Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon erős éhség - normális?

Nagyon erős éhség - normális?

Figyelt kérdés
Szóval kb. 3 hete fogyókúrázom, nem durván, csak egy 1400kcal-s értenddel (olyan a munkám, hogy nagyon észnél kell lenni, radikálisabb diéta nem jön szóba). Vigyázok rá, hogy meglegyen a megfelelő fehérje, nagyon kevés (esszenciális) zsiradék, kevés szénhidrát, az is lassan felszívódó, plusz mellé multivitamin és nyomelemkészítmény. Eddig úgy tűnt, megszoktam a kisebb adagokat, rendben voltam. Ma viszont olyan durva éhségérzet tört rám, hogy a falat kaparom. Tartom magam, mert nem akarom tönkretenni 3 hét munkáját, de ez mennyire normális? Mikor számíthatok rá, hogy nem lesz ilyen több?
2013. máj. 4. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem kizárt dolog, hogy jó legyen az az étrend, ahol durva éhségérzet tör rád, itt valami nem stimmel. Mennyit sportolsz? Kor?Nem? Mindenkinek más a kaloria szükséglete, simán lehet, hogy 1400-al te gyakorlatilag koplalsz és amint újra normálisan elkezdesz enni a duplája jön vissza.
2013. máj. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1. Könnyen lehet, hogy az 1400 kcal NEKED túl kevés. Itt ki tudod számitani, hogy mennyire van szükséged, a súlyod, magasságod, életkorod és aktivitásod alapján:

[link]


2. Ha éhes vagy, akkor leáll a fogyás, ezért feltétlen egyél valamit, ami jól telit és nem sok kalória, az a zöldségfélékböl készült saláta lehetöleg nem ecettel, hanem joghurttal.


3. Ha EGY nap többet eszel, azzal nem hizol vissza, viszont ha ennyire éhes vagy, akkor komoly hiányod van valamiböl. Valószinüleg túl kevés szénhidrátot fogyasztasz, ugyanis arra szüksége van a szervezetednek.


4. Csak akkor nem lesznek ilyen gondjaid, ha nem túl drasztikus a diétád, ugyanis az tévedés, hogy gyorsan kell lefogyni, csak akkor tudod megtartani az elérteket, ha lassan, max. heti 1 kg-ot fogysz. Az, hogy kinek mennyi energiára van szüksége, sok mindentöl függ, ezért nem szabad az ilyen általánositásokat elhinni, hogy "1000-1200-1400 kcal kell a fogyáshoz" - ez van, akinek megfelel, de a többségnek ez még ahhoz is kevés, hogy az életmüködéseket fenntartsa.

2013. máj. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
160 centis nő vagyok, 28 éves, jelenleg 66 kg. Szóval nehezen tudom elképzelni, hogy sok lenne 1400 kcal. Meg eddig jól voltam, tényleg nem értem...
2013. máj. 4. 20:37
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat, a linket külön, ez nagyon hasznos.
2013. máj. 4. 20:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem most van esetleg a menzeszed? Mert attól lehet, hogy hirtelen több energiára van szükséged.
2013. máj. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Látod, ez eszembe se jutott, pedig milyen igaz... Tényleg mostanában kellene jönnie, és mindig nehéz a megelőző pár nap.
2013. máj. 4. 20:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor egyél meg nyugodtan egy KOCKA csokit, vagy egy DARAB sütit, vagy amit éppen kivánsz. A lényeg, hogy csak egy kisebb darab legyen, amit eszel - igy leáll a megkivánás, és tudod folytani a diétádat.


További sok sikert.

2013. máj. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :-)
2013. máj. 5. 11:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Szivesen és továbbra is sok sikert!
2013. máj. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!