkat és mértékkel enni, lehetőleg a megválogathatatlan között is próbálj válogatni. De ha csak szimplán egészségesen ennél se lenne valami óriási változás. Edzeni kell, kőkeményen. Gondolom van interneted találsz ezernyi edzést. Minden nap 1-2 óra kell. És ne keresd a kifogásokat csak csináld csináld és csináld. És kemény lesz és lehet, hogy nem is másnap hanem már egy óra múlva abbahagyod, akkor viszont tényleg csak magadat hibáztathatod.
2013. máj. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

A fegyencedzéssel kapcsolatban még lenne annyi kérdésem, hogy ekkora felesleggel, hogy kivitelezzem?

Vannak könnyített módszerek?

2013. máj. 4. 21:40
 27/27 anonim ***** válasza:

Könnyítetten...

Belelapoztál a könyvbe?

Minden gyakorlat apró lépésekből áll. Különböző szintekből épül fel.

Az első lépéseket a 65 éves édesanyám is könnyen kivitelezi!

Ennél is könnyebb kell?

Pl.: megállni a faltól egy lépésnyire, a falnak támaszkodni és állva "fekvőtámaszt" végezni.

2013. máj. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!